Turecký med

damisa - fotkadamisa, 4. januára 2012

práve som si ho prečítala tak si ho ukladám a niekedy vyskúšam

10 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

3 ks na sneh
140 gr
140 gr vlažný rozpustený
120 gr
4 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    bielka s cukrom šlaháme nad parou do zhustnutia, za stáleho miešania tenkým pramienkom prilievame med, nakoniec primiešame posekané oriešky, necháme vychladnúť a vlažné natierame na oblátky asi 1 cm , zakryjeme druhou oblátkou a zaťažíme.Na druhý deň pokrájame, alebo si stočíme na štvorce pokrájané a naparené oblátky a naplníme ich, môžeme aj ozdobiť čokoládovou polevou

Diskusia k receptu

19 komentárov k receptu
Mne sa strašne páči tento receptík. Turecký med (taký, čo sa sekal)som ako dieťa mávala strašne rada, a teraz si občas kupujem ten v oplátke, alebo v kornútku.
no, škoda, že sa sem zaregistroval aj takýto "prispievateľ", mohol zostať radšej niekde inde, na vareche takých vrtákov rozhodne nepotrebujeme. (Myslím toho prvého, čo toto komentoval a čo si vybral také milé, ale príhodné meno - ako sa hovorí: nomen omen.)
@fujchujcinan turecký med sa podľa niektorých prameňov dostal na naše územie počas cca 150 rokov tureckej nadvlády. to sú dejiny. naši cukrovinkári pokračovali v jeho výrobe lebo ľuďom chutil a chutí dodnes. isto si nemysleli, že jeho výrobou obracajú maškrtníkov na inú vieru.
milujem turecký med ... po maturite som išla brigádovať do cukrárenskej výrobne ... bola to malá prevádzka v jednom bojnickom hoteli ... pieklo sa tam niekoľko druhov zákuskov a robili sme turecký med ... vo veľkom priemyselnom šľahači ... fascinovala ma tá krásna biela hmota ... namiesto medu však pridávali akýsi sirup ... a veľa pražených burských orieškov ... ja som týmto "medom" plnila zmrzlinové oblátky, tie mištičkové .a namáčala do čokolády ... odvtedy na turecký med nedám dopustiť ... :)
no, trošku som si zaspomínala @Damisa , ďakujem za pripomenutie ...
@hubarka ,neviem pod akým názvom ich u vás predávali(u nás "gule"),to boli v priemere asi 5 cm oblievané čokoládou,vo vnútri sneh vyšťahaný s cukrom ,trochu škorice ,a polámaná oplátka.Teraz ich u nás už v cukrarňach nevidím.

Pridaj komentár k receptu: