Trojuholníky z Bebe keksov

simushkka - fotkasimushkka, 31. marca 2013
Trojuholníky z Bebe keksov
Foto: simushkka

Patrí medzi moje najlepšie zákusky, ktorých sa neviem ojesť.... Viem, že takýchto receptov tu už je, ale neodolala som :)

15
porcií
30 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
1 ks
Plnka:
500 g
4 PL
1 PL
2 ks
Postup

  1. 1

    Banány polejeme čokoládovou polevou z každej strany a dáme stuhnúť. Pripravíme si alobal, ktorý uložíme na tácku. Striedavo ukladáme bebe keksy 3 rady po siedmich.

  2. 2

    Plnka: vyšľaháme tvaroh s cukrom a pridáme stužovač. 1/2 Natrieme na keksy. Opäť uložíme keksy a plnku. Do stredu uložíme banány.

  3. 3

    Zoberieme boky keksov, pritlačíme (spojíme) a vytvoríme strechu. Zabalíme do alobalu. Dáme trochu stuhnúť a polejeme polevou. Necháme stuhnúť do druhého dňa. Je vynikajúci.

Diskusia k receptu

martamm
Jéjda, presne tieto nám včera doniesla moja sestrička s neterkou, výborné, odporúčam :D
laurika1
Toto robievame :) Rýchly, nepečený ... Bol aj v časopise :D
simushkka
Ja ho nemám z časopisu, keď som bola mladšia som videla v jednej dokonca detskej relácií ako ho pripravujú a teraz sa ho dá nájsť v pohode na internete, ale proste vynikajúci je :) preto som si ho tu musela pridať :)
marlenka
Tento nepečený kolačik som robila davno,dobra pripomienka,teraz na velku noc som robila podobný nepečeny metrovy kolac,tiež vynikajuci.
...a podotýkam,že text je bez gramatickej chyby,nie ako je to v rp čučoriedkova rolada,kde som rozputala bujaru debatu...veselu velku noc
simushkka
marlenka aj tebe :) no snažím sa písať bez chýb, načo potom chodím do školy :) je super :)
micanela
presne toto som minule jedla na navsteve a kolacik bol skvely, vdaka za recept
babsicok
Ja pridávam namiesto stužovača jedno celé maslo.. na 500 g tvarohu 250g masla a vymiešať s cukrom plus kusok rumu aby to chytilo tu spávnu vôňu a chuť :)
simushkka
ja nemám rada veľmi maslové krémy, preto sa snažím robiť aj zdravšie verzie
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia