Tajnos agentos

wiki777 - bez fotkywiki777, 15. septembra 2013

Suroviny

4 ks
4 ks
120 g
120 g
2 PL
2 ČL
1 ks
 od oka
1 bal.
0,5 l
1 bal.

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Príprava cesta : Oddelíme bielka od žĺtkov. K žĺtkom primiešame cukor a miešame dopenista. Pridáme 2 lyžice vody a znova premiešame. Ďalej pridáme múku a kypriaci prášok a znova premiešame . Nakoniec pridáme sneh ktorý sme vyšľahali z bielkov.Plech vystelieme papierom na pečenie na ktorý vylejeme cesto. Dáme piecť do predhriatej rúry na 180 °C. Cesto pečieme do zlata .

  2. 2

    Keď sa cesto upečie necháme ho chladnúť. Zatiaľ si pripravíme želatínu: Do hrnca vylejeme 0,5 litra vody nasypeme tam šumienku a práškovú želatínu. Dobre premiešame a dáme veriť. Stále miešame, aby nám neprihorela. Túto zmes necháme prevrieť a ešte chvíľku miešame, až kým nebude hustejšia. Odstavíme zo sporáka a za stáleho miešania ju necháme chvíľku chladnúť. Na už vychladnuté cesto ju vylejeme a rozotrieme . Necháme je tuhnúť a chladnúť.

  3. 3

    Kým nám želatína na ceste tuhne si pripravíme klasickú čokoládovú polevu: Nad parou roztopíme čokoládu na varenie a CERU-stužený tuk. Na už vychradnutú a stuhnutú želatínu vylejeme čokoládovú polevu, rovnomerne ju rozotrieme a necháme ju stuhnúť. Po stuhnutí čokolády necháme cesto ešte pár minút odpočívat a potom opatrne nekrájame na kocky a môžme podávať.

Diskusia k receptu

3 komentáre k receptu
zrejme sa jedná o tortové želé, ktoré sa minútu varí a nalieva na koláč horúce, ešte teplé stuhne. ak je to tak, treba upresniť, originál želatína po prevarení už nikdy nestuhne.

Pridaj komentár k receptu: