Skvelá krupicová pena

adustek - bez fotkyadustek, 1. júna 2012
Skvelá krupicová pena
Foto: adustek

Dnes, keď som sa trošku nudila, hrabala som sa v mamininých starých receptoch. Našla som tento recept tak som sa ho rozhodla vyskúšať...a je naozaj chutný :)

4
porcie
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

500 ml
60 g
2 PL
1 ks
2 PL
2 PL
Verzia pre deti:
500 ml
60 g
2 PL
1 ks
2 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Krupicu si zalejeme vodou a necháme stáť asi tak pol hodinu.

  Skvelá krupicová pena - obrázok 1
 2. 2

  Potom pridáme cukor a vanilínový cukor a uvaríme krupicovú kašu. Necháme úplne ochladnúť.

  Skvelá krupicová pena - obrázok 2
 3. 3

  Keď už máme kašu úplne vychladnutú, začneme ju šľahať mixérom. Po chvíli pridáme rum a džem.

  Skvelá krupicová pena - obrázok 3
 4. 4

  Došľaháme do peny a rozdelíme do misiek. Ja som použila aj piškóty, ale môžeme použiť aj ovocie. Môžeme dať na chvílu zachladiť. Lepšie to chutí ked je to trošku stuhnuté :) Pri detskej verzii urobíme to isté až nato, že namiesto vody použijeme mlieko a samozrejme nepridáme rum ;) Dobrú chuť

  Skvelá krupicová pena - obrázok 4

Diskusia k receptu

11 komentárov k receptu
no len vyskúšajte :) krupicu ľúbim velmi...ale toto je taká príjemná zmena...za chvílku mi skončí skúškové tak predpokladám že sa budem určite riadne nudiť :D
Asi som vo veku tvojej maminy: tiež som robievala krupicovú kašu s ovocím (ríbezle, jahody, maliny zo záhrady) - ale si nepamätám že by som to robila len s vodou a nie s mliekom. S vodou som robievala ovocnú dreň do mrazničky.
Mne sa páči dezertík, ale takisto, ako @hubata , dala by som smotanu ( 10%), alebo mlieko, aby bola lepšia chuť. A možno miesto džemu rozmixované ovocie - jahody, tých mám v mrazničke dosť.
Pri tomto recepte som si zaspomínala na detstvo. Keď sa zvýšila šťava z kompótu, mamka nám do nej zavarila detskú krupicu. Bolo to v časoch, keď moji rodičia na tom neboli finančne najlepšie a my deti sme si chceli zamaškrtiť.

Pridaj komentár k receptu: