Ríbezľová torta s citrónovým mascarpone fotorecept

mama3chlapov - fotkamama3chlapov, 25. júla 2012 12:03
Ďalšie recepty »

Túto tortu sme včera upiekli pre svokru k narodeninám. Je veľmi svieža, lahodná, chutí takmer ako zmrzlinová. Tortu som si vymyslela z toho, čo som mala doma.

14
porcií
60 min
príprava
10 min
na 175 °C

Suroviny

TIP: Séria kuchárskych kníh z Varecha.sk za zvýhodnenú cenu

Postup prípravy

 1. 1

  Pripravíme si svetlé piškótové cesto. Každý má na piškótu vlastný recept, ja ho robím takto: Vyšľaháme 3 bielky, tesne pred ušľahaním pridáme kryštálový cukor a urobíme tuhý sneh. V druhej nádobe vyšľaháme 3 žĺtky s 1PL vlažnej vody. Jemne žĺtky pridáme do snehu a premiešame, nakoniec zľahka zašľaháme (ručne) zmes polohr.múky, solamylu a prášku do pečenia.

  Ríbezľová torta s citrónovým mascarpone (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Cesto vylejeme do tortovej formy vyloženej na spodku papierom na pečenie, boky potrieme tukom, aby sa cesto neprilepilo. Dáme upiecť do vopred vyhriatej rúry na 175°C, na 10 minút. Zatiaľ si pripravíme kakaové piškótové cesto.

  Ríbezľová torta s citrónovým mascarpone (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Druhé cesto urobíme presne ako prvé, len pridáme 2 PL kakaa. Pečieme rovnako, len ja som ho piekla o dve minútky dlhšie (12 min.). Samozrejme je možné tento krok úplne vynechať, urobiť dvojnásobný svetlý korpus a prekrojiť na polovicu.

  Ríbezľová torta s citrónovým mascarpone (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Ríbezľovo malinovú plnku urobíme nasledovne: Zarobíme si 2,5 dcl sladšej malinovej šťavy zo sirupu a vody, polovicu dáme variť do hrnca a pridáme ríbezle. Druhú polovicu šťavy zmiešame s necelým 1 zlatým klasom a pridáme do vriacej šťavy s ríbezľami. Uvaríme z toho puding, ktorý necháme riadne vychladnúť a odložíme do chladničky, aby bol hustý. Keby som mala maliny, tak použijem maliny, ale my máme na záhrade len úrodu ríbezlí.

  Ríbezľová torta s citrónovým mascarpone (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Druhú plnku pripravíme z mascarpone, prášk. cukru, šťavy z citrónov a citr. kôry. Všetko dôkladne premiešame a dáme vychladiť do chladničky.

  Ríbezľová torta s citrónovým mascarpone (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Svetlý korpus vložíme do tortovej formy, navrstvíme malinovo-ríbezľovú plnku, navrch poukladáme piškóty namočené v sirupovej šťave, navrstvíme polovicu krémovej citrónovej plnky a uhladíme.

  Ríbezľová torta s citrónovým mascarpone (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Navrch vložíme kakaový korpus a natrieme druhú polovicu krému.

  Ríbezľová torta s citrónovým mascarpone (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Ozdobíme podľa toho čo máme doma, chuti, nápadov a nálady. Moja svokra má rada orchidey, takže sme použili tieto kvietky na ozdobenie spolu so srdiečkami z bielej čokolády a okolo urobili ríbezľovú retiazkovú obrubu.

  Ríbezľová torta s citrónovým mascarpone (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  a takto torta vyzerá v reze... Dobrú chuť.

  Ríbezľová torta s citrónovým mascarpone (fotorecept) - obrázok 9
Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist