Oriešková pochúťka

annywanna - fotkaannywanna, 26. januára 2015
Oriešková pochúťka
Foto: annywanna

Suroviny


Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Spodná vrstva: 1 šálka datlí, pol šálky kešu orieškov, štvrť šálky vlašských orechov, štvrť šálky karobového prášku. Všetko pomixovať a utlačiť do akejkoľvek nádobky. Nechať v mrazničke, pokiaľ to nestvrdne. Potom robíme vrchnú vrstvu.

  2. 2

    Vrchná vrstva: 1 banán, 2 polievkové lyžice mandlovej pasty, štvrť šálky karobového prášku a 2 polievkove lyžice medu. (Písali 4 ale dve stačia!) Všetko pomixovať a dať opäť do mrazničky. Vrch som si posypala kokosom a rozdrvenými vlašskými orechmi :) Uchovávame to v mrazničke, pretože sa to dosť topí :)

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Verim , ze je to chutne , ale ako povedala @sovka ! :-)Nie je to cokolada . My sme cokoholicky a nieco ,co sice vyzera ako cokolada ale cokoladou nie je - nas tak akurat dokaze rozladit :-) Pre mna je to IBA orieskova pochutka s svatojanskym chlebom. Urcite je to zdrave a verim ze aj chutne ....ale kazdy cokoholik zostane po otvoreni tohto receptu sklamany .To ako ked kavickarovi ponuknes kavovu nahrazku a nazves to kavou .
Ospravedlňujem sa. Názov nebol vymyslený práve pre to, aby som niekoho zavádzala. Dokonca ma ani nenapadá dôvod prečo také čosi robiť. Ak ste po otvorení ostali sklamané, mrzí ma to, chcela som sa len podeliť o fajn recept na zmes karobu a orechov, ktoré som si ja nazvala čokoládou... :) Myslím, že sa to ospravedlniť dá, stretávame sa s tým denno denne v obchodoch. Je tam rovnako veľa ,,čokolád" ktoré okolo čokolády ani len neprešli. A sú hrdo vystavené v regáloch s názvom čokoláda. U mňa to však zámer nebol. Ako som už spomínala :) Tak snáď mi čokoholičky odpustíte :)