Orechové štangličky fotorecept

babina49 - fotkababina49, 26. februára 2012
Orechové štangličky (fotorecept)
Foto: babina49

Tento recept mám od svojej mamy.Získal si takú obľubu,že ho u nej pečieme skoro každý víkend. Je veľmi jednoduchý a rýchly.

Suroviny

400 g
cca 300 g
podľa chuti
1
trošku horúce

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Najskor si k mletým orechom pridáme kryštáľový cukor (podľa chuti),vanilkový cukor,nastrúhanú citrónovú koru a prilievame trochu vriaceho mlieka,aby sa to spojilo.S tým mliekom opatrne,treba ho tam naozaj máličko,lebo potom je to riedke.Plnku nechame vychladnúť.

 2. 2

  Lístkové cesto si rozdelíme na polovice a každú rozvaľkáme na veľkosť 28x35. Pokrájame ho na štyri pásy,široké 7 cm a stredom každého pásu pomocou lyžice a noža vrstvíme orechovú plnku. Plnku si rozdelíme na polovicu a každá polovica je určená na štyri pásy cesta.Netreba tej plnky dávať veľa,potom pri pečení vytečie.Plnku si najskor dám na všetky štyri pásy cesta,aby sa mi nestalo,že nevystane a až potom začnem stáčať pásy.Orechovú plnku nemusíme "uhládzať", stočením cesta sa to urovná.

  Orechové štangličky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Každý pás cesta rozkrojíme na 5-6 kusov a ukladáme na mokrý plech a pečieme v horúcej rúre.Len sa ma nepýtajte ako dlho...Ja nikdy nepozerám na hodiny...

  Orechové štangličky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  A hotové obalím v práškovom a vanilkovom cukre.Sú naozaj chutné.

  Orechové štangličky (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

20 komentárov k receptu
Práve som ich dokončila. Sú ozaj vynikajúce, len nie také pekné ako Tvoje Cesto sa mi trochu "otvorilo". Robila som aj makové, ale orechové mi chutia viac.
Áno, samozrejme, spoj bol zospodu, ale mala som to lístkové cesto z Lidlu a mám s ním také skúsenosti, že dosť "napuchne". Ale niesla som štangličky na rodinnú oslavu a všetkým véééľmi chutili. Tak ďakujem ešte raz za recept. V sobotu si dám repete, skúsim iné cesto.

Pridaj komentár k receptu: