Muffiny - základný recept

veve - fotkaveve, 9. novembra 2012
Muffiny - základný recept
Foto: veve

Receptov na dobré muffinky nie je nikdy dosť - preto aj ja pridávam ten svoj overený na základné cesto. Dnes som ho doplnila výbornou Zobraziť celý popisReceptov na dobré muffinky nie je nikdy dosť - preto aj ja pridávam ten svoj overený na základné cesto. Dnes som ho doplnila výbornou čokoládou z bonboniéry "seafood".

20
porcií
15 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

2 hrnčeky
1/2 hrnčeka
1/2 balíčka
 štipka
1 ks
1 hrnček
1/2 hrnčeka
Postup

  1. 1

    V mise premiešame múku, cukor, prášok do pečiva a soľ. Vajce rozšľaháme s mliekom a olejom a naraz pridáme k suchým surovinám. Krátko premiešame kým sa hmota nespojí do redšieho cesta.

  2. 2

    Plech na muffiny vystelieme košíčkami a cestom ich naplníme do 1/3. Do každého košíčka dáme jeden čokoládový bombón a doplníme cestom asi do polovice.

  3. 3

    Pečieme v rúre vyhriatej na 180°C približne 20 až 25 minút.

Diskusia k receptu

evusik
tento základný recept na muffiny používam už roky a nedám naň dopustiť... dá sa do nekonečna obmieňať pridaním ovocia, kakaa, kokosu, čokolády, orechov.... aj tvoje sú krásne a určite dobré :-)
veve
Áno, hrnček má objem 250ml. Z tejto dávky vyjde 20 až 25 kúskov, ale závisí to aj od toho koľko dáte tej svojej príchute - moja čokoláda vo vnútri bola dosť veľká, tak mi ich vyšlo tých 25.
hralka
áno,pekný receptík,sú zrejme aj chutné,ukladám,ale aj urobím
abkul
Vyzerá to skvele a určite ich vyskúšam. Stále totiž hľadám "ten pravý" recept na mafiny. Díky!!!!!!!!!
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia