Medvedí cesnak ako liek fotorecept

ancicka - fotkaancicka, 4. mája 2011
Medvedí cesnak ako liek (fotorecept)
Foto: ancicka

U nás je teraz sezona medvedieho cesnáku,tak ho využívam .Nakladám si ho do liehu a varím z neho rôzné pokrmy.

Suroviny

asi 4 dl

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Medvedieho cesnaku treba nazberať dostatočné množstvo,tak aby bolo na naplnenie fľaše.ja som použila pol litrovu fľašu.Nazberaný medvedí cesnak som umyla a nechala trocha osušiť.

  Medvedí cesnak ako liek (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Potom som ho pokrajala na malé kúsky a dala do fľaše ,až po hrdlo.

  Medvedí cesnak ako liek (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Takto nakrajaný medvedí cesnak som zaliala vodkou. Tento medvedí cesnak som umiestnila na slnečné miesto na dva týždne,aby sa vyluhoval.Po dvoch týždnoch ho treba scediť a uživať po kvapkach 10-15 kvapiek,v malom množstve vody na ráno.Používame ho aj na natieranie rán. Medvedí cesnak má detoxikačné účinky,podporuje pamäť,znižuje krvný tlak,pôsobí pri nespavostí a veľa,veľa iných liečivých účinkou.

  Medvedí cesnak ako liek (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu

25 komentárov k receptu
@elisticka ,neviem či v okoli Trenčina medvedí cesnak už nekvitne.U nás na severe je chladnejšie tak je teraz akurát vhodný na zber.Ked začne kvitnúť ,tak by sa už nemal zbierať.
ked zacne kvitnut uz nema taku silu v listkoch , aj ja som si tento rok urobila tinkturu zatial sa luhuje ale o par dni uz bude hotova, som zvedava na jej ucinky :)
Já ho mám, ale v mrazáku, sakra!! Dcera mi ho minulý týden donesla, no, šlak aby to trefil!! Určitě bych neváhala ani minutu a takto ho naložila. @ancicka , díky moc za takový recept!!!
ja som robievala tinktúru z odšťaveného cesnaku,teraz akosi nestíham asi tiež urobím v tom alkohole to je rýchlejšie @pter9766 máš pravdu,že je to super liek zatial nedocenený
práve som z neho urobil pesto a dal do malých pohárikov z detskej výživy.poradilmi to ten čo to predáva v Nitre na tržnici
a pesto si môžeš urobiť rovnako ako bazalkové, len tam už nemusíš pridať cesnak. Keď dáš hore do vyhľadávača pesto, určite si nájdeš vela receptov

Pridaj komentár k receptu: