Marhuľovo-tvarohové nanuky

nelajsia - fotkanelajsia, 8. júla 2012

....urodilo sa nám požehnane marhuliek a tak som vymyslela letné osvieženie pre deti aj dospelákov...

30 minút
príprava

Suroviny

 čerstvé pomleté
 (alebo stévia)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Suroviny zmiešate a ochutíte podľa potreby, kto má rád sladšie, pridá viac cukru. Ak nemôžete biely cukor, pridáte hnedý, alebo stéviu. Naplníte do nanukových formičiek a šup ho do mrazničky. Potom už len vyberáte podľa potreby.

    Marhuľovo-tvarohové nanuky - obrázok 1

Diskusia k receptu

16 komentárov k receptu
normálne som dostala chuť....až k nám cítiť tú osviežujúcu marhuľovú vôňu...škoda, že môžem len snívať...u nás nerastú a v obchodoch nie sú...hm:-((((
Dala by som si hneď jeden. Bohužiaľ našu marhuľu v záhrade rozčeslo pri búrke nadvoje a marhule boli tak asi v polovici zrelosti. Takže tento rok o marhuliach len snívam :-)). Ale recept si uložím, však može sa dať aj iné ovocie.
micanela, formičky som kúpila minulý rok v Rakúsku v obchode LIBRO - dokonca na polovicu zlacené, u nás je dosť ovocia a decká maju radi rôzne drene-inak ani ríbezle by nezjedli, ale v mrazenej forme áno.
valeri - po iné roky sme aj my marhule kupovali, hoci máme v záhrade 2 veľké stromy, ale vždy je rok na niečo iné, tento je marhuľový, vlani a predvlani slivkový. A z marhúľ vyberáme aj jadrá z kôstok- liečia rakovinu.
 clanky.regeneracnecentrum.sk/2011/02/marhulove-jadierka/...
nanuky, nanuky... ej, ale by bodli:) včera sme zháňali síce niečo iné, a keď som sa spýtala aj na zmrzlinovač ,/ boli sme síce len v D......./, ale tam sa pozerali akože som-mešuge? Tera v lete a zmrzlinovač?
nelajsia, bývam na severe pri poľskej hranici blízko Červeného Kláštora Tu sa ťažko urodia čo len ríbezle. Marhule by vymrzli. Túto zimu sme mali dva dni -39;C. Čo sa týka marhúľ v obchodoch, nikto to nevozí, akurát striehneme na predaj z auta, občas k nám zavíta niekto z NZ. A to dovezú maximálne kápiu a uhorky.
Výborné marhuľové osvieženie, žeby som skúsila? Mala by som si zohnať stéviu - tekutú aj v tabletkách, ty by si akú dala?
Ináč, formičky už asi dvakrát mali v Lídli, obzerala som si a dumala - kúpiť, nekúpiť, veď načo mi budú, ale zišli by sa. Možno zopakujú predaj.
Teraz ide Americký týždeň a bude tam aj forma na donutky, páči sa mi.

Pridaj komentár k receptu: