Kuskus na spôsob bryndzových halušiek

jabath - fotkajabath, 16. mája 2016
Kuskus na spôsob bryndzových halušiek
Foto: jabath

Ľudia, možno ma vysmejete... dnes som v "núdzovom režime" stvorila nový recept - chutí ako bryndzové halušky... Základ je: mať strašnú chuť na bryndzáky a strašne súrny hlad.... Potom už len totok:

1-100
porcia
4 minút
príprava
1 minút
tepelná úprava

Suroviny

2 PL
2 PL
1 dcl
2 dcl
1 štipka

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Zalejete 1 diel kuskusu (+soľ) dvoma dielmi vriacej vody (prevrieť spolu cca 1minútu), kým kus-kus zmäkne (cca 2 - 3 minúty), zmiešate 1 diel bryndze s 1 dielom kyslej smotany....

    Kuskus na spôsob bryndzových halušiek - obrázok 1
  2. 2

    Slanina nebola (vlastnú nerátam), ale zostali mi zelené fazuľkové struky z obeda, tak som ich k tomu švacla + kúsok paradajky ... hm, aj oči si prišli na svoje. Ešte som vykutrala v špajzi škaredý polotovar zvaný Pražená cibuľka, tak to prišlo vhod ako čerešnička na tortu. Musím vám oznámiť, že (nielen) vďaka hladu to bolo uvarené za 4 minuty, ale zjedené to bolo za dve... Takže poučenie do budúcna: Rob vääääčšie porcie, milá moja!

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Pani je z Komárna a dúfam nie slovenskej národnosti , lebo toto by si Slovák k národnému pokladu akým sú bryndzové halušky nikdy nedovolil.Na Liptove by ju určite vyhlásili za „Persónu non grata“.
Boxik, som z KN a veruže napriek tomu Slovenka jak repa... Ak sa vám vidí, že som sprznila náš národný poklad, tak ma váš názor síce mrzí.... ALE spravím to hocikedy znova ;) Neviem akú máte skúsenosť vy, ale ja takú že hlad je dooosť veľký pán. Na Liptove som žiaľ ešte nebola- a ak sa mi naskytne príležitosť , sľubujem že pojdem iba kanálmi :) :) Aby tých chudákov Liptákov zo mňa nevystrelo...