Kurací Gyros šalát

miichchalko - fotkamiichchalko, 7. júla 2012
60 minút
príprava

Suroviny

1  hlava
500 g
1
1
1
5  väčších

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Najprv si nastrúhame kapustu do väčšej misy. Odporúčam strednú hlavu, aby Vám to nakoniec nevypadávalo z misky. Pridáme na drobno nakrájanú kaliforskú papriku červenú aj žltú, pridáme konzervu kukurice (alebo hrášku) nedávame oboje, buď jedno alebo druhé. Pridáme nasekané na drobno kyslé uhorky. Všetko spolu premiešame.

  2. 2

    Kuracie prsia nakrájame na kocočky a orestujeme na oleji. Ja uprednostňujem slnečnicový olej. Restujeme asi 10 minút, no vlastne kým nebudú kuracie prsia hotové. Pred dokončením pridáme Celý balíček korenia Gyros, Najlepšie je od Vitany, ale ak iné nemajú,tak môžete použiť aj iné alebo si urobte doma svoje. Ešte raz opakujem Celý balíček korenia, lebo jedlo už nebudeme soliť a ani koreniť.

  3. 3

    Ak sú kuracie prsia s Gyros korením hotové, pridáme ich do kapustovej šalátovej zmesy. Necháme asi pol hodinu vychladnúť a pridáme majonézu. Ja si Majonézu robím sám, ale ak ju neviete robiiť, kúpte si veľkú Majonézu Helmans, Tá je podľa mňa s kupovaných najlepšia. Dobre to premiešame a podávame. Odporúčam šalát jesť buď samostatný s nejakým pečivom, ale najlepšie je to podľa mňa zakrútené v langoši. Dobrú chuť prajem, Dajte mi vedieť, či Vám chutil.

Diskusia k receptu

18 komentárov k receptu
Tak hotovo, šalát urobený a je úžasný, odporúčam, len namiesto majonézy som dala biely jogurt (500g) zmiešaný s lyžicou horčice a papriku som mala len bielu, tak som dala zaváranú kápiu, domácu, a toho korenia som sa bála, nedala som všetko, asi tretinu, lebo majú rôzne gramáže a je akurát. ☺
danda3: ja som sa tiež bál použiť celý balíček korenia, keď soim to robil prvý krát, lebo som sa bál, že to bude moc aromatické. Sesternica, od ktorej mám recept mi povedala, aby som to tam dal celé, kapusta a majonéza to naberú na seba a bude to vynikajúce, tak som to teraz tak robil a jedna báseň :))
Tak tento šalátik je fakt úúúúžasný, raz ho robili v Bez servítke a odvtedy ho robím často, len ja nedávam papriku, dávam cibuľu a trochu paradajky a namiesto majonézy dávam tatársku, tak je to podľa mňa chutnejšie.Každopádne ODPORÚČAM!!!

Pridaj komentár k receptu: