Čokoládové keksy

sedmoskaredka - fotkasedmoskaredka, 10. decembra 2013

Pre milovníkov horkej čokolády a kávovej vône

30
porcií
10 minút
príprava
10 minút
na 180 °C

Postup

  1. 1

    Maslo vymiešame s cukrom. Múku, kakao, kávový prášok ( ja dávam instantný, bezkofeínový) a čokoládu zmiešame a pridáme k maslu.

  2. 2

    Mokrými rukami formujeme malé guľôčky, veľké asi ako väčší lieskovec. Mne vyšlo 30 kusov. Tie kladieme na papierom vyložený plech a roztláčame vidličkou namočenou v múke. Pečieme pri 180°C asi 10 minút.

  3. 3

    Po vychladnutí namáčame kekse do džemu a čokolády. Takéto kekse ale dosť zmäknú a treba ich rýchlo zjesť, preto ich ja najnovšie namáčam len do čokolády alebo vôbec nenamáčam, sú výborné aj tak, chutia potom mierne horko.Vyskúšať treba všetky varianty.

Diskusia k receptu

babkamt
Vitaj na Vareche. Uviedla si sa výbornými čokoládovými keksíkmi.
afataga
aj mne sa pacia, super ze si tam nedala "kilo" cukru :-)
elysa
aj mne sa páčia- kávu a čokoládu máme radi, kk
sedmoskaredka
Som rada, že sa páčia. Ja ich robievam z dvojnásobnej dávky a aj tak ledva stihnú vychladnúť, čo ich ale treba nechať, lebo teplé sú veľmi krehké.
an3da
uložené, asi moja dcéra skúsi robiť, ona zbožňuje čokoládové...
salinka
Ja sa hlásim k milovníkom čokolády a kávy:-) Ďakujem za recept, uložím si ho. Vitaj na vareche a len tak ďalej:-)))
evanaaa
@sedmoskaredka , mňa pobavil už len ten tvoj nick, ako som ho zbadala, tie keksíky sa aj mne páčia a rozmýšľala som, že keby sa dalo menej masla, ak by to šlo, či by boli trochu pevnejšie, lebo je ho tam viacej ako múky? A pekne by ukázalo aj namáčanie do bielej čokolády, keďže keksíky sú tmavé. Ukladám do KK.