Citrónovo-tvarohový krém fotorecept

sovka62 - fotkasovka62, 15. novembra 2014
Citrónovo-tvarohový krém (fotorecept)
Foto: sovka62

Lámala som si hlavu, aký dezert podať po večeri, ktorej sa zúčastnia aj ľudia, ktorí sladké nemusia. Spomenula som si na tento recept, ktorý Zobraziť celý popisLámala som si hlavu, aký dezert podať po večeri, ktorej sa zúčastnia aj ľudia, ktorí sladké nemusia. Spomenula som si na tento recept, ktorý som pred časom našla na internete, ale nevyskúšala. Takže som riskovala, ale výsledok je dobrý. Veľmi príjemná chuť, skôr kyslá ako sladká, osviežujúca.

6
porcií
25 minút
príprava

Suroviny

3 ks
130 g
250 g
3 ks (surové)
500 g
Postup

 1. 1

  Do misy som nastrúhala kôru z jedného citróna. Pridala som maslo a cukor, položíla na hrniec s vriacou vodu. Hneď som pridala aj šťavu zo všetkých troch citrónov a vajcia. Šľahala som metličkou asi 10 minút, kým masa nezhustla. Potom som ju odstavila a nechala vychladnúť a kým chladla, ešte som ju zopár razy premiešala.

  Citrónovo-tvarohový krém (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Pôvodne som chcela použiť mäkký tvaroh, ale keď som tú 500 g vaničku vzala do ruky, obsah bol taký riedky, že sa mi pod prstami prehýnala. Vzala som teda hrudkovitý.

  Citrónovo-tvarohový krém (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Ako vidno, hrudky boli skôr hrudy, to by v kréme vadilo, tak som ho prebehla tyčovým mixérom (a dúfala, že sa neroztečie). Našťastie zostal pevný.

  Citrónovo-tvarohový krém (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Základná masa po vychladení pekne zhustla.

  Citrónovo-tvarohový krém (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Pridala som do nej tvaroh, riadne premiešala a ešte som ju nechala v chladničke asi hodinu. Potom som ju už len naložila do misiek, trochu prizdobila a uložila do chladu, kde si počká, kým príde na rad.

Diskusia k receptu

margaretka28
páči sa mi tento jednoduchý a chuťovo lahký dezert, mne by chutil a myslím, že aj ostatným, preto si ho ukladám a niekedy vyskúšam
havino
jaj @sovka milá, dobrota, ty si robila tkz lemon curd, samo o sebe dobrota a k tomu tvaroh, ja som lemon zatial len s pochuťkovou smotanou zmiešala a výborné tiež, skúsim aj ja s tvarohom jemným
1x jerica
jerica
V jednoduchosti nie je len krása, ale aj vynikajúca chuť a od Teba Evka, je vždy práca na viac ako 5 ***** a kk , aby som nezabudla na svieži dezertík :-)
jerica
Ja som si recept vytlačila, ja to vidím v prvom uvedenom popise,
citujem :
Hneď som pridala aj šťavu zo všetkých troch citrónov a vajcia.
zdezda
Super pochúťka, osviežujúco voňavá :-)
sovka62
Ďakujem za komentáre, dievčence, chutilo, len sa tak do nás prepadlo, určite to budem robiť častejšie.
babkamt
ľahký, rýchly a osviežujúci dezert, chválim.
tiginko
veľmi sa mi páči, aj keď ja by som asi ubrala cukor. V každom prípade si recept ukladám, možno sa zíde
sovka62
@tiginko , ale v tom prípade asi daj len dva citróny, aby si to nemala príliš kyslé, v tom mojom cukor vôbec nebolo cítiť.
alex37
ukladám, naozaj krásna voňavá pochúťka :-) KK
ywett
aj mne sa recept zíde, ďakujem a keď vyskúšam dám vedieť, vyzerá super ;-)
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia