Cícerové halušky bez múky

fitka3010 - fotkafitka3010, 28. septembra 2014
Cícerové halušky bez múky
Foto: fitka3010

Vynikajúce, zdravé halušky, ktoré si môžete dať nasladko alebo naslano! Sú bez múky, pretože pomletý cícer za múku nepovažujem :D Dúfam že vám budú chutiť, mne teda chutili omnoho viac ako bežné halušky! Majú jemnú orieškovú chuť. Originál recept: http://www.fitrecepty.sk/recept/zdrave-cicerove-halusky-bez-muky/

2
porcie
5 minút
príprava
3 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 hrnček
1/2 hrnčeka
štipka
1 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Príprava je veľmi jednoduchá!

  2. 2

    V mise si zmiešame všetky suroviny. Vznikne nám trocha redšie cesto než na aké sme pri haluškách zvyknutí, no je to v poriadku.

  3. 3

    Cesto nahádžeme cez haluškovač do vriacej osolenej vody a varíme, kým halušky nevyplávajú na povrch. Sú to asi 2-3 min. Halušky precedíme a podávame s obľúbenou oblohou. Dobrú chuť :)

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@2010 kalorii maju takmer rovnako, ale tym, ze cicerova muka obsahuje dvojnasobne mnozstvo bielkovin, o tretinu az polovicu menej sacharidov a aj viac tuku, plus predpokladam, ze ide o komplexnejsie sacharidy ako v pripade bielej muky, bude sa vstrebavat pomalsie, menej rozkolise hladinu glukozy a tym aj inzulinu v krvi, clovek vydrzi dlhsie syty bez akutnych atakov hladu :) cize prast jak uhod, ale z vyzivoveho hladiska je malo ktora potravina takym balastom, ako rafinovana biela muka, aj ked to samozrejme nehovorime o gurmanskej stranke veci :)