Varecha 20/2021:
Lákavé prvé ovocie

Redakcia Varecha.sk, 20. mája 2021     3 minúty čítania

Ďalšie číslo časopisu Varecha nájdete už v piatok 21. mája v denníku Pravda.Milovníci varenia, pozor! Iba v Pravde nájdete ďalšie skvelé recepty. Magazín Varecha k vám prichádza v piatok 21. mája na 16-tich stranách.

V hlavnej téme nájdete recepty na dezerty z prvého ovocia, ktoré sa rodí v slovenských záhradách. V rubrike Majstri varešky navarí šéfkuchárka Zuzana Sisáková z popradskej reštaurácie Víno and Tapas. Naučí vás pripraviť sezónne jedlá - krémovú polievku z medvedieho cesnaku s bylinkovou knedličkou, pečenú špargľu s holandskou omáčkou, jemne karamelizovaným maslom a trebuľkou, smrže plnené tvarohovou penou a jogurtovú panna cottu s jahodami.

Tiež nechýbajú praktické rady, tipy a nápady do kuchyne a tradičný fejtón Fedora Malíka. Vo Vareche nájdete aj recepty od našich čitateliek a čitateľov z webu varecha.sk. Na stránke TV Varecha si prečítate rozhovor so známou speváčkou, herečkou a spisovateľkou Gizkou Oňovou, ktorá napiekla piškótovú tortu.

Dezerty z jahôd a višní pripravila šéfcukrárka hotela Devín Katarína Lešková.


Naučte sa pripraviť:

- Jahodové tartaletky
- Jahodové makrónky
- Jahodové šamrole
- Jahodovo-rebarborový koláč s mrveničkou
- Jahodové taštičky
- Čokoládové suflé s višňami
- Višňový sorbet
- Schwarzwaldské tortičky
- Višňový clafoutis
- Višnový tart

Recepty v magazíne Varecha nájdete už v piatok 21. mája v denníku Pravda

Zmeškali ste túto Varechu?

Archív starších časopisov Varecha, nájdete v elektronickej podobe (pre počítač, iPad, iPhone či Android) v našom elektronickom archíve na e.Pravda.sk


Predplatiť si papierovú Varechu (s piatkovou Pravdou)

Objednajte si ročné predplatné piatkových vydaní Denníka Pravda s receptovým magazínom Varecha pre milovníčky a milovníkov dobrého jedla z 28,60 € na celý kalendárny rok!
Predplatné Pravdy* Pravda má viac variantov predplatného, ak máte záujem iba o piatkovú Pravdu s Varechou vyberte si vo formulári príslušné predplatné

Diskusia k článku

TOPlist