O víne:
Dajte aspoň na sviatky chlapom za pravdu

17. novembra 2009     4 minúty čítania

Obstarajte na Vianoce pre vášho drahého čapovací súdok Heineken a nedajte tak mužským výhovorkám šancu.

Z mužských výhovoriek ste už asi počuli úplne všetko. „Zdržal som sa v dopravnej zápche.“ „Máme toho v práci naozaj veľa.“ „Tento futbalový zápas je fakt dôležitý.“ Všetko ako výhovorka na to, že večery pravidelne namiesto s vami trávi s kamarátmi na pive. Prečo vlastne váš manžel, priateľ alebo iný chlap u vás doma tak túži ísť s kamarátmi „z mokrej štvrte“ na pivo? Tvrdí, že čapované pivko jednoducho chutí inak, lepšie? No trochu pravdy na tom vlastne je. Ak chcete vášho drahého počas sviatkov udržať večer doma, máme pre vás jedinečné riešenie – čapovací súdok Heineken. Dajte mu aspoň na sviatky za pravdu a ponúknite mu čapované pivko priamo vo vašej obývačke.

Trochu teórie za mužskými „výhovorkami“
V čom je teda čapované pivo lepšie ako fľaškové alebo pivo z plechovky? Pravdou je, že pivo vo vnútri fľaše či suda je rovnaké. Pri čapovaní však pivo získa hrubú vrstvu peny, ktorá ho chráni pred kyslíkom a pivo si tak dlhšie zachová svoju osviežujúcu chuť. Možno si poviete, že pena na pive vzniká aj pri nalievaní do pohára z fľaše alebo z plechovky. To je síce pravda, ale bubliny takejto peny majú väčší priemer, a preto aj rýchlejšie praskajú a pena tak rýchlo spadne. Kým pri čapovaní majú bubliny priemer 0.8 – 0.9 milimetra, pri nalievaní piva majú veľkosť až 2 - 3 milimetre. Práve preto čapované pivko nielen lepšie vyzerá, ale je aj dlhšie čerstvé.

Vyrieši to pivný súdok – ale nie hocijaký
Čo teda robiť, ak chcete aspoň na sviatky svojho drahého udržať doma a zároveň mu pripraviť prekvapenie, ktoré ho určite poteší? Odpoveď je jasná - kúpte mu „pod stromček“ pivný súdok. Nie je ale jedno, aký si vyberiete. Väčšina pivných súdkov funguje na princípe „vytekania“ piva zo suda, čo však nie je pravé čapované, pretože takéto pivo je možné prirovnať k pivu naliatemu z fľaše alebo plechovky. Tu by ste s argumentom „veď čapované môžeš mať aj doma“ neobstáli. K niektorým súdkom sa dá dokúpiť externé čapovacie zariadenie. To ale stojí dosť veľa – od 130 do 140 EUR - a ktorej z nás sa už chce niečo niekam montovať. Okrem toho pivo z takéhoto súdku musíte spotrebovať v deň, kedy sa súdok otvorí. A vypiť všetko naraz – nuž tak to asi nie je vaša predstava pokojných sviatkov.

Jednoduché riešenie v atraktívnom balení
Existuje však veľmi elegantné riešenie ako chlapským výhovorkám o tom, že na čapované pivo naozaj „musia“ ísť von, doslova zobrať vietor z plachiet. Na trhu je čapovací súdok Heineken s objemom 5 litrov, ktorý má ako jediný v sebe zabudované čapovacie zariadenie a ponúka tak pravé čapované pivo ako v podniku. Jeho obsluhu určite zvládneme aj my, dámy – stačí dobre zachladiť v chladničke, nasadiť priložený čapovací nástavec a začať čapovať. Keďže pivko pri čapovaní neprichádza do kontaktu so vzduchom, jeho trvanlivosť po otvorení je celých tridsať dní! (To použite ako odpoveď na výhovorku: „Treba ten súdok doraziť, lebo sa pokazí“.)
Pribaľte teda k nákupom vianočných dobrôt aj atraktívny čapovací súdok a vychutnajte si tento rok slávnostnú atmosféru trocha inak. Dáte tak aspoň raz v roku mužským výhovorkám za pravdu, no pritom si sviatočné chvíle vychutnáte s pravým čapovaným pivkom u vás doma spoločne.

Komerčná informácia.

Diskusia k článkuTOPlist