«1 2 ...2079 »
Stránka receptov:

Recepty na Vareche


Najnovšie recepty

Rozkvitnutý jarný cupcake Rozkvitnutý jarný cupcake Vaše

Predhrejeme si rúru na 175 ˚C. Pripravíme si papierové košíčky, prípadne plech na muffiny, ktorý vyskladáme papierovými košíčkami. Vždy je lepšie zvoliť kombináciu košíčkov a plechu – poistíme si tým správny tvar cupcakes.

Mandľové cupcakes s kuriatkami Mandľové cupcakes s kuriatkami Vaše

Predhrejeme si rúru na 175 ˚C. Zmäknutú Heru Maslová príchuť vyšľaháme s krupicovým cukrom do hladkej peny. Pridáme postupne vajcia a mandľový extrakt.

Veľkonočné cupcakes s čokoládovými hniezdami Veľkonočné cupcakes s čokoládovými hniezdami Vaše

Predhrejeme si rúru na 175 ˚C. Zmäknutú Heru Maslovú príchuť vyšľaháme s krupicovým cukrom do hladkej peny. Pridáme postupne vajcia a vanilkový extrakt alebo struk.

Veľkonočný cupcake Veľkonočný cupcake Vaše

V mixéri vyšľaháme rastlinný tuk Hera Maslová príchuť spoločne s cukrom, kým nie je zmes kompaktná a nadýchaná. Potom pridáme vajcia, vždy jedno po druhom, a všetko dôkladne prešľaháme. Nakoniec len krátko zašľaháme vanilkový extrakt.

Kyslé zemiaky zo sekanou alebo vajcom Kyslé zemiaky zo sekanou alebo vajcom Vaše

Tradičné, jednoduché, lacné.

Kapor na mlynársky spôsob (fotorecept) Kapor na mlynársky spôsob (fotorecept) Vaše

dnes som zase varila pre mojich chlapov (pre dvoch zo štyroch) a na rad prišla ryba... chlapi sa z ryby moc nenajedia, ale príloha je taká sýta, že to vyváži... chlapi si pochvaľovali - rybka bola šťavnatá a príloha mierne pikantná... a ja spokojná, že im chutí

Úhrabky (fotorecept) Úhrabky (fotorecept) Vaše

Toto jednoduché a veľmi chutné slovenské jedlo ma naučila robiť moja babička..v tom čase boli všetky použité suroviny domáce..

Morčacie stehno špikované sušenými figami a slaninkou Morčacie stehno špikované sušenými figami a slaninkou Vaše

Môj drahý má rád mäso "nasladko". Nemali sušené slivky a tak vzniklo toto chutné kombo.. :)

Lemon Butter Chicken citrónovo- maslové kura (fotorecept) Lemon Butter Chicken citrónovo- maslové kura (fotorecept) Vaše

Recept som našla na stránke Damp Deliciosus, je to citrónovo - maslové kura. konkrétne kuracie stehná s údenou paprikou v maslovo - citrónovej smotanovej omáčke, recept som vyskúšala, je skutočne vynikajúci, preto ho pridávam pre záujemcov. uvádzam zdroj: http://damndelicious.net/2014/12/31/lemon-butter-chicken/

Trochu iné Daiquiri Trochu iné Daiquiri Vaše

Originálny názov receptúry s Bentiannou je samozrejme iný, ale poďme pekne po poriadku. Pôvodný recept na daiquiri pravdepodobne vymyslel amerických banský inžinier Jenning Cox, ktorý bol na Kube v čase španielsko-americkej vojny. Daiquiri sa volá pláž poblíž železných baní poblíž mesta Santiago de Cuba. My vám prinášame recept Honey Be Daiquiri obohatený o jedinečnú chuť. Presvedčte sa sami ako na kubánske rytmy tancuje Bentianna.

Výborné palacinky bez múky Výborné palacinky bez múky Vaše

Všetky suroviny vymiešame, najlepšie ponorným mixérom. Kto chce, môže si do cesta pridat aj cukor. Vznikne nám riedke cesto, ktoré sa vôbec nepodobá cestu na palacinky, ☺ ale netreba sa toho báť, po upečení nezbadáte rozdiel. Chutia úplne ako klasické palacinky. Sú jemnučké a voňavé. Z tohto množstva mi vyšlo 5 ks hrubších palaciniek. Myslím, že cesto je vhodné aj na lievance. Dobrú chuť ;-)

Bazalkový olej a bazalková pasta Bazalkový olej a bazalková pasta Vaše

Kromě octů si ještě dělám olej ,který je vynikající na ryby a italskou kuchyni .Ani různé těstovinové a zeleninové saláty se nezlobí ,když dostanou lžíci tohoto oleje a ryby potřené bazalkovou pastou radostí div neobživnou .Na obrázku je velká láhev a ty malé už nemám a hlavně používám ve větším množství tu první variantu.

Ocet s citronovou meduňkou Ocet s citronovou meduňkou Vaše

No je to další recept z kategorie ingrediencí .

Mátový likér Mátový likér Vaše

Tak jak to tu procházím mám úplně jasno ,že bude těžko a tak přidám něco co člověku uleví. To je lepší než Becherovka.

Koprový ocet Koprový ocet Vaše

Rád si připravuji ingredience k jídlům a zvláště když mně to zahrada nabízí .Možná , že se i Vám zalíbí některé tyto věci .

Žerbó ako palacinky (fotorecept) Žerbó ako palacinky (fotorecept) Vaše

Menej prácna verzia dobre známych rezov, chuť skoro rovnaká.

Pečené jahňacie stehno (fotopostup) Pečené jahňacie stehno (fotopostup) Vaše

Mäso som pripravovala ešte minulý rok pred Veľkou nocou, keď sa mi podarilo kúpiť čerstvú slovenskú jahňacinu z Gemera. Bola vynikajúca, ak bude možnosť, kúpim ju na tohtoročné sviatky zase.

Treska od tresknutého rybára Treska od tresknutého rybára Vaše

Prečo tresknutého? Už 44 rokov chytám ryby a rovno ich púšťam. Potom, keď majú blízki spolubývajúci chuť na rybku, tak podporím naše supermarkety. Niekedy sa stalo, že darovanú rybu som bol obdarovanému ešte aj pripravil, ale tento druh zábavy rýchlo stráca na aktuálnosti. Takže my športoví rybári nielen že platíme za rybárske lístky ale ešte aj za ryby. No ten kľud a zážitok pri vode nič nenahradí.

Škvarkovníky (fotorecept) Škvarkovníky (fotorecept) Vaše

Tento recept som pred mesiacom našla na nette, ale potom sa z tadiaľto niekde stratil. Keďže bol veľmi dobrý a zachoval sa mi napísany na papier rozhodla som sa ho pridať. Vyskušala som robiť pagače aj pretieranim cesta škvarkami, ale to sa mi pri pečení jednotlivè vrstvy cesta kľzali a pagáč sa rozpadol. Tento recept je naozaj jedinečný, cesto úžasné, robota jednoduchá a chuť výborná.

«1 2 ...2079 »
Nové komentáre k receptom
Nové komentáre nájdete tu »
Aktuálne súťaže

TOP 15 - Najlepšie nápady mesiaca február 2015
Pozrite si rebríček nápadov, ktoré sa vám najviac páčili v mesiaci február 2015.

TOP 15 - Najlepšie recepty mesiaca február 2015
Pozrite si TOP 15 sladkých a TOP 15 nesladkých receptov, ktoré sa vám najviac páčili v mesiaci február.

Súťaž na marec o najlepšie sladké aj nesladké jedlá
Pridajte sa do súťaže o najlepší recept aj v marci. Hľadáme najobľúbenejšie recepty v 2 kategóriách: Najlepšie koláče, torty a iné sladkosti a Najlepšie jedlá bez cukru (jedlá, ktoré nechutia sladko).

Súťaž na marec o najlepší nápad, návod či fotopostup
Aj v marci pokračujeme v súťaži o najlepší tvorivý nápad do bytu, domu či záhrady.


Denný súhrn receptov Novinka!

« Február
Marec 2015
12345 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Magazín

Tak trochu iná káva. Vylepšite si ju korením!
- Inzercia -
Pitie kávy je rituálom, bez ktorého si veľa ľudí nedokáže svoj deň predstaviť. Je symbolom ranného prebúdzania, udržovania energie behom dňa a relaxu vo voľnom čase.

Vie sa obracať aj v kuchyni!
- Inzercia -
Juniorská majsterka sveta z rokov 2013 a 2014 v pretláčaní Rebeka Martinkovičová (19) to má skrátka v rukách!

Prešporské a iné
Koncom januára bolo na bratislavskom výstavisku opäť živo. Konal sa tu gastronomický festival.


Inzercia

Časopis Varecha
Varecha 10/2015: Strukoviny Strukoviny
Časopis Varecha v piatok 6. marca v denníku Pravda.


TOPlist