Vyprážaný syr inak

usan - fotkausan, 24. októbra 2011
4
porcie
10min minút
príprava

Suroviny

200g
200g
4ks
Postup

  1. 1

    syr nastrúhame, šunku nakrájame. Misky si vytrieme maslom a vysypeme strúhankou, potom už len vrstvíme syr, šunku, vklepneme na ňu vajíčko a znova šunku a zasypeme syrom . Vložíme do vyššieho plechu a dolejeme vodu asi do polovice misiek. Šupneme zapiecť na 25 min pri teplote 230 °C.

  2. 2

    Misky si vytrieme maslom a vysypeme strúhankou, potom už len vrstvíme syr, šunku, vklepneme na ňu vajíčko a znova šunku a zasypeme syrom .

  3. 3

    Vložíme do vyššieho plechu a dolejeme vodu asi do polovice misiek. Šupneme zapiecť na 25 min pri teplote 230 °C.

Diskusia k receptu

martamm
Ja ich peciem v muffinovych formach aj bez vody...
diabambulka
áno tento receptík som už robila, musím povedať, že nám chutil a bol aj oku lahodiaci, pretože po vyklopení máte na tanieriku takú pekne navrstvenú vežičku s dobrotami ako sú šunka, syr a vajíčko. Môžem len odporučiť.
dogagador
to ale nie je vyprazany, ale peceny syr, nie? recept je zaujimavy, stoji za pokus :-)
tatranka
Šunku so syrom pečiem tiež vo forme na mufiny tak ako @martamm. Celkom pekne to potom vyzerá a ak sa obloží zeleninkou,je to pochúťka.
alexdidi
Toto je teraz taký buum,vyprážaný syr bez vyprážania,vyprážaný syr trochu inak a pod.Tiež som ho teda musela vyskúšať...nebol zlý, krásne vyzeral po vyklopení, ale s vyprážaným syrom teda nemal nič spoločné,ani vzhľad,ani chuť,tak prečo ten názov?