Rokoko torta

sonkap - bez fotkysonkap, 7. decembra 2010
Rokoko torta
Foto: sonkap

robievala nám to babka Anči ak niekto mal narodky

60 minút
príprava

Suroviny

20dg
21dg mleté
5dg
6ks
4ks
6ks
14dg
6PL zrnková
25dg
10-15dg na posypanie
Postup

  1. 1

    Cesto: Vyšľaháme bielka a cukor na pevnú hmotu,postupne pridávame orechy a umyté hrozienka.Pokiaľ chceme mať cesto tmavé,pridáme strúhanú čokoládu,alebo kakao,množstvo určíme podľa toho ako tmavé to chceme Zmes rozdelíme na 4 oplátky a necháme v rúre usušiť iba dovtedy kým nám vrch trošičku nesčervenie.

  2. 2

    Krém: žĺtka a cukor vymiešame, pridáme uvarenú kávu a varíme nad parou do zhustnutia. Po vychladnutí primiešame palmarín a zas,ak chceš tmavý krém,pridaj kakao,alebo čokoládu.

  3. 3

    Postup: rozdeľ si krém na 4 väčšie kôpky a jednu malú(to potrebuješ na obtretie torty) Polož oplátku upečenou hmotou hore,natri krém,prilož ďalšiu oplátku, upečenou časťou na krém,natri,prilož ďalšiu oplátku upečenou hmotou hore,natri krém,prilož poslednú oplátku dobre stlač,aby nezostali bubliny. Poslednou kôpkou krému obtri tortu a posyp orechmi dookola. Dobre je,dať ju na studené miesto odstáť na 12 hodín,zmäkne a nádherne sa krája. Ja dávam čokoládu,alebo kakao len do jedného-buď krém,alebo bielková hmota,je to krajšie pri krájaní.A ako obsypanie môžeš použiť aj kokos.

Diskusia k receptu

ailuj82
zaujímavá tortička, ešte som takú nejedla. Ukladám a určite vyskúšam.
evanaaa
Toto s azdá byť veľmi dobré, je tam snehové cesto a aj to druhé, orechy,skvelá kombinácia.
sonkap
Zabudla som napísať,že ja používam tortové oplátky od sereďského výrobcu,sú chuťovo veľmi dobré a aj veľkosť (asi 15 x 28,nikdy som ich nemerala)je na túto tortičku tak akurát.A raz som skúšala aj okrúhle oplátky a vtedy som mala 2 tortičky. Bolo to super.
dorisa
Ostali mi oplkatky, využijem ich a vyskušam tvoju tortičku. Ukladám.
sonkap
Ahoj Dorisa,môžeš použiť aj okrúhle oplátky,tak Ti vydá na dve a je to aj celkom milé :),to som ale nestihla odfotiť,decká ju stihli zjesť.Aj túto som musela odtrhnúť rodine od úst aby som stihla sem vložiť foto xixi.
Tak dobrú chuť.
sonkap
Dorisa ďakujem,ale keď u nás je to tak,že ak nestihnem foto ihneď po upečení(čohokoľvek),tak už nemám šancu xi
sonkap
Elisticka ahoj.Skús a zabudla som dopísať,že ak niekto nemá rád hrozienka,nemusí ich tam dať.