Ovocný chlebíček

denisac - fotkadenisac, 22. júla 2012
Ovocný chlebíček
Foto: denisac

Chutný, svieži , na zjedenie. Takto sa dá opísať tento jednoduchý dezert. Recept ma zaujal v novom Apetite a hneď ako sa našiel čas som ho vyskúšala. Bol ,,vynikajúci" ako povedal môj muž :)

8
porcií
15 minút
príprava
60 minút
na 180 °C

Suroviny

175 g
175 g
250 g
1/2 ks
2 ks
2 KL
175 g
2 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Rúru rozohrejeme na 180 °C. Formu na chlebíček vymažeme maslom.Do misy dáme maslo, cukor, múku, kypriaci prášok, vajcia a vanilkový extrakt. Miešame kým nevznikne svetlé, veľmi husté, nadýchané cesto.

  Ovocný chlebíček - obrázok 1
 2. 2

  Asi tretinu cesta dáme do formy posypeme 50 g ovocím, na to dáme dalšiu tretinu cesta posypeme 50 g ovocím. Na vrch dáme zostávajúce cesto a jemne ho uhladíme. Pečieme hodinu.

  Ovocný chlebíček - obrázok 2
 3. 3

  Chlebíček vyberieme z rúry a necháme ho vychladnúť. Vychladnutý chlebíček vyklopíme a na viacerých miestach poprepichujeme vidličkou. Zostávajúce ovocie dáme do misky, posypeme kryštálovým cukrom a pridáme lyžicu citrusovej šťavy. Premiešame vidličkou a popritom časť ovocia rozmačkáme. Zmes rovnomerne nanesieme na chlebíček, nakrájame a podávame.

  Ovocný chlebíček - obrázok 3
Recept je zaradený do kategórií:
Múčne jedlá, Dezerty, Na sladko, Koláče

Diskusia k receptu

nazarboncuk
hehe @denisa aj ja som ho piekla (s nektarinkami) a ten môj si naň naložil nutellu a banany a dal ho dole cez víkend (mne sa ušli až dva kúsky) :)
denisac
&nazarboncuk aj ja som mala len dva kúsky, prišla návšteva ,tak sa zjedol. aj ked mne by nerobilo problem ho zjest aj sama. sladké môžem :)
violin
Vynikajúci chlebík, kombinovala som cernice a nektarinky. Chutné a rýchle.Dakujem za recept!

Zaujímavé video z archívu TV Varecha