Ovocno-čokoládové plnohubky

elixir - fotkaelixir, 4. marca 2013
Ovocno-čokoládové plnohubky
Foto: elixir

Niečo veľmi jednoduché a nesmierne chutné, keď sa podarí zohnať chuťovo plné a voňavé ovocie... Takže, na privítanie jari. :)

10 minút
príprava

Postup

 1. 1

  Umyjeme ovocie. Očistíme si mandarínku a každý mesiačik prekrojíme na polovice. Nakrájame si hrušku, ktorú sme predtým zbavili jadierok. Napicháme na špáradlá po tri časti z ovocia.

 2. 2

  Zmiešame si čokoládu s rumom v pomere 4:1. (Kto nechce rum, môže vynechať). Zmes dáme do misky.

 3. 3

  Potom do nej naukladáme aj všetok ovocný "mini špíz". Kde-tu povkladáme čokoládové ozdoby (alebo tabličky čokolády nakrájané na plátky) a mätové listy.

 4. 4

  Ovocie podľa chuti máčame v čokoládovej zmesi. Premenovala som ich na plnohubky, lebo každý mini špíz môže smerovať k ústam len raz a musí spraviť hrče za ušami. Od úst už musí ísť prázdne špáradlo. :) K tomu servírujeme slnečné lúče a vyhrievame sa ako mačky.

  Ovocno-čokoládové plnohubky - obrázok 4

Diskusia k receptu

elixir
Ďakujem a prajem vám krásne chvíle s plnohubkami :) Nezabudnite na servírovanie s lúčmi, s nimi je to dvojnásobná lahoda.
elixir
Ďakujem :) Dnes budeme mať druhé kolo plnohubiek, je tu opäť tak krásne slnečno. Hneď sa človek lepšie cíti... Aj nálada zvierat je úplne iná, všetky sa tešia. :)
ywett
perfektné!....a bod 4 nemá chybu! :-D
elixir
@ywett už sa neviem dočkať, kedy sa znova bude môcť realizovať... tu máme opäť veľa snehu. Dúfam, že nie na dlho :)
ywett
no, u nás bola dlhá zima...teším sa, že už je po snehu a bude jar :-)...maj sa krásne a prajem pekný večer! :-)