Novotného marhule v rožkoch

zemo - fotkazemo, 19. októbra 2009

Je dobré, ak sa vám pri pozeraní rôznych tv cooking šouiek nelení a zapíšete si, na čo sa práve pozeráte. Hlavne ak ide o jednoduchý recept. Tento dezert som odpísal od Petra Novotného, keď ho horko - ťažko napchali do televízora a mal tam svoje Chuťovky.

30 minút
príprava

Suroviny


Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Dopredu upozorňujem, že veľmajster Rádu varešky Petr Novotný sa neunúval vtedy v telke diktovať presnú gramáš tvarohu, či cukru alebo počet vajec a rožkov, lebo ak vám bude chutiť, môžete si tohto netradičného dezertu pripraviť viac. Ak vám nebude šmakovať, tak vám všetkého stačí troška. Najprv si urobíme tvarohovú plnku. Vymiešame alebo namixujeme tvaroh, 2 žĺtky a cukor. Robme ju tak, aby nebola veľmi riedka, skôr hustá.

  2. 2

    Rožky rozkrojíme a čiastočne vydlabané vrchné polovice rožkov naplníme pripravenou tvarohovou plnkou, na ktorú ešte položíme 3 polovice marhúľ. Prikryjeme spodnou polovicou pečiva a vložíme do nádoby s rozšľahaným vajíčkom, v ktorom ich celé obalíme a necháme asi 2 minúty nasiaknúť.

  3. 3

    Rozohrejeme olej a vajíčkom obalené rohlíky v ňom vypražíme. Vypražené rožky môžeme pocukrovať, prípadne ešte poliať šľahačkou.

Diskusia k receptu

2 komentáre k receptu
JA SOM SI ICH ODPÍSALA Z JEHO KUCHÁRSKEJ KNIHY , ROBIEVAM ICH A MOŽEM POVEDAT , ŽE 30 ROČNÝ SYN ICH ZBOŽNUJE, SÚ SLADKÉ A PRETO SA ICH NEDÁ VELA SPAPKAT ,ALE INÁČ NEMAJÚ CHYBU !!!

Pridaj komentár k receptu: