Mini Pavlova s pudingom

lucietta - fotkalucietta, 14. januára 2014
Mini Pavlova s pudingom
Foto: lucietta

Variácia na veľmi obľúbenú Pavlovu tortu, u nás doma veľmi obľúbená, nerobíme jednu veľkú, ale viacero manších a každý dostane na tanierik tú svoju :-) Okrem toho pridávam do cesta namiesto škrobu puding... podľa druhu pudingu vieme ovplyvniť farebnosť tortičiek... jahodový-ružová, pistáciový-zelená, čokoládový-svetlohnedá, vanilkový-biela...

6
porcií
15 minút
príprava
90 minút
na 100 °C

Suroviny

4 ks
280 g alebo práškový
30 g
1 čl
3 ks
1 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Oddelíme si bielky od žĺtok a bielky vyšľaháme do tuha (keď misku prevrátime, nevypadnú). Potom zašľahávam postupne cukor, kým sa nerozpustí. Sneh by sa mal pekne lesknúť. Pridáme puding (v mojom prípade vanilkový), ktorý zašľaháme a úplne nakoniec krátko zašľaháme ocot. Do plechu dáme papier na pečenie a jemne ho natriem olejom. Cesto lyžicou rozdelíme a urobím 6 rovnakých kôpok. Rúru si rozohrejeme na 170°, vložíme plech a stiahneme teplotu na 100°. Tortičky sušíme 45 min. podľa veľkosti a potom nechám vychladnúť v rúre (45min.). Mali by po upečení zostať svetlé. Tesne pred servírovaním ozdobíme šľahačkou a ovocím. Výhodou, ak dáme do tortičiek namiesto škrobu puding je, že tortičky chutia jemne vanilkovo od pudingu, z vnútra sú krémové a vonku chrumkavé. Raz som to skúsila a odvtedy Pavlovu robím iba takto.

Diskusia k receptu

5 komentárov k receptu
mam obavu z velkych tort, ale na toto si asi trufnem, musi to byt neuveritelna mnamka :-)
snehove pusinky milujem, ale toto je nieco ine, ako dlho vydrzia nenaplnene?
Snehové pečivo, torty , keď počujem alebo čítam, už sa mi aktivujú chuťové bunky....len čakám, kým nazbieram bielka. Hneď by som si dala.....a vidím tam tie zrniečka z granátového jablka. Ja som si včera rozpolila jedno, čo som mala už dlhšie kúpené, trochu šťavy vymačkala a išla som jesť tie zrniečka ale nevedela som, že ich treba vycmúľať, že sú v nich jadierka, tak som si pár odjedla ale potom som stratila trpezlivosť a zvyšok odhodila. Preto by ma zaujímalo, čo je na tom vlastne jedlé, najmä ak je to drahšie ovocie. Dužina vlastne žiadna, len zrniečka.
No my jeme tie zrniečka celé, aj s tou tvrdšou časťou, tak ako ríbezle, či černice, ani odtiaľ zrniečka nevyberáme :-) A zákusok je vážne skvelý :-)

Pridaj komentár k receptu: