Melónový nápoj

domci4 - fotkadomci4, 2. septembra 2011
Melónový nápoj
Foto: domci4

Mala som melón a tak som si z neho urobila nápoj :)

Suroviny

ja som použila štvťku  -nakrajany
ja som použila citronovu (môže byť aj ochutená)
1 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Nakrájaný a zbavený melón od kôstok som dala do mixerá (môžete aj ponorným mixerom) a rozmixovala. Preliala cez sitko a nechcela odkvapkať. Pridala som minerálku (podľa seba), cukor a premiešala. Môžete naliať do džbánu a pridať kúsky ľadu. :) Také osvieženie :)

    Melónový nápoj - obrázok 1

Diskusia k receptu

10 komentárov k receptu
Vďaka že si sa pridala ku mne: toto letné osvieženie sa dá urobiť z akéhokoľvek prebytočného ovocia (jablká, marhule, broskyne, hrozno ale aj napr. z prebytku mrkvy). Lebo napr. 3 kg hrozna nezjete a vyjde navnivoč, ale ak sa urobí z 3 kg hrozna šťava (a môžte pomiešať aj s iným ovocím) tak sa vypije pri obede namiesto drahej kupovanej (a nezdravej) malinovky. Zvlášť vhodné je toto pre malé deti, lebo takto do nich dostanete oveľa viac vitamínov ako keby ich zjedli.
mam rada cerstve ovocne napoje, niekedy drteny lad polejem hustou rozmixovanou zmesou napriklad banan+broskyna+trocha cukru a je to lepsie, ako zmrzlina, dobre aj proti smadu v horucich letnych dnoch :-)
Aj mne to bolo škoda vyhodiť, tak som si to dala do misky, ale dobre sa mi to rozmixovalo. A tá minerálka sa môže aj kľudne ak dáte do džbánu a premiešate lyžicou :). Je to taký môj výmysel, tak sa nehnevajte :)...

Pridaj komentár k receptu: