Kávové sušienky

sisinkacik - fotkasisinkacik, 2. júna 2016

Aký deň je 29.5? No predsa medzinárodný deň sušienok. Ale na tieto tieto sušienky nepotrebuje len takýto dôvod, pretože ak milujete kávu, budete milovať Zobraziť celý popisAký deň je 29.5? No predsa medzinárodný deň sušienok. Ale na tieto tieto sušienky nepotrebuje len takýto dôvod, pretože ak milujete kávu, budete milovať aj ich. Dúfam, že aj vám budú chutiť tak ako mne :)

25
porcií
10 minút
príprava
30 minút
na 160 °C

Suroviny

1 hrnček
1/4 hrnček
1 PL
1 PL
1/2 bal
100 g

Postup

  1. 1

    Zmiešajme kávu s vodou. Vo vačšesej miske premiešame múku s kypriacim práškom. Z mixérom spojíme cukor a maslo. Nakoniec spojíme všetko dokopy. Cesto sa trochu bude mrviť, ale to je v poriadku.

  2. 2

    Z cesta tvarujeme malé guličky ktoré postupne ukladáme na plech. Nechajte medzi nimi medzery, pretože ich potom roztačíme vidličkou.

  3. 3

    Pečieme pri 160 stupňoch približne 20 minút. Potom rúru vypneme a necháme ešte v teple tak 10 minút. Vyberieme a môžme podávať, ale k ďalšej káve už radšej nie :)

Diskusia k receptu

haji
Recept vypadá jednoduše, určitě se k nim propracuji. Jsem mlsná a sušenky mám ráda. Určitě si je dám ke kafíčku, už jsem velká holka, nemám se čeho bát,m natož kafe! Sisi, foto by nebylo?! Díky za receptík!
monty469
Tieto sušienky musím urobiť. recept sa mi pozdáva, ale obrázok by potešil
staja
Tvoje sušienky vyzerajú dobre. Nie je nad domáce, zaraďujem do zbierky, určite vyskúšam.