Farebné trubičky

egreska - fotkaegreska, 4. marca 2010
Farebné trubičky
Foto: egreska

Suroviny

Cesto:
35 dkg
15 dkg
18 dkg
7 dkg
1
1
2 PL
PLNKA:
1
1/2-3/4

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Zo surovín vypracujeme cesto.Vyvalkane narežeme na obdlzičky a namotame na kovove trubičky.Pečieme vo vyhriatej rure na 180 st asi 10-12 minut.Trubičky davame dole az ked vychladnu.Ja som cesto rozdelila, polovicu som zafarbila kakaom.Vychladnute namačame v čokolade a plníme.

  2. 2

    Fakt výborné!!!

Diskusia k receptu

19 komentárov k receptu
Krásne vyzerajú, teraz na Veľkú noc vyskúšam. Len by som chcela vedieť, či tá tmavá plnka je tiež základ salko sfarbená kakaom alebo čokoládou, alebo je to iná plnka. Ďakujem.
Nielen dobré, ale aj pekné. Vždy hovorím, že pečivo musí aj očku lahodiť, nielen bruško pohladiť.
Si šikuľka egreška. Cistinka, trubičky mali v domácich potrebách v krabičke. Sú tenšie, ale to nevadí. Určite vyskúšam.
Aj som si pridala do kuchárskej knihy, aj vytlačila - pre istotu, lebo o tento recept by som nechcela prísť. A píspevok od isar ma rozosmial. Špekuluje ako ja. Keď nastala éra hot-dogov robievala som ich mojím babám tak, že som rožky trochu nahriala v rúre, vyumývanou zohriatou kulmou som do nich vyrobila diery a potom už horčica a párok.... No čo, pomôž si človeče, aj Pánboh Ti pomôže.
Hmmm...kulma, nátačky....ja som chladila fénom aspik, keď som potrebovala, aby rýchlejšie tuhol :-)) A nožnicami nastrihávam bosniaky, v kuchyni nosím zásteru.......už len zákazníčky a kaderníctvo funguje :-))))
ja mám trubičky staré ,vypečené tak nepotieram ničím..aj v ceste je tuk tak hádam sa neprilepia..alebo skús najprv jednu várku nenamastit a uvidíš ..len tolko ti môžem poradit :-)
@ egreska: riskla som to a nevymasťovala som, lebo ako píšeš, tiež som vychádzala z toho, že v ceste je tuk...všetko dobre dopadlo, keď vychladli išli dole jedna radosť... akurát s tým cestom sa ťažšie pracuje, treba trpezlivosť, ale za tú námahu určite stoja...akurát tuhne čokoláda po namočení koncov...vďaka za recept..:)

Pridaj komentár k receptu: