Domáce tiramisu

matus113 - fotkamatus113, 23. januára 2011
Domáce tiramisu
Foto: matus113

Sladký taliansky dezertík

40 minút
príprava

Suroviny

250 g
5 ks
2 ks
5 PL
200 ml, čierna silná

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Skôr ako vajíčko rozdelíme na žĺtky a bielky si overíme, či je vajíčko čerstvé. A to tak, že ich položíme do vody so soľou. Keď vajíčka nevyplávajú na povrch, vieme, že sú čerstvé.

  2. 2

    5 vajíčok si rozdelíme na bielky a žĺtka. Do žĺtok pridáme 5 lyžíc kryštálového cukru a vymiešame na hladký krém. Pridáme 2 mascarpone. Zľahka spolu zmiešame. Z bielkov si vyšľaháme sneh, ktorý pridáme k žĺtkam s mascarpone a znova zľahka zmiešame.

  3. 3

    Do pripravenej kávy pridáme 2 štamprlíky Amaretta, do ktorej namáčame piškóty a ukladáme ich do misy. Talianske piškóty sú tvrdšie, takže sa nelámu ako naše slovenské. Na vrstvu piškót dáme polovicu mascarponového krému. Na to znova piškóty a potom zase krém. Ako posledný krok posypeme tiramisu pravým kakaom. Dáme stuhnúť do chladničky aspoň na 4-5 hodín.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Vymazať
Tiramisu zbožňujem,ja sneh nedávam,dávam šľahačku a namiesto Amaretta dávam už len rum,ale každý robí trošku ináč a vždy chutí skvelo,aj tej tvojej by som neodolala:))
Vymazať
robim presne ako je tento recept, je výborné. Skúšala som aj namiesto Mascarpone tvaroh a namiesto Amaretta rum, ale nebolo to ono. S pravími ingredienciami je to vynikajúce.
Vymazať
Suhlasim,toto je prave talianske tiramisu,robila som u taliana.Ked sa da nejaka nahrada,treba to aj inak nazvat.