Arašidová nátierka
Arašidová nátierka

Domáca arašidová nugeta

13domca113 - fotka13domca113, 11. apríla 2018

Priznám sa, že Nugetu mám radšej než Nutellu, ale vzhľadom na jej zloženie, ktoré sa mne osobne veľmi nepáči, som ju nemala už dlho. Prednedávnom som však na ňu dostala chuť a rozhodla sa ju spraviť doma tak, aby mi vyhovovala vo všetkých smeroch.

20 minút
príprava

Suroviny

500 g
 (alebo iné sladidlo)
100 g kvalitná
50 - 100 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Najskôr si pripravíme arašidové maslo. V mixéri si pomixujeme arašidy spolu so stéviou (použila som asi 20 kvapiek) alebo iným sladidlom či cukrom/medom na hladkú hmotu. Konzistencia je na vás, podľa toho, čo preferujete, ja som mixovala až pokiaľ nevznikla polotekutá hmota (taká sa lepšie nanáša na palacinky :) ). Odporúčam použiť arašidy s obsahom soli nižším než 1 g na 100 g (ja som použila také, ktoré mali obsah soli 1g /100g, a nugeta bola síce výborná, ale viem, že by bola ešte lepšia, keby je tam tej soli menej) alebo nesolené arašidy. Ak použijete nesolené arašidy, treba do vzniknutej hmoty pridať soľ (cca 1/4 - 1/2 čajovej lyžičky).

  Domáca arašidová nugeta - obrázok 1
 2. 2

  Vo vodnom kúpeli si roztopíme obe čokolády. Čokoládu potom vylejeme do arašidového masla a zmiešame. Ak ste zvolili vysokopercentnú horkú čokoládu (70 % +), kakao už pridávať nemusíte, v opačnom prípade, odporúčam pridať 1-2 čajové lyžičky. Už len treba ochutnať, či nie je pre vás málo sladká alebo či netreba pridať ešte trošku soli alebo kakaa.

 3. 3

  Hotovo :) Keďže myšlienka o nugete prišla až potom, ako som spravila arašidové maslo, musela som ho z pohárika vyliať do misky a pridať čokoládu, no už sa mi ho nechcelo umývať, tak sú na jeho stenách svetlé pásiky.

  Domáca arašidová nugeta - obrázok 3

Diskusia k receptu

ganzara
Dobrý deň, nugetka vyzerá fantasticky. Chcem sa opýtať ako dlho sa dá skladovať a z toho množstva vám vyšla táto fľaštička? Ďakujem :-)
13domca113
@Ganzara (12.4.2018 10:20)

Dobrý deň :) nie, vyšlo viac, dokopy odhadujem, že možno aj pohárik a pol (predsa len sa to robilo až z pol kila arašidov). Vydrží dlho, zatiaľ ju mám doma len druhý týždeň, ale je stále dobrá a to ju nemám ani v chladničke. Myslím, že by mohla vydržať aj mesiac alebo dva bez problémov.
13domca113
@Ganzara (12.4.2018 10:20)

Teraz som si ju po dvoch týždňoch dala znovu a musím povedať, že taká "odležaná" chutí ešte lepšie než čerstvo pripravená :)
13domca113
@Nutty8 (12.4.2018 19:11)

Nutellu som skúšala tiež, ale žiaľ, nedopadlo to podľa môjho očakávania :/
cesminaz
Dnes som kupila arasidy a spravila z polovici arasidové maslo a do druhej som vmiesala čokoládu.Ale ani za svet sa mi to len tak samé nechcelo vymixovat dohladka,bolo to strasne huste/hutné.Pridala som rastlinný a aj kokosový olej,potom to uz islo super :-) Ten kokosovy olej tomu dodal trochu kokosovú nôtu :-) Dakujem za recept,je to velmi chutné.


1x haji

Zaujímavé video z archívu TV Varecha