Chia & quinoa pečivo fotorecept

luckaprima - fotkaluckaprima, 21. augusta 2016

Toto zdravé pečivo je nabité pre telo prospešnými látkami ako vápnik, vláknina, rastlinné bielkoviny a omega 3 mastné kyseliny.. quinoa má okrem spomenutého ešte Zobraziť celý popisToto zdravé pečivo je nabité pre telo prospešnými látkami ako vápnik, vláknina, rastlinné bielkoviny a omega 3 mastné kyseliny.. quinoa má okrem spomenutého ešte kopu živín aktívnych proti rakovine, zápalom a pozitívne pôsobí na srdce a cievy. ...a vôbec pečivo je chrumkavučké a vnútri vláčne a krásne šťavnaté.. šialene dobré. Pripravujem ho z vopred namiešanej zmesi talianskych múķ a semienok, preto má chlebík vždy rovnakú kvalitu.

12
porcií
10 minút
príprava
20 minút
na 200 °C

Postup

 1. 1

  Všetky suroviny miesime v robote 10 minút až vznikne hladké nelepivé cesto.

  Chia & quinoa pečivo (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Na rožky: vytvarované guličky (80 g) necháme odpočinúť 20 minút nepriedušne prikryté, u mňa boli pod sklenenou miskou. Každú guličku rozvaľkáme na poolejovanej pracovnej doske na placku, ktorú zvinieme do rožka a ešte celú pováľame do oblého pekného tvaru.

  Chia & quinoa pečivo (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Rožky umiestnime na plech s teflonovou fóliou a necháme kysnúť pri teplote cca 30 °C a relatívnej vlhkosti 80 %.

  Chia & quinoa pečivo (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Takto nakysli po 30 minútach vo vyhriatej rúre a v spoločnosti horúcej vody z kanvice.

  Chia & quinoa pečivo (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Pečieme: 80g kúsky ako rožky a žemle 20 minút pri teplote 190 - 200 °C, chlebík 700 g pri rovnakej teplote cca 50 minút. Pečivo je vynikajúce aj s pridaním vlašských orechov, alebo jabĺčkových kociek... s pravým maslom fantázia.

  Chia & quinoa pečivo (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

luckaprima
@Maximamaximova (22.8.2016 07:47)

Múčna zmes je naozaj fantastická a dá sa kúpiť v Banskej Bystrici, neviem či smiem uviesť firmu aby to nebola zakázaná reklama ale ak máte záujem tak poskytnem info na luciabaranova12@gmail.com prajem krásny deň.
maximamaximova
@Luckaprima (22.8.2016 19:07)

Ďakujem pekne, už som si to našla na internete. Myslím, že reklama by to nebola je ich tu dosť a pre múku ísť do BB by bolo trochu pridrahé. Keď kúpim isto vyskúšam.
luckaprima
@Popoluska340 (23.8.2016 09:41)

Toto pečivko žiaľ nie je bezlepkové, v dohľadnej dobe by ale mala byť v ponuke aj taká zmes, práve sa vyvíja u dodávateľa.

Zaujímavé video z archívu TV Varecha