Bramboračka podľa Božulky

bozulka - fotkabozulka, 4. marca 2010

Tento recept je zmesou niekoľkých receptov na ktorom som sa ustálila po mnohých pokusoch a myslím,že ešte stále nieje konečný,ale takto nám chutná.

4
porcie
15 minút
príprava
30 podľa tvrdosti ze minút
tepelná úprava

Suroviny

3 ks
200 g
1 ks
300  g alebo hrsť
2 ks
 podľa chuti
1  PL
2 strúčiky
Postup

  1. 1

    Sušené hríby si namočíme-ja dávam do teplej vody,trošku umyjem a vodu vylejem a dám čistú.Očistím zeleninu,zemiaky.Do hrnca dám olej,keď sa rozohreje pridám zeleninu na kostičky alebo plátky,pridám pórek bielu časť,, pridám vymačkané huby/stačia byť namočené než pripravím zeleninu/ alebo čerstvé tiež na plátky,Trošku orestujem,zalejem vodou asi 5cm nad zeleninou a nechám povariť asi 10-15 min.potom pridám zemiaky na kostičky,okorením,pridám bujón a varím 10 min /podľa zemiakov ja musím krátko/. Medzi tým si urobím zásmažku olej,múka a keď je hotová pridám červenú papriku,nezalievam vodou -urobím redšiu a vylejem do polievky .Ešte povarím aby sa uvarila zásmažka,pridám zelenú časť pórku, pretlačený cesnak,dochutím,zakryjem a nechám asi 5 min odstáť.Petržlenovú vňaťku pridávam do hrnca aspoň 2 pol.lyžice a ešte ozdobím aj na tanieri. My máme vňaťky veľmi radi !!! To je polievka zeleninovo hríbová podľa mňa.

Diskusia k receptu

hubata
@Bozulka - nemáš ty korene na Záhorí?
Takúto varievam, ale do zápražky dám nakoniec ešte aj strúčik cesnaku - a to je potom len vôňa!
bozulka
Ano mám,som Malačanka ,hrdo sa sa hlásim,hoci som už od 1956 roku z domu,ale stále sa vraciam.
bozulka
Editka ďakujem,že ti stále chutí.Veru už dávno som nevarila túto polievku a vôbec varím málo,len také čo mám do pol hodiny na stole...na viac sa nezmôžem.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia