Bonparovica

bonpari - fotkabonpari, 13. januára 2012
Bonparovica
Foto: bonpari

Už podľa môjho nicku asi všetci tušia, že zbožňujem Bonpari cukríky. Nechala som sa teda inšpirovať varechou a skúsila som vyrobiť domácu Bonparovicu.

Suroviny

2 balíčky
0,5 l

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Odbalila som všetky cukríky, nahádzala do fľaše s vodkou a čakala, kým sa všetky roztopia. Sem tam som fľašou zatriasla, pretože cukríky sa lepili na seba. Trvalo to skoro celý deň, kým sa všetky roztopili. Farba je taká nevýrazná, keďže to bol mix všetkých farieb, čo balíček ponúkol.

  2. 2

    Potom som dala fľašu vychladiť a hotovóóó. Voní ako ovocné cukríky a chutí skoro rovnako dobre ako voní, ale je to skôr také pitie pre baby.

    Bonparovica - obrázok 2

Diskusia k receptu

15 komentárov k receptu
je to sladsie ako obycajna vodka aj to tak ovocno cukrikovo chuti, ale zase nie je to ako nejaky liker.. skor ako ochuteny tvrdy alkohol, napr. malinovica atd.
Fíííha, to môže byť vhodné aj ako origoš darček :-) Vyskúšam, ale asi dám len jeden druh farby - ovocnej príchute. Ď.
Zaujímavé, dobrý nápad ktorý si môže každý skombinovať ako chce: ja urobím jeden druh cukríkov ale zato do viacerých fliaš (zelenú, červenú, žltú) hehe!
Takto sme upravovali pálenku veľmi veľmi dávno, keď sa prvý krát objavili bompari. Vtedy mali ešte inú chuť. Len sme cukríky triedili podľa farieb (chutí). Najviac sme používali tie zelené - hruškové. Bolo to zaujímavé.

Pridaj komentár k receptu: