Bezlepkový jablkovo-orechový medovník

manka1 - fotkamanka1, 3. októbra 2012 14:58
Ďalšie recepty »
Bezlepkový jablkovo-orechový medovníkFoto: manka1

Inšpiráciu mám od "xlienka" - uviedla ho zaujímavo. No a ja som si ho upravila na verziu bezplekovú. Trochu viac sa asi mrvil - ale "bol" výborný. Uvádzam ho tu pre bezlepkáčov. Aby aj oni si mohli pomaškrtiť.

1plech
porcia
45 min
príprava
20 min
na 180 °C

Suroviny

400 g - rôzna
štipka noža  alebo guarová
1/2 KL
130 g alebo maslo
150 g
1 PL
2 ks celé
1 ks
1 PL
PLNKA:
100 g
1 (najmenej) kg
70 g
1 balíček
Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

  1. 1

    Suroviny na cesto zmiešať (na doske, alebo v miske) - uhladiť si z nich hladké cesto. Rozdeliť si ho na dve polovice. Vymerať si na plech papier na pečenie - a na rovnom povrchu si priamo na tento papier vyvaľkať cesto. Ľahšie sa s ním potom manipuluje. Preložiť na plech spolu s papierom na pečenie.

  2. 2

    Na toto potom lyžicou nabrať lekvár - ja som dala marhuľový - a rozotrieť. Posypať pomletými orechami, a posypať kryštálovým cukrom. Na toto dať postrúhané jablká. Poškoricovať - posypať škoricovým cukrom.

  3. 3

    Znovu si na papieri na pečenie rozvaľkáme druhé cesto - to aby sme ho vedeli preniesť na vrch už pripraveného koláčika. Bezlepkové sa trhá, lebo nemá v sebe lepok -čiže niečo čo to zliepa spolu. Krásne sa mi to vyvaľkalo, a potom som to preniesla, utlačila- hlavne kraje, a potom stiahla papier. Cesto treba poprepichovať vidličkou - aby vedela unikať para z jabĺčok. Kto chce môže ešte poliať čokoládovou polevou. No pre nás bolo dosť sladké aj takto.

Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist