Zabíjačková jaternička

matahari1974 - fotkamatahari1974, 6. novembra 2010

Na túto kombináciu ma naučila moja veľmi dobrá kamarátka ze záhorá :O)

20 minút
tepelná úprava

Postup

 1. 1

  Jateničku dáme zapiecť na teflonovú panvicu ( alebo do rúry)

  Zabíjačková jaternička - obrázok 1
 2. 2

  Príloha varené zemiaky

  Zabíjačková jaternička - obrázok 2
 3. 3

  Obloha kyslá kapusta

  Zabíjačková jaternička - obrázok 3

Diskusia k receptu

zdezda
presne takto to jedávam aj ja, niečo menej zdravé/jaternička/ s veeeeľmi zdravou kapustou :-))))
abdul
K jaternici ( podľa starkej hurky) zvyknem do panvice pri pečení nakrájať na hrubšie kolieska cibuľu. Niekedy veľa cibule. Naučili ma to kamaráti na južnom Slovensku.
sovka62
Kedysi som pracovala a bývala na Záhorí (len päť mesiacov) a bola práve sezóna zabíjačiek. Pozvali ma na zabíjačkovú večeru a veľmi som sa tešila, bola som zvedavá aké pochúťky sa pripravujú práve v tomto kraji. Ponúkli na kapustnicou, takou zabíjačkovou, s mäsom, a zároveň s ňou predložili pečené jaterničky. Naložila som si trochu kapustnice a oni ma vynukovali, aby som si vzala aj jaterničku. Nechápala som, veď si vezmem keď dojem kapustu, ale vysvetlili mi, že jaternicu si mám dať do taniera, do tej kapustnice. Divné, nie? Ale poslúchla som. Ľudia moji, to je kombinácia! Tá ryža z jaternice s kyslou kapustou........ Ani to neviem popísať, hádam najviac by to pripomínalo koložvársku kapustu, skrátka výborné. Takže ak sa dostanem po dobrú jaterničku, toto je tá správna kombinácia chutí.
marta23
Do pekáča s jaterničkou patrí aj svieža klbása alebo krvavnička.
alena45
tie jaterničky (teraz už veľmi málo) som zvykla piecť práve na kyslej kapuste, obsypala predvarenými zemiakmi a to len ešte je dobrota.
evanaaa
Mne stačí na tanieri jedna jaternička, jedna krvavnička, to je pre mňa tá správna kombinácia, varené zemiaky a čalamáda, s tou mi to veľmi chutí.Aj keď som na Záhorí.
levinko
A keď tu kapustu trochu podusíš na výpeku s jaterníc a pomiešaš ju so zemiakmi ,tak potom pocítiš najvyššie blaho.