Svieži šalát z miešanej zeleniny

martamm - fotkamartamm, 12. januára 2014
Svieži šalát z miešanej zeleniny
Foto: martamm

Preferujem zdravú výživu a snažím sa konzumovať čo najviac zeleniny. Veľmi mi pomáhajú rôzne šaláty, ktoré si pripravujem vo väčšom množstve a mám ich k dispozícii kedykoľvek v chladničke. Potom stačí pridať nejakú bielkovinu (losos, šunka, syr,kuracie, či iné mäso, cottage ap.) a sacharid (cestoviny, bulgur, pohánku, zemiaky, kus kus, ryžu natural) a rýchly obed, či večera je na svete. Pridávam recept na šalát, ktorý som si dnes pripravila.

8
porcií
20 minút
príprava

Suroviny

1 hlavička
5 ks
1 ks
1/2 ks
1 ks
1/4 kg
1 PL
1 PL (alebo čerstvá)
2-3 PL
1 hrsť (rôzne druhy)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Pór nakrájame na kolieska a ešte posekáme, ľadový šalát nakrájame na kúsky (môžeme aj natrhať),rajčiny na štvrťky, fenikel na rezančeky, mrkvu a zeler nastrúhame na hrubom strúhadle, mne poslúžil robot.

  2. 2

    Zeleninu postupne vkladáme do veľkej misy, pridáme orechy, mätu piepornú, olivový olej a citrónovú šťavu, zamiešame. Nesolíme !!! - zelenina vydrží dlho chrumkavá. Môžeme podávať ako prílohu, alebo s pridaním vyššie spomínaných ingrediencií ako hlavné jedlo. Olivový olej môžeme zameniť za akýkoľvek za studena lisovaný olej, mne sa osvedčil orechový, aj sezamový.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
ja mám takéto šaláty veľmi rada, okrem toho mám nevestu, ktorá sa zdravo stravuje, takže recept si ukladám, určite sa mi zíde
Tiež som fanúšikom šalátovej stravy, hoci to nie je lacná záležitosť..dávam prednosť jedlám, ktoré neprešli tepelnou úpravou..tak, ako píšeš..plus bielkoviny, sacharidy a zdravé tuky..a pritom je tu toľko skvelých receptov na klasické domáce pokrmy, že mi až zrak občas prechádza..zdravie si veľmi cením, hoci človek už sám nevie, čo je zdravé a čo nie, mení sa to ako ročné obdobie :) zvolila som si rovnakú cestu, ako ty..chválim ťa..
Oslovil ma tento recept, také si robievam, aj keď nie do zásoby. Skúsim.