Slaná torta - pivo ( fotorecept )

gabikab - fotkagabikab, 1. júna 2010
Slaná torta - pivo ( fotorecept )
Foto: gabikab

Slaná torta pre syna na 18-te narodeniny. Robila som ju podľa receptu uverejneného na mimibazar.cz. Autorke receptu týmto ďakujem.

45 minút
príprava

Postup

 1. 1

  Toustový chlieb si uložíme po 4 ks do štvorca a orežeme podľa veľkosti taniera do kruhového tvaru.Natrieme nátierkou a poukladáme na to šunku a vajíčka.

  Slaná torta - pivo ( fotorecept ) - obrázok 1
 2. 2

  Striedame tmavý a svetlý toustový chlieb, aby sa nám vytvorila pekná mozaika. Postupne striedame rôzne pomazánky a ingrediencie. Môžeme vytvoriť aj vegetariánsku verziu. Každý podľa vlastnej chuti a fantázie.

  Slaná torta - pivo ( fotorecept ) - obrázok 2
 3. 3

  Obvod torty potrieme pomazánkou a obložíme plátkovým syrom.Oblepíme nálepkou z 1,5 litrovej pivovej fľaše. Pre mladistvých oslávencov použijeme nálepku z kofoly :-) Rúčku z klobásy na pivovom krígli prichytíme špáradlami.

  Slaná torta - pivo ( fotorecept ) - obrázok 3
 4. 4

  Orezané kraje toustového chleba zmiešame s cesnakovou pomazánkou a touto zmesou vytvoríme na pivovom pohári bohatú penu.Slanú tortu môžme robiť v ľubovoľných tvaroch napríklad aj takúto, ako dostal manžel na meniny, fantázii sa medze nekladú...Na zdravie !!!

  Slaná torta - pivo ( fotorecept ) - obrázok 4

Diskusia k receptu

12 komentárov k receptu
@juraj tak vy ste s autorkou rodina? a prečo si rýchlo vymazal príspevok? @gabikab máme po čistinke ďalšiu verziu pivového krígla, len táto je trošku väčšia. Pekné aranžmá v oboch prípadoch.
tak ak som tomu dobre rozumela @enerrgizer a @gabika ste manželia? to je super.... nehádate sa doma že kto lepšie varí? teda môj muž varí výborne, ale má jednu chybu - varí iba občas. Tak nech vám to vari :-)
Je to krásne. Gabikab, požičaj mi Tvojho manžela na týždeň a ja Ti požičiam môjho. On naučí mňa takéto niečo urobiť a Ty naučíš môjho manžela.

Pridaj komentár k receptu: