Pudingovo-černicový koláč

sonulienka - fotkasonulienka, 3. mája 2015

Mala som v mrazničke černice tak dnes bol ku kávičke koláčik.

10 minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

500 ml
250 ml
3 ks
1 ks
250 ml
2 ks
1 l
Na ozdobu:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Celé vajcia si vyšľaháme s kryštálovým cukrom do peny, pridáme múku ktorú sme si zmiešali s PDP premiešame a vylejeme šľahačkovú smotanu. Všetko dobre premiešame aby sa nám to spojilo a vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech. Uvaríme si pudingy podľa návodu. Na cesto vylejeme uvarený puding a poukladáme ovocie v mojom prípade černice, ktoré smer si scedili. Dáme piecť na 180 stupňov asi 45 minút. Sledujte si každá si svoju rúru poznáte. Nedajte sa pomýliť keď je na vrchu puding tak sa nám zdá, že koláčik nie je upečený ale nebojte sa je to OK. A využila som aj černicovú šťavu priliala vodu a uvarila som želatínu ktorou som ozdobila koláčik.

  Pudingovo-černicový koláč - obrázok 1
 2. 2

  Tak a toto je jediné foto už ďalej som nestihla fotiť tak tu je už len na tanieriku foto.

  Pudingovo-černicový koláč - obrázok 2
 3. 3

  Už nám chýba len kávička - a nechýba tu je.

  Pudingovo-černicový koláč - obrázok 3

Diskusia k receptu

12 komentárov k receptu
aj ja mám v mrazáku kopu černíc..si ma inšpirovala tvojím koláčikom...skúsim niečo vykúzliť...ten tvoj je určite chutný:) vidieť, že pečieš z láskou....:)5*****
Súper nápad-aj ja mám v mrazničke černice aj jahody a čoskoro bude nová úroda - iste vyskúšam. Mrazené ovocie dávam v lete do nápojov namiesto ľadu.Ďakujem za pripomenutie.Tvoj koláčik je nádherný a iste veľmi chutný.

Pridaj komentár k receptu: