Paštétové čipsy

sherin - fotkasherin, 22. apríla 2010

Recept mam z damskeho casopisu od jednej pani z Liptovskeho Mikulasa. Tak som to vyskusala a len som do receptu pridala este cierne korenie, aby boli pikantne. Odvtedy to robievam casto.

10 minút
príprava
15 minút
na 200 °C

Suroviny

150  g
50  g
1  hrncek/2,5 dcl
1/2  CL
 podla chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Z uvedenych surovin vypracujeme cesto, na pomucenej doske ho vyvalkame na hrubku asi 5 mm (ja som to druhykrat vyvalkala tensie a pri peceni sa mi kolieska nafukli a vnutri boli prazdne). Cesto vykrajujeme malym poharikom, (odporucam asi priemerom 3-4 cm), a ukladame na plech vystlanym papierom na pecenie. Kolieska potrieme osolenou vodou a pecieme pri teplote 200 st. asi 15 min. Vychladene konzumujeme, su chrumave a ich mozeme odlozit do krabici. Ja robievam dve davky, lebo jedna je malo :-)

Diskusia k receptu

26 komentárov k receptu
Vyzerá na jednoduchý a určite dobrý recept, asi cesto nakrájam na malé štvorčeky alebo obdĺžničky. Vyskúšam a možno pridám aj nejaké bylinky ako oregano alebo bazalku...
100pro ich urobím, musia byť chutné, aj ja radšej budem krájať iné geometrické tvary, lebo z kruhov je odpad, ktorý treba opäť spracovať, no a také troj-, štvor-uholníky s pomocou radielka či kolieskom na pizzu sú rýchlejšie hotové, dík za recept:-)
Zasa jeden výborný nápad,na takú kombináciu by som neprišla,skúsim to.Tento uvedený rozpis je jedna dávka?To s tou paštékou by ma nenapadlo,ale raz som robila plnku do kuraťa a nemala som pečienku,tak som tam zamiešala konzervu paštéky a bolo to tuším lepšie ako s pečeňou.
No síce mi to trvalo, ale predsa som sa k tomu pečeniu pribrala. Dnes som zamiesila a upiekla a aby sme sa netrochárili, tak rovno z troch dávok, veď bude jarmok, plný dom ľudí, tak sa poje. A dobre som spravila, lebo sú naozaj VÝBORNÉ.
Ešte že ste sa ozvali k mojej polievke, tento zaujímavý recept by mi ušiel! Mám rád slané a dokonca aj niektoré paštéty, takže dnes idem vyskúšať, verím že budú výborné! :-)))))
ahoj altyn, ja robim tie pastetove cipsy dve davky :), ale poradila mi mila "zdezda" citujem: " ja radšej budem krájať iné geometrické tvary, lebo z kruhov je odpad, ktorý treba opäť spracovať, no a také troj-, štvor-uholníky s pomocou radielka či kolieskom na pizzu sú rýchlejšie hotové" :)
Ďakujem, že ste sa ozvali k môjmu sójovému rezňu, lebo inak by som nenatrafila na tento skvelý recept. Dnes som ho vyskúšala, len z jednej dávky-nebolo viac paštéty-ale na budúce toho bude omnoho viac. Je to úžasné, jednoduché a najmä ultra rýchle :)

Pridaj komentár k receptu: