Nahá torta - bezlepková

sonulienka - fotkasonulienka, 12. marca 2017

Dnes ideme gratulovať vnučke k narodeninám a na želanie som jej urobila nahú tortu.

60 minút
príprava
40 minút
na 200 °C

Postup

 1. 1

  Nefotila som postup. Upiekla som si piškótu 2x po 3 vajcia. Postup tu už mám ako pečiem piškótu tak sa nejdem opakovať. Tu je postup - https://varecha.pravda.sk/recepty/torta-pre-inspiraciu-bezlepkova/65553-recept.html. Keď boli korpusy upečené nechala som ich vychladnúť a zatiaľ som si vyšľahala dobre šľahačku zmiešala som ju s mascarpone a na jeden korpus som natrela asi trištvrte plnky na to som dala ovocie. Dala som druhý plát natrela zvyšnú plnku a na vrch poukladala ovocie. Ešte som trochu pokvapkala čokoládou. Je to jednoduchá, rýchla a výborná tortička.

  Nahá torta - bezlepková - obrázok 1
 2. 2

  Pohľad z hora.

  Nahá torta - bezlepková - obrázok 2
 3. 3

  No a ďalší. Uvidíme či splním želanie.

Diskusia k receptu

venusa
Obdivujem a chválim Sonulienka takéto ovocné tortičky/ koláčiky. Mam uz upečeny plat a pokukavam po nejakej plnke, asi ostanem pri šľahačke/kyslej tuhšej smotane. Na vrch dám voňavé červene maliny, ochhh a tiez to postarším dobrou rozpustenou čokoládou.
nika72
Sonička,opäť krásna a luxusná tortička... :-)
haji
Takovou nahotu bych si dala líbit, krásná torta, jsi šikulka! Vnučke přeji všechno nejlepší k narodeninám! Jsi zlatá babka!
mitzy
Krásna torta. A čo že je nahá keď ma krásny klobúk:)
Bodkovaná látka prekrásna!
sonulienka
Všetkým srdečne ďakujem. @mitzy neviem prečo nahá asi preto, že nie je ničím potiahnutá ale takto sa tieto torty volajú....
A nechcem sa chváliť - viem že samochvála smrdí ale bola fakt výborná.
1x nika72

Zaujímavé video z archívu TV Varecha