Margot - kocky

merylin - bez fotkymerylin, 18. decembra 2012
Margot - kocky
Foto: merylin

Ak má niekto z vás rád čokoládu Margot , tak si príde na svoje. Tento recept Margot - kocky sa veľmi podobajú chuťou tejto čokoláde. Treba len vyskúšať a uvidí, že je tá chuť podobná. Margot -kocky sa nepečú.

55
porcií
50 minút
príprava

Suroviny

3 bal.
20 dg
10 dg
40 dg
1 dl
Ozdoba:
15 dg

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Keksy rozmrvíme najskôr rukou a potom si ich dáme do mikrot.sáčku zaviažeme ho a valčekom ich rozdrvíme ne prach.

  Margot - kocky - obrázok 1
 2. 2

  Heru si vymiešame na hladko.Potom uvaríme cukor s vodou na sirup.Keksy zalejeme horúcim sirupom. Pridáme kokos.múčku ,rumovú aromu a heru.Všetko dobre vypracujeme ručne ,aby vzniklo cesto. Ak je cesto suché ,tak pridáme si štamprlík teplej vody./ ja som ho pridala/.

  Margot - kocky - obrázok 2
 3. 3

  Teplé cesto sformujeme na alobale na plát vysoký 1,5 cm /mne vyšiel dlhý 27cm a široký 20 cm /. Potom ho dáme na 2 hodiny do chladničky, aby nám stuhol.

  Margot - kocky - obrázok 3
 4. 4

  Po stuhnutí si ho polejeme čokoládovou polevou,necháme zaschnúť.

  Margot - kocky - obrázok 4
 5. 5

  Potom si nakrájame plát na rovnaké kocky. Vyšlo mi 55 kusov Margot - kociek.

  Margot - kocky - obrázok 5
 6. 6

  UPOZORNENIE !!! Ja len chcem pripomenúť, ak ich chcete robiť teraz niekto na Vianoce , tak ich ešte nerobte, lebo by ste ich mali suché, okraje by oschli, ja som ich robila dnes ,ale dala som si ich ešte do mraziaku a vytiahnem si ich až v pondelok ,ak niekto ich chce robiť stačí ich robiť v sobotu, alebo v nedeľu. To som len chcela pripomenúť, DAKUJEM.

Diskusia k receptu

26 komentárov k receptu
Ty si taký lakomec ako bosorkat. Ta tiež dáva jeden malý rohlíček ako jednu porciu. No ďakujem vám pekne. Neviem čo vám na to hovoria hostia, ale asi sú sklamaní. Tohoto by som dokázal spratať pol plechu.
ďakujem za recept, Margot je jedna z našich najobľúbenejších. už som uložila do kk a rada ich vyskúšam. len neviem, či na Vianoce. pekávam totiž len 3-4 druhy a mám odtiaľ vybratých hádam aj 15! tak urobíme výber, čo už?
Ja to milujem, ako na každú fotku pripíšeš legendu, je to super, že aj neznalým vecí je celkom jasné, o čo ide... Ale k receptu: dobručký:-))). Keďže je nepečený, nechávam v talóne, minulý rok nám v celom valale vypadával prúd, takže sa zíde...
Margotky - odskúšané - perfektné
Pridal som do nich mleté arašidy čo mi zostali z horaliek.
Nemám ich moc vysoké - dal som ich na väčší plech , ale chuťovo vynikajúce. Doporučujem všetkým.
Pamätám sa, muž keď šiel k mame na návštevu, vždy mi po ňom posielala Margotky, nejak som ich neobľubovala, aj som už šomrala, nech ich nenosí. No a teraz, aj keby som chcela, už ich nemôžem, sú aj dosť sladké.
Margotky zbožňujem a keď som našla tento receptík, tak som ho potešila, že ho aj vyskúšam teraz cez sviatky, takže dnes som ho teda urobila a pridala som doň navyše hrozienka, je vynikajúci a určite bude patriť medzi obľúbené recepty :)
mollis tak to ma naozaj potešilo,že si ho spravila, áno oni sú veľmi chutné tieto margotky, ako píšeš, aj nám moc chutili a ešte máme aj na Silvestra a Nový rok.

Pridaj komentár k receptu: