Likér z čiernych ríbezlí / á la Créme de Cassis

kimlo - fotkakimlo, 31. júla 2015
Likér z čiernych ríbezlí / á la Créme de Cassis
Foto: kimlo

Obral som posledné čierne ríbezle a našiel na internete tento recept ktorý, vám tiež ponúkam...

Suroviny

1 kg
0,7 l
0,5 kg
0,5 l

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Ríbezle očistíme, prepláchneme, nahrubo rozmixujeme a zalejeme fľašou Cabernetu. Dáme macerovať do chladu na 48 hodín, ja som nechal o deň viac... Po macerácii šťavu precedíme cez hustú a pevnú tkaninu, zmes dôkladne prelisujeme, aby sme dostali maximum šťavy.

    Likér z čiernych ríbezlí / á la Créme de Cassis - obrázok 1
  2. 2

    Ja som získal niečo vyše 1 litra šťavy. Za studena v nej pomaly rozpustíme 0,5kg cukru. Potom prilejeme vodku. Nápoj nalejeme do fliaš a necháme postáť asi 1 mesiac.

    Likér z čiernych ríbezlí / á la Créme de Cassis - obrázok 2

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@tiginko este stojí a bude stáť aspoň mesiac... :D ...koštoval som takto za surova ale nič moc, možno po tom "odležaní" to bude lepšie, ale aj tak len pre baby a Poirota... ;)
1x tiginko
Milý Kimlo,
za mňa 5 *..aj keď sa dobrovoľne priznávam, že čierne ríbezle, všetko s nimi spojené, a Cassis..moooooc neľúbime....teraz sme sa vrátili z dovolenky v Španielsku, tam toto podávali do Welcome drinku do sektu - cassis alebo limoncello...my sme pýtali len čistý sekt (cava)...lebo neznášam takéto mixy

ale veľmi oceňujem rcp, vyskúšam- s dovolením, asi s černicami, lebo tie máme.....s čučoriedkami mám perfect rcp od "tatrancov", ale len s čistým alkoholom.....