Varecha 8/2021:
Báječné kysnuté koláče

Redakcia Varecha.sk, 25. februára 2021     3 minúty čítania

Ďalšie číslo časopisu Varecha nájdete už v piatok 26. februára v denníku Pravda.Milovníci varenia, pozor! Iba v Pravde nájdete ďalšie skvelé recepty.

Magazín Varecha k vám prichádza v piatok 26. februára na 16-tich stranách. Pečenie z kysnutého cesta patrí u nás stále medzi veľmi obľúbené. Preto Varecha prináša inšpirácie od profesionálneho pekára na niekoľko tradičných kysnutých ale aj kváskových koláčov v sladkej aj slanej podobe.

Keďže mnoho ľudí a detí ešte stále pracuje a učí sa doma, v rubrike Majstri varešky šéfkuchárka Zuzana Sisáková z popradskej reštaurácie Víno a Tapas predstaví ďalšie recepty na jednoduché domácke varenie.

Tiež nebudú chýbať praktické rady, tipy a nápady do kuchyne a tradičný fejtón Fedora Malíka. Vo Vareche nájdete aj recepty od našich čitateliek a čitateľov z webu varecha.sk. Na stránke TV Varecha prinášame rozhovor s futbalovou legendou Dušanom Tittelom, ktorý sa rovnako ako na ihrisku vie zvŕtať aj v kuchyni a pripravil nám šišky.

Báječné kysnuté a kváskové koláče napiekol Marek Oroszi, majiteľ pekárne Pošeň v Stupave.Naučte sa pripraviť:

- Moravské koláče
- Makové buchty
- Osie hniezda
- Buchty so slivkovým lekvárom
- Orechové koláče
- Kváskové rožky
- Pagáče
- Kváskové buchty
- Hubník

Recepty v magazíne Varecha nájdete už v piatok 26. februára v denníku Pravda

Zmeškali ste túto Varechu?

Archív starších časopisov Varecha, nájdete v elektronickej podobe (pre počítač, iPad, iPhone či Android) v našom elektronickom archíve na e.Pravda.sk


Predplatiť si papierovú Varechu (s piatkovou Pravdou)

Objednajte si ročné predplatné piatkových vydaní Denníka Pravda s receptovým magazínom Varecha pre milovníčky a milovníkov dobrého jedla z 28,60 € na celý kalendárny rok!
Predplatné Pravdy* Pravda má viac variantov predplatného, ak máte záujem iba o piatkovú Pravdu s Varechou vyberte si vo formulári príslušné predplatné

Diskusia k článku

TOPlist