Varecha 38/2021:
Východoslovenské špeciality

Redakcia Varecha.sk, 23. septembra 2021     3 minúty čítania

Ďalšie číslo magazínu Varecha nájdete v piatok 24. septembra v denníku Pravda.Milovníci varenia, pozor! Iba v Pravde nájdete ďalšie skvelé recepty a aj viac čítania v nových rubrikách. Magazín Varecha k vám prichádza v piatok 24.9. na 16-tich stranách. Ako hlavnú tému prináša pochúťky z východu Slovenska, od vodnej nádrže Domaša.

V rubrike Majstri varešky predstaví jedlá pre blaho ducha aj tela vedec s vareškou a kalichom vína Doc. Miloš Mikuš. Rubrika Sezóna je venovaná zvláštnej zelenine - romanescu. Nechýba pravidelný gastroslovníček, tiež praktické rady, tipy a nápady do kuchyne aj tradičný fejtón Fedora Malíka.

Vo Vareche nájdete aj recepty od našich čitateliek a čitateľov z webu varecha.sk. V  TV Varecha pripravil skladateľ Slavo Solovic pizzu na niekoľko spôsobov.

Recepty z východu Slovenska navaril a napiekol Patrik Majerník, zastupujúci šéfkuchár hotela Zelená Lagúna pri Domaši.


Naučte sa pripraviť:

- Hubovú mačanku s bylinkovým olejom
- Plnené šampiňóny
- Domácu kačaciu paštétu
- Jelení roast beef s ragú z kuriatok
- Dubákové krupoto s grilovanou panenkou obalenou v bylinkovej kruste
- Domašanský rez
- Mascarpone krém s lesným ovocím a medovými plátmi

Recepty v magazíne Varecha nájdete v piatok 24. septembra v denníku Pravda

Zmeškali ste túto Varechu?

Archív starších časopisov Varecha, nájdete v elektronickej podobe (pre počítač, iPad, iPhone či Android) v našom elektronickom archíve na e.Pravda.sk


Predplatiť si papierovú Varechu (s piatkovou Pravdou)

Objednajte si ročné predplatné piatkových vydaní Denníka Pravda s receptovým magazínom Varecha pre milovníčky a milovníkov dobrého jedla z 28,60 € na celý kalendárny rok!
Predplatné Pravdy* Pravda má viac variantov predplatného, ak máte záujem iba o piatkovú Pravdu s Varechou vyberte si vo formulári príslušné predplatné

Diskusia k článku

TOPlist