Varecha 27/2021:
Skvelé nedeľné menu

Redakcia Varecha.sk, 8. júla 2021     3 minúty čítania

Ďalšie číslo magazínu Varecha nájdete už v piatok 9. júla v denníku Pravda.Milovníci varenia, pozor! Iba v Pravde nájdete v piatok 9. júla magazín Varecha a v ňom na 16-tich stranách ďalšie skvelé recepty a aj viac čítania v nových rubrikách.

Ako hlavnú tému prináša recepty na skvelý nedeľný letný obed. V rubrike Majstri varešky predstaví zopár jedál, ktoré si môžete pripraviť vonku v záhrade, alebo na chalupe, vedec s vareškou a autor kuchárskych kníh Doc. Miloš Mikuš. Naučí vás pripraviť guláš z kohúta, srnčí guláš, voňavú grilovanú krkovičku a grilovaného morského vlka.

Staronová rubrika Sezóna je venovaná zaujímavostiam a receptom s hráškom. V novej rubrike Vyznáte sa? zistíte, z ktorého mäsa sú najlepšie steaky a nazrieme aj do sveta piva. Nechýba pravidelný gastroslovníček a tiež praktické rady, tipy a nápady do kuchyne a tradičný fejtón Fedora Malíka.

Vo Vareche nájdete aj recepty od našich čitateliek a čitateľov z webu varecha.sk. Na stránke TV Varecha si prečítate rozhovor s moderátorkou a vášnivou cukrárkou Adrianou Polákovou, ktorá pre TV Varecha pripravila Bezlepkový jablkový koláč.

Recepty na letné jedlá na nedeľný obed pripravil Ivan Kičovský, šéfkuchár Wellness Hotela Chopok v Demänovskej Doline.


Naučte sa pripraviť:

- Filet z údeného pstruha s letným šalátom
- Grilovaný jahňací chrbát so slaninovými zemiakmi a zeleninou
- Grilovaný kozí syr v slaninovom kabáte na rukolovo-pomarančovom šaláte
- Horúce maliny
- Marhuľovo-makový koláč
- Marinované farmárske kuracie prsia na miešanom šaláte
- Zeleninovo-paradajkovú polievku s opečenou slaninkou
- Pražmu s feniklom pečenú v pergamenovom papieri
- Vyprážané taštičky s čučoriedkami a tvarohom
- Zapekaný filet z halibuta s petržlenovo-citrónovou gremolátou

Recepty v magazíne Varecha nájdete už v piatok 9. júla v denníku Pravda

Zmeškali ste túto Varechu?

Archív starších časopisov Varecha, nájdete v elektronickej podobe (pre počítač, iPad, iPhone či Android) v našom elektronickom archíve na e.Pravda.sk


Predplatiť si papierovú Varechu (s piatkovou Pravdou)

Objednajte si ročné predplatné piatkových vydaní Denníka Pravda s receptovým magazínom Varecha pre milovníčky a milovníkov dobrého jedla z 28,60 € na celý kalendárny rok!
Predplatné Pravdy* Pravda má viac variantov predplatného, ak máte záujem iba o piatkovú Pravdu s Varechou vyberte si vo formulári príslušné predplatné
Diskusia k článku


Zaujímavé video z archívu TV Varecha


TOPlist