najlepšie recepty

Varecha.sk - najlepšie recepty

pusta na fotke

- Žena
- Bratislava
- Registrovaná 17. feb. 2011


Pusta - recepty

«1 2 ...38 »

Môj pác na divinu (fotorecept) Môj pác na divinu (fotorecept) Vaše

Každý, kto robí divinu, má svoj osvedčený pác, v ktorom pácuje rôznu divinu. Pridávam svoj osvedčený recept, možno niekoho z vás inšpirujem, ja v tomto náleve pácujem srnčie, jelenie, diviačie mäso, divé vodné a iné vtáctvo, ale aj hovädzie a iné mäso, ak ho chcem pripraviť ako divinu, mne sa veľmi osvedčil.

Pôstna fazulica na kyslo (fotorecept) Pôstna fazulica na kyslo (fotorecept) Vaše

Toto je fazulica na kyslo, výborná sama o sebe, teda bez klobásy či iného mäsa alebo údeného vývaru, zahreje, zasýti a osvieži najmä teraz v zime, ked boli moji synovia ešte malí, zavarila som do nej ešte rezance alebo tarhoňu či malé halušky, po mnohých rokoch som si na túto vynikajúcu polievku spomenula a pridávam recept.

Cesnakové lístkové pagáče (fotorecept) Cesnakové lístkové pagáče (fotorecept) Vaše

Cesnakové lístkové pagáče sú starodávnym receptom našich babičiek, ktoré sa podávali najčastejšie k sýtym polievkam na kyslo, ale sú výborné aj samostatne. Moja drahá stará mama robievala tieto vynikajúce pagáče najmä v zime v čase zabíjačiek s domácou bravčovou masťou, ale aj v priebehu roka s maslom, pridávam recept.

Slaný zemiakový koláč plnený cibuľou (fotorecept) Slaný zemiakový koláč plnený cibuľou (fotorecept) Vaše

Toto je veľmi staré, jednoduché a veľmi chutné sedliacke jedlo, ktoré sa podáva ako príloha ku kyslým polievkam, ale aj samostatne, zahreje a zasýti, pridávam recept.

Sviatočná mäsová roláda (fotorecept) Sviatočná mäsová roláda (fotorecept) Vaše

Táto roláda nie je klasicky rolovaná ako rolády bývajú, pripravila som ju vo forme na srnčí chrbát, upiekla a podávala studenú, je vhodná na slávnostné príležitosti a o tie u nás doma teraz nie je núdza, výhodou je, že sa dá pripraviť vopred, je veľmi chutná a ozvláštní sviatočný stôl, potešíte touto roládou svojich milovaných a priateľov.

Zapekané domáce fliačky s oškvarkami (fotorecept) Zapekané domáce fliačky s oškvarkami (fotorecept) Vaše

Niet nad domáce čerstvé cestoviny, dajú sa pripraviť na sladko i na slano na veľa spôsobov, teraz som pripravila domáce fliačky a pretože je čas zabíjačiek, spravila som ich s domácimi oškvarkami a zapiekla.

Karjalanpaisti - Karelské mäso (fotorecept) Karjalanpaisti - Karelské mäso (fotorecept) Vaše

Ide o starodávne fínske jedlo chudobných, ktoré pozostáva z viacerých druhov mäsa, napr. kombinácia mäsa hovädzieho, jahňacieho, sobieho a bravčového, minimálne však dvoch druhov, obsahuje veľa korenín, avšak len málo druhov, vyznačuje sa dlhou pomalou prípravou, až niekoľko hodín, v závislosti od druhu mäsa a veku zvieraťa, pridáva sa k nemu mrkva, cibuľa a zaleje vodou alebo vývarom, je známych viacero obmien.

Gaštanová torta k narodeninám (fotorecept) Gaštanová torta k narodeninám (fotorecept) Vaše

Môj priateľ ma poprosil o tortu k narodeninám, pretože miluje gaštany, pripravila som túto nepečenú gaštanovú tortu, ktorej úžasnú chuť jemne zvýrazňuje rum a nie je vôbec presladená, výborne sme si pochutnali na tejto torte pri dobrej espresso kávičke.

Pečená marinovaná krkovička (fotorecept) Pečená marinovaná krkovička (fotorecept) Vaše

Jednoduché, dobré a chutné, recept pridávam ako tip na pohodlné varenie na nedeľu :-)

Pikantný perkelt z kuracích žalúdkov s údenou paprikou (fotorecept) Pikantný perkelt z kuracích žalúdkov s údenou paprikou (fotorecept) Vaše

Milujeme mäsko na šťave, už dávno sme nemali, spravila som starú osvedčenú klasiku, perkelt z kuracích žalúdkov, ktorý som pripravila ako výrazne ostré jedlo, ktoré som vylepšila údenou paprikou, ako prílohu som podávala jemné halušky k tomuto pikantnému perkeltu. Recept ponúkam všetkým milovníkom chlapských ostrých pikantných jedál.

Slané turbany s ľanovými semienkami (fotorecept) Slané turbany s ľanovými semienkami (fotorecept) Vaše

Recept patrí pani Baloghné Kele Judit, ktorý uviedla s veľkým úspechom na viacerých maďarských variacich weboch, veľmi sa mi páčil, vyskúšala som ho, je výborný, preto ho pridávam pre varecháčov, ktorí majú radi chutné slané dekoratívne maslové pečivo.

Šalát z valeriánky poľnej s arašidmi (fotorecept) Šalát z valeriánky poľnej s arašidmi (fotorecept) Vaše

Tento výborný jemný a veľmi chutný šalát z valeriánky s opraženými arašidmi som podávala k nedeľnému obedu k Parížskym rezňom.

Teľacie pliecko marinované v Chardonnay, tymiane a rozmaríne (fotorecept) Teľacie pliecko marinované v Chardonnay, tymiane a rozmaríne (fotorecept) Vaše

Milujem pohodlné sviatočné varenie, túto úžasnú delikatessu sme mali na obed na Nový rok 2015, príprava je veľmi jednoduchá, výsledok veľmi chutný, ponúkam recept milovníkom jemného teľacieho mäsíčka:-)

Varené bravčové pliecko obalené v údenej paprike (fotorecept) Varené bravčové pliecko obalené v údenej paprike (fotorecept) Vaše

Rozmýšľala som, čo spravím mojim chlapom na Silvestra a rozhodla som sa pre varené bravčové pliecko obalené v údenej paprike, nechala som ho stuhnúť a vychladnúť 24 hodín v chladničke, dnes sme ochutnali na raňajky a chuť má ako údené mäsko. Ostatné dobroty na Silvestra chystá môj priateľ, tak sa mám na čo tešiť :-)

Polievka zo šampiňónov s tymianom (fotorecept) Polievka zo šampiňónov s tymianom (fotorecept) Vaše

Varila som mäsko pre iný recept, vývar z mäsa som odložila a uvarila som šampiňónovú polievku z tohoto mäsového vývaru, ktorý bol už slaný a bolo v ňom veľa cesnaku, použila som tuk z vývaru na orestovanie šampiňónov, ked bola polievka hotová, ochutila som ju citrónovou šťavou a tymiánom.

Pečené kačacie stehná na pomarančoch, jablkách a zelenine s červenou kapustou na víne (fotorecept) Pečené kačacie stehná na pomarančoch, jablkách a zelenine s červenou kapustou na víne (fotorecept) Vaše

Môj priateľ miluje kačacie mäsko, včera som mu upiekla kačacie stehná, ktoré som pripravila pomalým pečením a červenú kapustu som pripravila na karameli s vínom a citrónovou šťavou, mali sme zase niečo nové a úžasne chutné na Štefana :-)

Bravčová panenka v lístkovom ceste s vínovou redukciou (fotorecept) Bravčová panenka v lístkovom ceste s vínovou redukciou (fotorecept) Vaše

Na tento recept som sa chystala už veľmi dlho, kým som nabrala odvahu vdaka výdatnému povzbudzovaniu a pomoci mojich priateľov. Tento recept venujem teraz pred sviatkami s láskou práve im s úprimným podakovaním, vrelo odporúčam všetkým milovníkom dobrôt z mäsa teraz na Vianoce, mojim milým súpútníkom z Varechy :-)

Oškvarková nátierka (fotorecept) Oškvarková nátierka (fotorecept) Vaše

Zostalo mi z pečenia pagáčikov trocha domácich oškvarkov, v tomto predvianočnom zhone vypekania a vyvárania som sa rozhodla pre túto oškvarkovú nátierku na raňajky,ktorá je rýchlo hotová. Na vareche je veľa verzií oškvarkovej nátierky, dovolím si pridať tento recept, ktorý chutí mojim chlapom u nás doma, možno niekomu z vás príde vhod.

Pečený plnený bôčik s kožou podľa Gordona Ramsayho (fotorecept) Pečený plnený bôčik s kožou podľa Gordona Ramsayho (fotorecept) Vaše

Páčil sa mi recept šéfkuchára Gordona Ramsay z jeho kuchárskej knihy Nedeľný obed, vyskúšala som ho, pridala som len vetvičku rozmarínu, inak som sa držala prísne jeho receptu, ktorý je jednoduchý, ide o veľmi chutný bôčik s chrumkavou kožičkou, môžem ho len vrelo odporúčať každému, kto mán rád dobrý bôčik :-)

Lístkujúce oškvarkové pagáče (fotorecept) Lístkujúce oškvarkové pagáče (fotorecept) Vaše

Moji chlapi mali chuť na oškvarkové pagáče, rada som im vyhovela týmto pomerne jednoduchým receptom, tieto pagáče nielen krásne lístkujú, ale aj úžasne chutia.


«1 2 ...38 »Otvor chladničku

Súťaže

TOP 15 - Najlepšie nápady mesiaca december 2014
Pozrite si rebríček nápadov, ktoré sa vám najviac páčili v mesiaci december.

TOP 15 - Najlepšie recepty mesiaca december 2014
Pozrite si TOP 15 sladkých a TOP 15 nesladkých receptov, ktoré sa vám najviac páčili v mesiaci december starého roku.

Súťaž na január o najlepší nápad, návod či fotopostup
Aj v tomto roku súťažíme o najlepší tvorivý nápad do bytu, domu či záhrady.

Magazín

Šéfkuchár Ami El Gani: Môj sen je vlastná michelinovská reštaurácia
O tom, že gastronómia nemusí byť nudná, nás presvedčil Ami El Gani, šéfkuchár Holiday Inn Trnava, ktorý so svojim kreatívnym kuchárskym umením prináša nové trendy na slovenskú kulinársku scénu.

Ragú na horčici
Dnes si v Modre na barónku Megyesiovú už nikto nespomenie. Hádam len národný umelec Náco Bizmayer, ktorý u nej ako mladík prebýval.

Šéfkuchár Jozef Riska: Hľadáme chute a vône starého Prešporka
Na zorganizovanie úvodného večera Zimného festivalu jedla sa tento rok podujala známa bratislavská reštaurácia Zylinder. Jej šéfkuchár Jozef Riska nám predstavil, akú kuchyňu v Zylindri ponúkajú.

Zážitky s jedlom

Ola111: Som nešťastná...

Dnes po dlhej dobe som na Vareche,teda,bola som aj predtým,ale som nič nekomentovala,nič neriešila,aj ...

Marcel83: Farár a jeho druhá omša II

Nakolko v prvej verzii boli vugarizmi a pravdepodobne preto ju @redakcia bez slova zmazala, ...

Gordonko: KTO INÉMU JAMU KOPE ,SÁM DOŇEJ SPADNE

Pri príležitosti mojich narodenín a narodenín kamarátky ktoré ...

Micanela: susi po cesky

http://vas.cas.sk/clanok/11038/toto-je-recept-storocia-cech-valcuje-na-internete-lacnou-verziou-susi-velebnosti-jdu-blejt.html#

Martina0812: Čo dom dal

Dosť často varím veci typu "čo dom dal". Nakoľko je moja dcéra preberačný a ...

Diskusie

Rôzne: Emaily

Ahojte! Chodia Vám -teda ak máte odber- recepty na email? Mne napr. už asi ...

Rôzne: Slahacie metlicky

Poprosila by som varechacky ci niektora nema nahodou slahacie metlicky z slahaca ktore uz ...

Varenie: Chute Záhoria

V rámci projektu o gastronómii Záhoria hľadám staré klasické recepty z tohto regiónu, najlepšie ...

Rôzne: mrkva

Dievcata a chlapci prosim vas poradte mi ako sa da uskladnit mrkva okrem mrazenia ...

Reštaurácie: Každá rada dobrá...

Pozná niekto alebo má skúsenosť s ubytovaním. Penzión na Trojici Nám. sv. Trojice 17 969 01 Banská ...

InzerciaPáči sa vám Varecha.sk?