Varecha 7/2021:
Zimné dobroty ako od babičky

Redakcia Varecha.sk, 18. februára 2021     3 minúty čítania

Ďalšie číslo časopisu Varecha nájdete už v piatok 19. februára v denníku Pravda.Milovníci varenia, pozor! Iba v Pravde nájdete ďalšie skvelé recepty.

Ďalší Magazín Varecha k vám prichádza v piatok 19. februára. Variť z lokálnych surovín je trend, ale na konci zimy, keď sa zásoby z jesene míňajú, to môže byť problém. Preto Varecha prináša inšpirácie, ako to robili naše babičky, ktoré sú v tomto vzorom aj pre špičkových šéfkuchárov, ktorí pripravovali jedlá do tejto Varechy. Napríklad v rubrike Majstri varešky to je Jardo Žídek z bratislavskej reštaurácie Riverbank, ktorý predstaví regionálne recepty vhodné pre toto obdobie.

Tiež nebudú chýbať praktické rady, tipy a nápady do kuchyne a tradičný fejtón Fedora Malíka. Vo Vareche nájdete aj recepty od našich čitateliek a čitateľov z webu varecha.sk. Na stránke TV Varecha prinášame rozhovor so speváčkou a svetobežníčkou Ivanou Regešovou, ktorá miluje zmrzlinu, ale pre nás pripravila toskánske soté.

Jedlá ako od babičky navaril Vojto Artz, prezident Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov a šéfkuchár Metro.Naučte sa pripraviť:

- Syrovo-slaninový koláč s cibuľou
- Zemiakovú polievku s hubami
- Hrachovú polievku s údeným mäsom
- Žemľové knedličky s údeným mäsom a kapustou
- Zapečené hovädzie so zemiakovou kašou a orieškami
- Hubového kubu
- Konfitovanú krkovičku v rozmarínovej masti s nastavovanou kašou a so špenátom
- Pšenovník so slivkami a s jogurtovo-makovou omáčkou

Recepty v magazíne Varecha nájdete už v piatok 19. februára v denníku Pravda

Zmeškali ste túto Varechu?

Archív starších časopisov Varecha, nájdete v elektronickej podobe (pre počítač, iPad, iPhone či Android) v našom elektronickom archíve na e.Pravda.sk


Predplatiť si papierovú Varechu (s piatkovou Pravdou)

Objednajte si ročné predplatné piatkových vydaní Denníka Pravda s receptovým magazínom Varecha pre milovníčky a milovníkov dobrého jedla z 28,60 € na celý kalendárny rok!
Predplatné Pravdy* Pravda má viac variantov predplatného, ak máte záujem iba o piatkovú Pravdu s Varechou vyberte si vo formulári príslušné predplatné

Diskusia k článkuTOPlist