Varenie

Co dnes vaříte? (16)

haji - bez fotkyhaji, 1. mája 2022

Začíná nový měsíc a tak plním slovo, s každým novým měsícem otevřu další díl diskusie Co dnes vaříte? Máj je lásky čas a také 4. mája 2019 byl zde na Varechce otevřen první díl Co dnes vaříte? Čas neuvěřitelně utíká, tři roky milých sdílení dění a výsledků z vašich/našich kuchyní ukazuje solidní výdrž. Milé komenty, chutné fotografie a plno inspirací. Díky vám všem, kteří s radostí přispíváte a díky vám všem, kteří s radostí čtete. Je fajn inspirovat a být inspirován. Dobrú chuť, priatelia!

@zareaguj


Diskusia k téme

haji
Krásnou první májovou a prvomájovou neděli přeji všem! Dnes si dám s chutí buřtík s hořčicí a rohlíkem. Dál se uvidí, co mi cvrnkne do nosu.
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
My sme mali špagety s mletým bravčovým mäsom a parmezánom. To papala jedna časť rodiny. Druhá časť rodiny (JA) som mala udusenú zeleninu - cuketu, papriku a redkvičku s cesnakom ochutenú bazalkou, kmínom, kurkumou, sladkou mletou paprikou, trošku garam masala a trošku kašmírske čili a trošku kardamom, nakoniec zjemnené maslom už bez varenia. A k tomu ryžu s kukuricou. Milujem takéto zeleninové jedlá s kopou korenín.
haji
@dr (1.5.2022 12:15)
Děkuji za koment, mleté masko se špagetami i vychucená zeleninová směs s rýží jsou dobrá volba. Mně by chutnalo oboje.
2x dr a berta
atina1947
Prvomajove hlaseni byla fazolova polevka, uzene, cervene zeli, bramborove sulanky, ke kave dietni medove rezy.
2x haji a berta
haji
@afataga (1.5.2022 13:51)
Děkuji za komenty a fotečky. Krásné foto mašliček s paradajskou omáčkou. Hovězí z PH na víně a s rýží beru celé a hned.
Já jsem nakonec skončila u širokých nudlí s mákem. Několik dní jsem na ně měla chuť a čekat déle už prostě nešlo. Výborné byly!
haji
@atina1947 (1.5.2022 13:57)
Děkuji za koment, chutné prvomájové dobroty. Fazuľová polievka, udené, červená kapusta a zemiakové šulánky - skvělá volba. Mně by chutnal hlavní chod i dietní medové rezy. Jejda...
haji
@zolik (1.5.2022 16:15)
Děkuji za koment a fotečku, skvělý májový nedělní oběd, hovězí na růžovém víně a žampionech, to celé se smetanou, br. knedle - s radostí bych si pošmákla!
Hezký podvečer i večer přeji všem!
stefanm
Upozornenie!
Tento príspevok nemá nič spoločné s nešťastou situáciou vo svete!!!

...je to totiž ukážka nášho dnešného obeda, ktorý sa aj v reštaurácii uvádza ako "Kyjevský kotlet"...urobil som ho preto, lebo som mal naňho chuť 🙂... možno si na večeru urobíme "Ruské vajco"!


kucharka
Na zajtra sú plánované ňoky s maslovou šalviou, mám to veľmi rada, tak sa už teším…
Pekný nedeľný večer prajem a pohodový týždeň…
tomeska
Moje hrnce dnes dostaly volno, pracoval gril. Naložená krkovička, špekáčky, žampiony, cuketa, zemiaky. Dobré počasie, naplnené brušká. Skrátka pohoda.
2x zolik a berta
evelynba
@haji

Ďakujeme za krásne slová a aj za začatie ďalšieho dielu, keď je tam už 400-500 príspevkov, už sa v tom človek stráca. Diskusie sú naozaj fajn, rada ich čítam, aj keď prispievam zriedka. Musím však povedať, že bez teba, milá @haji , by to určite nebolo až také úspešné, nebolo by to ono. Tvoj úžasný optimizmus, pozitívny vzťah k životu, k vareniu a aj jedeniu...:))) a k Vareche a varecháčom, to je tá pridaná hodnota týchto diskusií. Každému odpovieš, každého pochváliš, na všetko máš chuť...:)))) Je to super, nech tieto diskusie vydržia čo najdlhšie.
A ďakujem aj všetkým, ktorí prispievajú a najmä aj s fotkami, sú to parádne inšpirácie a pred niektorými prispievateľmi naozaj klobúk dolu, čo všetko v kuchyni vytvárajú...
Takže krásny máj prajem všetkým.
haji
@laylastastykitchen (2.5.2022 03:45)
Děkuji za komenty a skvělé fotečky. Tyjo, jezdíš na nějaké kvalitní baterie, tryskomyš bledne závistí... Jedna dobrota lepší a hezčí než druhá a k tomu dvě dětičky a klasika jídlo pro rodinku. Máš můj obdiv. Makrónkové dovádění obdivuji a tortu máš vždy výstavní. Jejda, ty jsi šikulka! Ať se daří, tvořivá, inspirativní energie potěší!
haji
@stefanm (2.5.2022 06:55)
Děkuji za komenty a fotečky! Vzal jsi to hezky od podlahy, kyjevský kotlet i ruské vejce /jeden trne, aby se nedotkl bůhvíčeho/ jsou velké dobroty - dala bych si oboje. Líbí se mi i upravený servis, dobroty vždy krásně a chutně podávané. Jsi šikovný, tvoje paní se má! Krásný máj!
1x zolik
haji
@stefanm (2.5.2022 06:55)
K tomu bufetu na stojáka. Já si to vždy "odtáhla" domů nebo do práce. Jedině na služební cestě jsem se vypla k výkonu u stolku či někde u stánku. Nezapomenutelný boj s grilovaným kuřeteme v Pipi grilu v Praze. Utrpení, ale s chutí... Už je to dávno.
2x zolik a berta
haji
@kucharka (1.5.2022 21:49)
Atmosféra balkónových večerí je velmi přítažlivá - zvláště u vás - samé dobroty!! Grilovaný kozí sýr na zeleninovém podkladu vypadá prudce jedle. Kuřecí karí s ryžou a indickým chlebom beru také a zapékaná fritáta je láákavááá. Hmm Dobrú chuť k ňokom s maslovou šalviou! S radostí bych dala testovací vzoreček!
Krásné pozdravení k vám a teplo už dorazilo i k nám! Pohodové dny, plné dobrých chutí!
2x zolik a berta
haji
@evelynba (2.5.2022 07:33)
Děkuji za milý koment! Až se červenám... Ono to tak jenom vypadá, že všechno chválím. Co pochválit mohu, pochválím. A co pochválit nejde, většinou mlčím. Dobrý pozorovatel pozná, že jsou jídla, které nemusím. Je jich málo, ale jsou taková. Ráda jím, ráda vařím, ráda peču. A mohu si dovolit ten luxus - připravovat si to, co mi chutná. Ale naučila jsem se tu, za spolupráce s vámi, jíst věci, které jsem objížděla. Např. brokolici a stopkový zeler. Byla to dlouhá cesta, ale nakonec jsou to dvě moje nejoblíbenější zeleniny hahaha
Zvlášť se mi sbíhají chutě na to, co doma např. nevařím/nepeču - ale chutná mi to, nebo bych ráda ochutnala. Klasickou/hotovkovou kuchyni miluju a tím se přiznávám, že jsem více konzerva než bych si přála. Tuším, že mi začíná téct do bot. Čeká mě setkání s mým obvoďákem a gastro VIP recepty si vyměňovat nebudeme... Našla jsem si na youtub zajímavý receptík, pročistím trubky, poberu odvahu a .... vzhůru ke světlým zítřkům.
@farbuska děkuji! @all kteří sdílejí : Moc děkuji za přízeň a vzájemné potěšení!
haji
@cesminaz (2.5.2022 12:02)
Děkuji za milý, svěží koment a fotečky! Krásný výlet, hezky si to užijte, milá Cesmínko! Park i město musí být krásné, zvlášť na jaře!! Dobrou náladu a fajn zážitky!
2x zolik a berta
haji
Už několik dnů oživuji kvásek, mazlík je to, svéhlavý.
Dnes se vybatolím k výkonu a přijde na zapečené brambory. Když to půjde dobře, bude i porková polévka. Jen někdo slupl rohlíky určené na krutonky. To jsou poměry...
Venku je teplo, Oskar se snaží, hlásí přeháňky a bouřky. Už začaly kvést pampelišky, kam oko dohlédne, leží v trávě žlutá sluníčka. Krásný máj!
mijaita
@haji (2.5.2022 12:57)

Nějaky brambory se chystaj, porková je hotová na plotně :-) Uvařila jsem v ní celou jednu kuřecí nohu. 3 v jednom. Polívka a 2x maso. Kus nohy do mrkve dušené zbyde.
2x zolik a haji
zolik
Pečené kuracie prsia a plnka s kuracími pečienkami extra.
U nás 2x zahrmelo, zatiahlo sa, schladilo sa a nič. Ani kvapka. Už by bolo na čase aby zmylo ten hrozný peľový prach, z ktorého mám oči jak Angorák.


kucharka
V nedeľu bol "balkónový obed"… Šalát a lístkové šatôčky plnené špargľou a syrom.
Lístkové cesto bolo kupované - život je krátky nato, aby som robila doma lístkové cesto, hlavne, keď vonku svieti slniečko. Možno raz, keď nebudem pracovať, tak začnem robiť lístkové cesto aj doma… :-)))


kucharka
@mijaita (4.5.2022 09:50)
Ja viem, všetko kupované je dobré iba "hneď"… :-))
Ďakujem za pagáčiky, takéto rýchlovky sa hodia, mám ich rada.
Recept som aj fotila, mám naplánované pridať ho…

Cacao nibs sa veľmi hodia hlavne k cherry tomatoe, ktoré sú sladké. Používam ich často do šalátov atď.




2x haji a zolik
haji
@mijaita (2.5.2022 16:22)
Děkuji za koment a foto, žampiony miluju, už jsem nahlédla i na receptík, chutná rychlovka.
1x zolik
haji
@mijaita (3.5.2022 12:33)
Děkuji za koment a fotečku, jsem mrkvožrout a tato fúze se mi líbí. Mně by chutnalo.
1x zolik
haji
@kvakac (3.5.2022 13:38)
Děkuji za koment a fotečku, tú vašu bryndzovú polievku bych ráda ochutnala.
haji
@zolik (3.5.2022 19:14)
Děkuji za koment a fotečku, výborný oběd, já miluju kurča s plnkou, k tomu ještě v plnce játra hmmm Pevně věřím, že už u vás popršelo a dostatečně. U nás pět kapet šesti řadama během týdne. Krásné pozdravení a očkám úlevu!!
1x zolik
haji
@kucharka (4.5.2022 09:25)
Děkuji za komenty a fotečky. Všechno! by mi chutnalo! Telecí na šťávě se slovenskou ryžou, rajčatový salátek, aj dezertík - čokoládové kocky vypadá prudce jedle /jsou nepečené? hmm/. "balkónový obed"… Šalát a lístkové šatôčky plnené špargľou a syrom bych brala také, včetně balkónu u vás! haha K lístkovému těstu: ještě jsem nepobrala odvahu si ho dělat doma - babračka - recept od receptu. Jeden musí být trénovaný a tak jednou za čas kupované lístkové těsto nemůže být až tak na škodu organizmu.
Počítám že i u vás dobře popršelo. My nic moc. Spíš nic než moc. Letí pozdravení!
1x zolik
haji
@kucharka (4.5.2022 10:32)
Zajímavá ingredience, kakaové zrnka ráda chrumkám. Hlavně v čokoládě - prodává se tmavá, s bílou a v bílé jsou nadrcená kakaová zrnka - takové jemné chrumkání. Takto do salátu vidím prvně, díky za rozšíření obzorů.
1x zolik
haji
@kuko95 (5.5.2022 14:59)
Děkuji za fotečku. Kuko, ty jsi nezmar, krvavničky máš moc rád, jak vidím! Mně stačí jedna krvavnička na pětiletku a mám splněno. Ne že by nechutnalo, ale žaludek se brání takové staré dobré "silné" klasice. Hezký májový den i večer, pivko bylo?! Že se ptám...
zolik
Ešte je sezóna medvedieho cesnaku. Dnes niečo úplne jednoduché, ale chutné a sýte. Po tunajšom sa to volá „Bärlauch Spätzli“ 😊
Mám nádherné pršavé poobedie.


haji
@zolik (5.5.2022 16:36)
Děkuji za koment, fotečku a dobré zprávy od vás. Jejda, to jsou povedené medvědí špecle se slaninkou. S radostí bych ochutnala. Déšť tiše závidím. Dívala jsem se na předpověď počasí, vzpomínali také kde dobře popršelo. Tož dobře, u vás, ve Španělích, Francii a tak. U nás sucho suchovité. Hezký zbytek dne!
1x zolik
haji
@mijaita (5.5.2022 17:26)
Děkuji za koment a fotečku. Z lásky i žabky a rybník vystavíš. Skvělé foto, věřím, že se vnučce líbilo a chutnalo. Hezký podvečer!
1x zolik
mijaita
@afataga (5.5.2022 18:23)

Sama, jasne, formicku mam, delala z nudloveho testa a oci kulicky pepre. Polila tác, nadseni bylo velike :-)
haji
Po předlouhé době jsem včera k brzké snídani měla "opravdické" topinky /opečené na kapesním kousku br. masti/ s volím okem a výborným tvrdým sýrem /Bergkase, Ementaler/. Uznávám, že mírně ostrý kečup nahoru není hvězdné završení, ale chuti nešlo odolat. Nikdo není dokonalý...
Ještě mám v lednici bohatou porci zapékaných brambor a ve hře je i krupičná kaše. Něco
zvítězí. Dobrú chuť k pátečnímu obědu přeji všem!
mijaita
@haji (6.5.2022 11:52)

Ctes myslenky? Od vcera premyslim o opravdove topince :-) Ale ja s cesnekem. Maxim na to tavenak. A ty mi ji este podsunes? :-) Kazdopadne az ten tavenak koupim, topinecka(y) bude! A hrnk caje cerneho s citronem. Tak!
2x haji a zolik
haji
@mijaita (6.5.2022 13:28)
Jasné, že topča s česnekem i s taveňákem je super! Dobrou chuť přeji! Já měla tuto variantu asi před měsícem a darmo dráždit žlučník bosou nohou, když minule byl milostivý. Pro mě černý čaJ bez citronu, prosím. Krásný víkend!
1x zolik
haji
@mijaita (6.5.2022 13:28)
Ještě k té opravdické topči s česnekem a taveňákem. Brácha mě naučil protlačit do kostky taveňáku česnek - co to unese. Roztlačí a rozmíchá se vidličkou, natírá na horkou topču. Pak ale bacha na dračí dech, bo plameny šlehají do všech stran.
1x zolik
mijaita
@haji (6.5.2022 14:00)

Ano, ja do tavenaku a pak na topinecku, ale tak moc toho cesneku zas nemusim. Staci, kdyz je to prijemne cesnekove. Stejně ještě topinku potírám česnekovým olejem. A caj muzu s i bez citronu, hlavne caj dobry! Jo, behem techto dni si muzu cesnek doprat, uz se tesim! :-)
2x zolik a haji
haji
@mariamka (6.5.2022 17:53)
Děkuji za koment a foto, pagáčiky vypadají moc dobře, o snoubení se tří surovin nepochybuji, musí být výborné! Jejda, ty jsi měla o pracovní večer postarané... jsi šikulka! Hezký víkend!
1x zolik
haji
@zolik (6.5.2022 19:07)
Děkuji za koment a foto, i upřesnění autora provedeného receptu - je to fajn. Otroje vypadá velmi chutně, výpečky, zelo, knedlo miluju. Pohodový víkend!
P.S. U nás pořád ani kapka!!
1x zolik
haji
@kvakac (6.5.2022 19:07)
Děkuji za koment a foto. Máš pravdu, jedněčí stehno dusené v tejto podobě je dobrá volba, mně by určitě chutnalo. Už nějakou chvíli uvažuju směrem Španělský ptáček, máme podobné chutě. Krásný víkend!
haji
@cesminaz (6.5.2022 20:14)
Děkuji za komenty a fotečky. Bulgur pilaf se špenátem musí být zajímavá chuť. No ale Cesmínko, bublanina se špenátem a višněmi - ještě k tomu mramorovaná - nemá chybu. Skvělé, výstavní foto aj bublanina. Krásná práce!! Pohodový víkend plný radosti!
1x zolik
frezia68
@Haji , nepridávam fotku jedla.Na obed bol bravčový perkelt a dusená nová kapusta. Ale pridávam fotku mesta PO,nefotila som ja,ale tú krásu som prebrala a pridávam pre radosť tých,ktorí obdivujú krásu jari. Takto nám kvitnú sakury a kvitnú aj na iných uliciach.Mňa prenasleduje alergia a peľu máme dosť,takže chodím von skoro ráno.Kým kvetena sa rozvinie a začne pofukovať,už som doma. Pozdravujem...


haji
@frezia68 (6.5.2022 22:11)
Děkuji za koment a fotečku. Tak bravčový perkelt s novou kapustou by mi moc chutnal. Miluju mladú kapustu ve všech podobách. Fotečka Popradu nemá chybu, sakury mě uchvacují každý rok. Barvou, vůní i vzrůstem. Je to velká, krásná radost, jen rychle odejde. S alergií to není jednoduché, ale ty jsi moudrá žena, která si najde cestu. Dobrý nápad vyrazit do přírody hezky zrána. Přeji krásné dny, plné radosti a rychlý ústup pylu. Těším se na další fotečky, od tebe jsou vždy kouzelné, děkuji!
frezia68
@haji (6.5.2022 22:27)

Je to Prešov. A pridávam fotku z rannej prechádzky cestou na trh.Tak si užívam rána,pokiaľ nekýcham :-))))) a želám dobrú noc všetkým Varecháčom.


kuko95
@kuko95 (7.5.2022 10:03)
Po dlheeej dobe som spravil za plný hrniec štiplavej drzkovej ale v obchode som pozeral jak puk že držky už su drahšie než normálne mäso to je sila...
haji
@frezia68 (6.5.2022 23:42)
Děkuji za koment, fotečku a upřesnění místopisu. Jsem také /podobně jako @zolik / slovenskými zkratkami měst delší dobu nepolíbená. Zvládám BA a zbytek už mi vyzobali vrabci... Omlouvám se, snad to udržím v paměti: PP Poprad, PO Prešov!! Krásná fotečka, zázraky jara mě vždy nadchnou svojí krásou! Děkuj a přeji krásný den!
haji
@kuko95 (7.5.2022 10:03)
Děkuji za komenty a fotečku, držkovou bych si dala hned a tvoje je určitě výborná! Dobrú chuť!
Ano, ceny jsou různé a hrůzné. U nás minulý týden v Kaufu 99,-Kč za kilo surovej slaniny na topení. Tento týden 89,-Kč. Asi jim skáče tiskárna... Na tuty příští týden bude přes 100,-Kč. Fujky Poznámka: kurz "jura" se motá někde kolem 25,-Kč.
haji
Dnes ráno a kousek dopoledne pršelo. Kapesně, ale pršelo. Ještě je zataženo, na další várku to na Aladin mapy nevypadá. Chuť na květák mě nejspíš vyžene do obchodu. To zase budou "panoramata" cenovek...
Krásný den přeji všem!
mijaita
@kuko95 (7.5.2022 10:03)

Miluju Mexiko, miluju jejich "mondongo" . Drzky nadherne, vari velike kusy v obrovskych keramickych kotlích, kdyz si kupujes polivku, vyndaji veliky kus a nakraji na mensi kolik chces!! Cena je stejna asi kolem 20,- Kc a jeste na stole mnoho dochucovadel vcetne cibule. A ta polivka, ta je nejbožejší!!


zolik
Zemiakovo-syrové pagáče. Podľa receptu od @babkamt “Zemiakové pagáče”. Len som na nastrúhané zemiaky ešte dala aj struhaný tvrdý syr a pridala vychytávky od @cesminaz. Ako podsypávanie kukuričnou múčkou, vykrajovanie naolejovanou formičkou atď. Večer k vínu na terase budú priam ideálne.
Prajem peknú májovú sobotu.


2010
Neviem ake je slovenske slovo, ale v anglictine je to sizzling steak, namarinovany tenky platok hovadzieho masa prudko opeceny najlepsie na liatinovej platni. V latinskej amerike je daco podobne bistec de palomilla


bugout
Včera som piekol a priebežne hryziem... Dnes sme mali kurací paprikáš/kura na paprike rokmi vyladený recept podľa našich preferencií, takže si nie som istý názvom (určite to však nie je perkelt) 😂. Príloha kolienka, striedame s haluškami podľa chuti a nálady (nič iné ako kolienka, alebo halušky si neviem predstaviť). Paprikáš sem fotím pravidelne, tak som sa neunúval 😂


kuko95
@bugout (7.5.2022 18:27)

Keď je taký vyladený dáš aj recept ?rád sa inšpirujem 🍻ja to strašne ľúbim a je mi jedno či to je perkelt alebo paprikáš hlavne nech je veľa šťavy na kolienka 😃
haji
@zolik (7.5.2022 15:38)
Děkuji za koment a foto výstavních zemiakových pagáčov - krásnáá práce! Hezký májový balkonový večer s pagáčami a vínečkem!
haji
@2010 (7.5.2022 16:00)
Děkuji za koment a chutné foto, sizling steak vypadá dobře! Steakový milovníci si vezmou mustr. Já se hlásím k fašírkám. No já, moje zuby. Hezký víkend k vám do dálek!
1x zolik
haji
@kimlo (7.5.2022 16:02)
Děkuji za koment, foto a pozdravení. Vidíš, nakonec to jistí držkový z hlívy. Pár jedinců klasiku nemusí, hlíva je dobrá volba/náhrada. Pohodový víkend, plný chutí!
1x zolik
haji
@afataga (7.5.2022 16:28)
Děkuji za koment a foto. Ať je to ražniči či živánská, vypadá to prudce jedle a určitě aj chutná a voní. Skvělá volba! Letí pozdravení a psí dámě pohlazení!
haji
@bugout (7.5.2022 18:27)
Děkuji za koment a fotečku, také bych hrýzla takový super osúch so slaninkou, cibulou a smetanou. A přimlouvám se, stejně jako @kuko95 za recept na vymakaný kuře na paprice. Také ho miluju a jasné, že s kolínkama hmmm Nebuď, prosím, skromný a receptík přidej. Argument, že takových receptů tu je kopa, neberu. Recepty vybírám podle chuti a také podle autora. Hezký zbytek soboty a krásnou neděli!
bugout
@haji @kuko95 oki recept pridám. Netvrdím, že dnes ale bude prvý čo pridám... Ono nie je tam nič tajomné 😂😂 už som to aj pár krát spomínal. Používam iba kuracie prsia a vývar z chrbtov, takže sa dá konzumovať bez hrania s kosťami, nedávam zatrepku ani nemixujem cibuľovy zákald, ale mäso po opečení zaprášim múkou.... No skrátka pridám recept.
haji
Zítra budu péct holandského pstruha na másle na jednom pekáči a na druhém vinnou klobásu. Oboje chce do trouby. Ryby do zítra rozmrznou a klobása byla ve velké slevě a pospíchá se spotřebou. Přinesla jsem i ten vzpomínaný karfiol, ale musí počkat, stejně jako moje chuť na něj.
haji
Přeji z celého srdce všechno nejlepší všem maminkám!
Vinná klobása, stočená, propíchnutá špejlí, obalená v trojbalu se už peče. Na čekačce na plechu obalený holandský pstruh. Jeden v mouce, zbývající dva v trojbalu. To je tak, když někdo neodhadne počet vajíček, ale vyřešila jsem to. Příloha: brambory s kouskem másla a pažitkou. Krásnou neděli přeji všem a dobrou chuť k svátečnímu obědu!
stefanm
Pridávam opäť naraz, na čom som pracoval celý prvý májový týždeň v "mojej" kuchyni!

Pondelok:... bravčové mäso vo vlastnej šťave s fazuľou, hráškom a teplou šunkou 😋


stefanm
Streda:...kuracie mäso v smotanovej omáčke a nokerle
Poznámka... naša vnučka Dominika Prvá Premudrela si dva krát pridávala😀😋


stefanm
Sobota:...boli sme na výlet, jedli sme v reštaurácii... reštauračné jedlá nefotim!!
...ale večer som nám, k vínku na balkoniku, urobil hrianky s mäskom čo som si od pondelka schoval v mrazničke


stefanm
Nedeľa:...na obed mám rozpracovaný tekvicový prívarok, "nové" zemiaky a hovädzie mäsko... dúfam, že nič nepresolim 😀😋


haji
@stefanm (8.5.2022 11:08)
Děkuji za skvělý týdenní průřez "Co jsi vařil". U mě vyhrává středa, kuřecí masko ve smetanové omáčce a nokerle. Vnučka ví, co je dobré! A také se mi líbí neděle, hovězí masko, nové brambory a tekvicový prívarok. Můžeš být v klidu, přesolila jsem já, rybu. No, někdy se to přihodí...
Vinná klobása, brambory s máslem vyšly na jedničku s hvězdičkou. Ryba - holandský pstruh - s ní jsem "trefila kozla" a ještě ji přesolila. Jejda, ta má kostí... maličkých a odolných! Koupila jsem ji prvně /ulakomila se na cenu a slevu v akci/. Mno, vzhledem v zmrzlé formě mi připomínala hejka. Chyba. Hejk má jenom středovou kost, ale toto?!
Ježka bych obrala od bodlin rychleji a odborněji... Jeden se pořád uč. Zato vinná klobása, upečená v troubě v trojbalu nemá chybu! Ne každá změna má úspěšný výstup. Nevadí, toto už mám vybrané. Příště takovou rybu, kterou znám. I sleď je proti holandskému pstruhu brnkačka.
1x zolik
mijaita
Tak jsem uvarila dobrou polivku podle @crenai a mistr se zrejme urazil, práskl dverma i s receptem. Zrejme ho premohla jesitnost. Vzdor tomu mi polivka chutnala. I s haluskama jsem se patlala! :-)


2010
@mijaita (7.5.2022 17:11)
Mas vseobecne pravdu lebo na tieto kvazi steaky sa pouziva lacnejsie maso, pouzil som korejsku marinadu co obsahuje nashi hrusku a ananas, nechal cez noc - perfektne, ked pride na nas bieda, dobre vediet ze sa da aj inak.
mijaita
@2010 (8.5.2022 13:46)

Nooo, moje zkusenost je, ze maso maji prvotridni, ale kraji PO vlákne! To nikdy nemuzou uvarit. A kdyz delaji nejake kostky, tak je vari jen chvili. Nechapu, jak to jedi. Mne tvrde maso nevadi, ale tohle ani ukousat nejde, ani ukrojit! Snadno a rychle jak se stat vegetarianem :-)
Tady je to dobre videt. Platky jako papir :-)


bugout
@stefanm nepochybne by som sa u teba z chuti najedol každý jeden deň!!! Keď si spomínal, reštauráciu neraz si ani neviem čo vybrať ale tvoje menu by som si dal komplet (k tomu prívarku by som si zemiaky popučil a mäso možno ani nepotreboval 😂) ... Prosím ťa ten strúhaný syr robíš podľa nejakého konkrétneho receptu??

Nuž a ja polievka od včera (mrkva, kaleráb, hrášok a halušky) a cestoviny s rukolou, sušenými paradjakami, kaparami, cesnak a trochu čili (a potom parmezán) a ešte dojedam môj posuch
2x haji a zolik
haji
@bugout (8.5.2022 16:40)
Děkuji za koment a dobrou otázku na strúhaný zapečený syr so šunkou. Ráda si rozšířím obzory @stefanm.
Polévka zeleninková s haluškami je velká dobrota. Já teď pár dní bez polévky, tak to vyšlo. Cestoviny nikdy nezklamou, dobře jsi je nakombinaoval. Haha posúch ještě žije?
Já před chvíli dala rozkvasit kvásek na zítřejší chlebík. Věřím, že se vytáhne, tak dlouho byl na léčení, že by měl vyskotačit podle předpisu, mazlík.
1x zolik
kucharka
A mrkva bola najemno nakrájaná, opečená na masle s rímskou rascou. Veľmi chutná …
2x haji a zolik
stefanm
@bugout (8.5.2022 16:40)

... nastrúhaný syr (druh neviem, ja nastrúham taký aký kúpi manželka), vajco, trochu strúhanky a korenie aké mám po ruke zmiešam, lyžicu-dve dám na vymastenu panvicu na to kúsok šunky a zase syrovú zmes😋
... pridám dva moje recepty čo som tu niekedy dávno zverejnil

 varecha.pravda.sk/recepty/syrove-krokety-za-pat-minut/199...


 varecha.pravda.sk/recepty/cuketa-v-syre-fotorecept/22326-...
haji
@kucharka (8.5.2022 18:12)
Děkuji za komenty a fotečky. Samé dobroty, artyčoky, šparglu a veškerú zeleninu u vás obdivuji, o rybách nemluvě. Losos je fajnový, žádná kosti a jemná chuť. Polévka vypadá také lákavě, červená čočka je záruka úspěchu. Hezký májový večer!
1x zolik
haji
@stefanm (8.5.2022 18:35)
Děkuji za odkazy na vychytávku. Zrovna včera jsem se na podobné recepty dívala, abych měla změnu. Toto je dobrý postup, díky za inspiraci. Jednou za čas natrefím na tvrdé sýry ve velké slevě, neodolám a přesto, že jsou i tak drahé, pár kousků koupím. Tepelná úprava je fajnová, klidně smíchám i s obyčejným eidamem, dosáhnu lepší chuti. Kousek sýrového luxusu... mě potěší. Hezký večer!
1x zolik
haji
@cesminaz (8.5.2022 21:00)
Děkuji za komenty a fotečky. Borek aj palacinky jsou předpisově zbalené, krásná práce! Jejda, aj děti pracujú u plotny? Šikulky po mamince!! Neměla jsem sem tak pozdě večer chodit, budu mít palačinkové sny! hmmm
1x zolik
mamec
@cesminaz (8.5.2022 21:00)
Nechápem!
Deti, palacinky a také množstvo?
Keď som ja mala deti doma a robila som palacinky, tak som ich nikdy toľko pokope nevidela. Zmizli priebežne. A to som obyčajné palacinky robievala z jeden a pol litra mlieka a kysnuté z kila múky.
Ale je pravda, že u nás sú palacinky hlavné jedlo, nie dezert :)
2x haji a zolik
haji
@mamec (9.5.2022 10:54)
Haha, nejsem dítě a s palačinkami to tak mám dodnes. Průběžně mizí a to jsem na ně sama. Ještě průběžněji nám doma vždy mizely bramboráky. Pokud jsem neslupla ten první, roztrhaný, neměla jsem nic. Jen vrostené nohy do země, oprskaná tukem a nadýchaná vůně ze smažení. O palačinky se doma nikdo nepokoušel. Babička dělávala "olevance" - z kynutého litého těsta, měla to bezpečné, bo je dělala na oběd a kolem plotny nebyla ani noha.
Mám zaděláno na kváskový chlebík. Kvásek vzešel dobře, má štěstí, mazlík.
1x zolik
haji
K dnešnímu obědu jsem dorazila zbylé dva holandské pstruhy s chlebíkem. O poznání se mi lépe obíralo, trénink dělá závodníka. Chutná rybka, ale je to ježek a žádné příště nebude.
1x zolik
haji
Chlebík dopadl dobře, radost udělal sousedům. Na mě přijde řada ve druhé vlně.
1x zolik
2010
O australii sa hovori ako o krajine sucha a poziarov. Realita je casto ina, ale o nej sa moc nepise, tento rok v kuse prsi, takze mame prebytky ktore nikdo nechce ako tieto avokada na smetisku.





haji
@2010 (10.5.2022 06:33)
Nedávno jsem zachopila, že v Austrálii prší víc než je obvyklé, a to už několik let. Je těžké se, nejen ve zprávách o počasí, orientovat. Vypíchne se něco, extrém, a celek je postaven bokem.
Děkuji za koment a foto. Smutné avokádové kopce...
1x zolik
haji
Dnes budu vařit guláš z hovězího hrudí. Uvidím, jak mi to půjde. Tento druh masa se, podle všeho, vaří delší dobu. Masko vypadá dobře, je "něžně" prorostlé. Masko jsem nakrájela na kostky, nasolila a teď odpočívá v lednici. Včera nebyli lid.
Přeji všem úspěšný den!
1x zolik
haji
Mám hotovo, guláš je výborný. Maso bylo zpočátku opravdu tuhé, ale to se po 1,5 hodině vaření zlepšilo. Dokopy jsem guláš, včetně záklechtky, vařila 2,5 hodiny. Maso jako dortík, výborná chuť omáčky. Dnes s kouskem knedlíku. Věřím, že mé kamarádce masérce bude zítra chutnat. Mohla jsem guláš dát do papiňáku, ale nad ekonomikou zvítězila lepší chuť pokrmu vařeného klasicky. Je fajn, když všude po bytě voní guláš - vůně domova.
1x zolik
bugout
@laylastastykitchen (10.5.2022 23:14) hneď by som sa pridal.... Pide, lahmacun, nejaký ten kebab/kofte, kuracie, jahňacie (alebo hovädzie), bulgur.... To v tej malej miske vzadu je čo? Ezme? Ja mám evidente zapálený divertikel takže posledné dni jem akurát tak antibiotika, odvar z kurkumi a všelijaké biedne suchare 😢😢 a dnes tu vidím milovanú neapolskú pizzu a toto...
stefanm
@haji (10.5.2022 16:17)

...tak ja som si kúsky hovädzej kližky 25 minút podusil v kuchte a 15 minút ich "doladil" na panvici s hráškom a sušenou paradajkou a bolo tú vôňu cítiť až pri poštových schránkach (bývam na druhom poschodí!!) a tiež bolo mäkučké...len som to mierne prehnal s čili papričkami a tak som musel hneď zájsť na jedno malé čapované 😋🙂...aj tak sa dá, aj tak dá 🙂!
...pozdravujem ťa pri jasnej oblohe a 24°C


kimlo
@haji

Len taká chuťovka na večeru, staršie rožky, maslo, Niva a kúsok domácej klobásky. Takto chvíľu zapečené pod grilom. Je to výborné pohostenie aj pre návštevu, len tak k vínku… 😋


laylastastykitchen
@bugout (11.5.2022 06:28)

Bol to skvely obed :-) no pravdu poviem ze to v tej miske vzadu co bolo vobec netusim. Videla som to prvy krat a to uz sme boli vela krat v takejto restauracii. No este som to nikdy nevidela a ani som to neochutnala. Mozno nabuduce :-)
laylastastykitchen
Tak konecne uz aj ja mozem prispiet jarnou fotkou :-) uz skor by som povedala jarno letnou. Jar je u nas velmi kratka. Po zime vacsinou hned pride leto. Dnes prechadzka v parks. Krasny den 23 stupnov...


56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@2010 (10.5.2022 06:33)

Smutné, že sa niekde takto zaobchádza s potravinou a niekde (ľudia čo nemajú čo jesť) čo by dali aspoň za kúsok takého avokáda :-(. Je mi z toho smutno.
haji
@laylastastykitchen (12.5.2022 00:08)
Děkuji za všechny komenty a fotečky z 10., 11. a 12.5.2022. Zajímavý oběd z restaurace, vše vypadá velmi chutně a lákavě. Pro mě také exoticky, neotřele a asi bych nevěděla jak to všechno spolu jíst... Kouzelné jarní fotečky od vás, konečně se jaro ukázalo v celé své kráse. I u nás se pomalu stírají rozdíly mezi jarem a létem, někdy také hupneme rovnýma nohama do léta. Letos si jaro dala načas, otálelo. Ale teď už jaro jede na plné pecky a uhodila i vedra téměř 29°C. Sucho. Skvělé a poutavé foto cupcake mě dostalo, sbíhají se mi slinky. Krásné pozdravení a díky za sdílení!
haji
@bugout (11.5.2022 06:28)
Ajajaj, to je mi líto. Děkuji za koment a přeji brzké uzdravení! Jarní období bývá náročné pro zažívací trakt, když není v kondici. Hezky dodržovat léčbu, dietku, být v klidu, teple a žádné dramatické vzruchy. Uf, tuším jsou i fotečky a četba receptů vzruchy - ale něžné... Přeji z celého srdce brzké uzdravení! Drž se!! Měj klidné dny!
1x zolik
haji
@stefanm (11.5.2022 16:07)
Děkuji za milý koment a foto, tvoja vymazlená hovězí kližka vypadá velmi chutně! A to čapované, když to jde, jistě pomáhá, o tom nepochybuji. Když hoří, musí se hasit. Vezmu si od tebe příklad a příště strčím hovězí do tlakáče. Tuším ten můj hovězí gulášek vařený na plynu, byl poslední labutí píseň.
Letí k vám pozdravení, ať se daří nejen v kuchyni!
1x zolik
haji
@kimlo (11.5.2022 19:16)
Děkuji za koment a fotečku, pěkné chuťovečky, nadělal jsi mi chutě.
Já dnes snídala malou topinečku, volí oko s kouskem sýra, kapkou ostrého kečupu a plátky čerstvé cibule. Dobrotka.
Krásné a úspěšné dny!
1x zolik
haji
Gulášek z hovězího hrudí je stále lepší a lepší. Večer přišla od masérky sms s pochvalou, potěšilo. Včera jsem ho měla s císařským rohlíkem z Kaufu. Po dlouhé době rohlík, který se dá ukousnout a nemusí se trhat silou z úst.
1x zolik
haji
@kucharka (12.5.2022 21:59)
Děkuji za koment a foto ekonomicky i chuťově fajn varianty fašírok z ryb a zemiakov, obložené skvělou chrumkavou zeleninou. Dobrá hospodyňka!
Krásný víkend přeji!
1x zolik
haji
@mijaita (13.5.2022 19:02)
Děkuji za koment a foto. Květová medvědí polévka vypadá velmi efektně, krásné foto, o chuti nepochybuji. Ani krutonky nechybí, mně by moc chutnala. Hezký víkend!
1x zolik
stefanm
...toto je posledná naša domáca kyslá kapusta ročník 2021-2022... mimoriadne sa vydarila

...len prečo je všetko "vraj nezdravé" tak úžasne fajné???😋😋😋


haji
@stefanm (14.5.2022 14:28)
Děkuji za koment a fotečku, kyslá kapusta je zdravá a masko maskovité. Harmonický celek, když se to jí dohromady. Hezkou sobotu!
Já sedím u telky a fandím našim hokejistům na MS. Hrajeme s Velkou Británií. Veselejší pohled než v loňském roce, chlapci se zahřívají. Věřím jim! Už deset let sušíme ústa bez medaile, stačilo!
1x zolik
haji
@kvakac (15.5.2022 07:12)
Děkuji za koment a fotečku. U vás včera zapékaný karfiol, mimochodem vypadá úúžasně chutně! A dnes u mňa, zapékaný karfiol. Fúze karfiol, hlíva, cibule, pórek, mrkva, bulvový zeler, zemiaky. S příchutí masa /kousek krájeného rolovaného kolena/, koření a to celé zalito vejci s mlékem, nahoru tvrdý sýr a kapku strouhanky. Držím si pěsti, aby nákyp počas pečení nevypochodoval z plechu. Bude to teplá večeře, pozdě jsem vstala a nebyli lidi.
Krásnou neděli přeji všem!
mijaita
@haji (15.5.2022 15:49)

Z tehlefuze jsem plachá :-) Fúze karfiol, hlíva, cibule, pórek, mrkva, bulvový zeler - vsechno ovarene, nebo syrove? Taky jdu do kvetaku, mam tak na 5 jidel jak obrovska je to hlava :-) Jedna z variant jsou prekrajene ruzicky a obalene. Druha, budou ruzicky ve veloute s knedlickama, pak vareny, s maslovou, orechovou posypkou a tak. Jeste uvidim, protoze zitra musim nutne dojíst fenykl. Ale my se mame, vid? :-)
2x haji a zolik
haji
@mijaita (15.5.2022 16:05)
Díky za komentík. Není čeho se bát. Já se v kuchyni zpravidla nebojím, není čeho. Vše syrové. Velký plech vymazaný tukem, vysypaný strouhankou. Něco pokutrované /malá cibule, 2 malé česneky, 1 malý pórek, větší část velkého květáku/. Postrouhané na hrubo tři brambory, na jemno kousek celeru a 2 malé mrkve. Pár kousků květáku jsem nechala a nakrájela na menší kousky - aby bylo do čeho kousnout. Plátky rolovaného kolena nakrájené na malé kousky. Hezky jsem to ručně smíchala a naložila na plech. Vejce rozmíchaná v mléce - zálivka. Na to pokutrovaný sýr - eidam a ještě nějaký tajný druh /vytáhla jsem z mrazáku/. Nahoru jsem postrašila troškou strouhanky - aby byla kůrčička. Koření: sůl, ml. černý pepř, ml. zázvor, ml. nové koření, sladká mletá paprika, kapku ml. chili a zbytek směsi sušených zelených bylinek. Je to spíš slaný nákyp. Vedlo mě to, že jsem se nechtěla hrát s předvařováním - ničeho. Bude se to déle péct, tuším. Zatím to vypadá dobře, z plechu neutekl a krásně voní. Počítám, že už to nebude chtít přílohu, když jsou uvnitř i brambory. Jsou dvě možnosti, buď to bude držet formu, půjde nakrájet a nebo se bude drobit. Se "hukáže"... Na chuti to nebude znát. Je to intuitivní fúze a co dala chladnička a mrazák. Pár dní s tímto nákypem vydržím, asi také pět... haha Chválabohu mě nečeká fenykl... takže se máme!! Hezký zbytek neděle!
1x zolik
haji
@mijaita (15.5.2022 16:05)
Už jsem malý horký kousek testla, jo, je to drobivé. Dala jsem 6 malých vajíček rozkvedlaných v mléku, víc jsem dát nechtěla. Krotila jsem se i s tukem - žádné pokapávání či tučná slanina. Trochu nadlehčený nákyp, dietní by byl silný příměr. Zelenina ja udělaná i bez předvařování - akorát.
Dnes si dáme večer hokej se Švédskem, to bude napínavé.
1x zolik
mijaita
@haji (15.5.2022 17:03)

prave se chystam na sportovni disciplinu _ beh tam a zpatky 4 patra abych si koupila bramburky k tomu hokeji :)
2x haji a zolik
haji
@mijaita (15.5.2022 18:17)
Hezká miska na brambůrky! Já mám v záloze hromadu nádobí v kuchyni. O přestávkách a reklamních pauzách budu aplikovat pracovní terapii. Sportu zdar a hokeji zvlášť!
1x zolik
kuko95
@stefanm (16.5.2022 09:11)

S takou porciou by som mal aj ja problém to neviem či je diétne 😁
1x haji
haji
@stefanm (16.5.2022 09:11)
Děkuji za koment a fotečku, Pěkná polovina grilovaného kuřátka, jen co je pravda! Miluju grilované kuře hmm Diety znám různého druhu, toto je příjemná varianta. Narobil jsi mi chutě... Zdravím tebe i paní, ať se daří!
haji
@mijaita (16.5.2022 09:31)
Děkuji za koment a foto opulentní snídaně! Přeji krásný den! Včera mě ve druhé třetině začaly opouštět nervy, naštěstí jsme jich se Švédskem dostali do kožichu jenom pět, mně tam lezla šestka... uf Za chvíli dám zápas bratrů s Kanadou. A zítra naše s Rakouskem. Trocha zrychlení a odvahy střílet by našim přišly vhod.
haji
@kvakac (16.5.2022 14:58)
Děkuji za koment a chutné foto, tvoje masové gulky zapékané s těstovinou vypadají prudce jedle! Mně by moc chutnalo.
haji
Pěkný hokej, rychlý, akční, plný střel, radost pohledět. Jestli jsem včera neviděla puk, tak dnes už vůbec. Slovenští hokejisté se drželi a ostudu si prostě neudělali, byť zápas prohráli. Se ctí a bojovně!
1x zolik
stefanm
@mijaita (16.5.2022 09:31)

... dnešný deň som začal vekou s lahodným cesnakovym maslom, plátkom lendamer syru, čerstvým vajíčkom,paradajkou, kúskom ľadového šalátu,jarnou cibuľkou a žeruchou na porcelánový tanieriku.
Doprovod mne urobil výborný Poľský granulovany čaj "Zmes lesného ovocia". 😀


kimlo
@stefanm (17.5.2022 09:10)
To s tým porcelánovým tanierikom mi pripomenulo jednu scénku Šimek & Sobota, Luděk tam popisoval telefónny prístroj a hovorí.. aparát spočívá na stolní desce, která spočívá.. v tom ho Šimek prerušil a vykríkol naňho: "ano tam je strop, kotelna, kotelník a koks! Vrať se k přístroji!" ... to len tak na oživenie.. 🙂🙂🙂
2x haji a zolik
haji
@mijaita (17.5.2022 09:37)
Děkuji za koment a foto, kvasnicovou pomazánku miluju ve všech podobách, díky za inspiraci!
Dnes odpoledne jsme "pukli" s Rakouskem 1:2, zápas jsem zazdila, asi je to tak správně. Je jasné, že budeme sušit hokejovou hubu i dále. Ani finský trenér dělat zázraky neumí. Ještě se nabízí možnost povolat odborníka z toho malého státečku v Itálii. Uf
1x zolik
mijaita
V silném vývaru (masová šťáva) vačený květák i houskové knedlíčky ochucené lahůdkovým droždím. To celé zalité máslem.


haji
@mijaita (18.5.2022 12:53)
Děkuji za koment a foto, zajímavá kreace, chutné foto! Těším se na receptík.
1x zolik
haji
Včerejší hokej s Kanadou byl dramatický, bojovný a napínavý. Škoda, do druhé třetiny byly síly celkem vyrovnané.
U nás slunečno, 18°C. V noci nic moc, po deštích je cítit zchlazení, bylo pod 10°C.
1x zolik
haji
@zolik (19.5.2022 16:25)
Děkuji za koment a fotečku, chřestík vypadá velmi chutně, aj přeliv, brambory, petrželka, celé chutné! Letí pozdravení!
haji
Zítra se chystám na prívarok ze zelených fazolových lusků, nové brambory. Ve hře je hovězí kližka nebo vajíčko. Uvidíme jak to půjde.
Dívám se na hokej ČR/Lotyšsko. Zatím to vypadá dobře. Ještě aby ne! Večer na RTVS 1 Maigret. Už se těším.
Hezký večer přeji všem!
zolik
@haji (19.5.2022 20:27)
Pozerám aj ja. Pekne Vám to tam padá 😊
Včerajší duel SK:CH sa neoplatí ani komentovať. Tak otrasný hokej som nevidela roky.

1x haji
haji
@zolik (19.5.2022 20:33)
My jsme se Švédy hráli ještě zoufaleji! Já to nahoře dopletla, včera hrálo SR se Švýcarskem, do druhé třetiny to bylo ještě jako tako. Pak trága.
haji
@zolik (19.5.2022 20:33)
Jo a naši "pukli" s Rakouskem. Zápas jsem zasklila, ale vida výsledek, bylo mi šoufl. Čekala jsem po půlnoci na opakování, ale nevydržela jsem víc jak 5 minut - havárie na severní točně...
stefanm
... dnes som bol lenivý 😀 ..."Aglio, olio e pepeeonici"😋😋
... originál som v živote neochutnal, ale ak majú takú fantastickú chuť ako tie moje, tak ich odporúčam ochutnať 🙂


haji
@stefanm (20.5.2022 12:19)
Děkuji za koment, pasta nikdy nezklame, tvoje aglio olio e peperoncino by mě chutnaly. Jsem sice také líná, ale musela jsem se vypnout k výkonu. Rýsuje se polévka z veřpových kostí a kousíčku ořezu z kližky. Kližka čeká nakrájená a ochucená v lednici, stejně jako předvařené fazolové lusky. Teď odpočinek, byla jsem v terénu. Oskar se snaží a máme hlášena vedra a přívalové srážky.
Krásný víkend přeji všem!
haji
Mám vše hotovo a dívám se na hokej SK s Kazachstánem. Teď srovnat skóre a vybojovat co se dá! uf
zolik
@haji (20.5.2022 20:28)
Ešte sa predychávam. S veľkým šťastím vyhrali. Nebyť toho 5 minútového trestu na strane Kazašov tak neviem neviem ako by to dopadlo.
Paralelne som pozerala Rakúšanov s Lotyšmi. Pekný hokej. Škoda že Rakúšanom nevyšli nájazdy. Veľmi som im fandila.

1x haji
haji
@zolik (20.5.2022 22:14)
Děkuji za koment a fotečku, pěkná zeleninová nadílka. U nás bylo včera také trenýrkově... a já, Matěj, vařila jako o závod. haha Ano, vyhráli jste. První třetina super a pak ... moje nervy. Jak naši, tak vaši chlapci, jsou jako svázaní. Nás potrápilo Rakousko i Lotyši, neuvěřitelné... Dnes hrajeme s Norskem, to nás prověří dokonale. Už nevím co a kde držet?!
Jdu do terénu. V noci pršelo, žádná divočina, naštěstí. Oskar už fachá. Krásný víkend, trenýrkový!
1x zolik
haji
A jejda, čas 19.03 minuta a je to 2:3, bože to je rychlost. 19.51 minuta vyrovnáno na 3:3. Tyjo...metelesku blesku...
1x zolik
zolik
@haji (21.5.2022 15:59)
Teraz som došla, pozerala som v krčme. Na terasu dali veľké plátno. Super atmosféra, len som mierne ohučaná, tak na pól aj nahluchlá 😂

1x haji
haji
@zolik (21.5.2022 18:24)
Super zápas, skvělý výsledek pro vás a já se namlsala. Za chvíli si dám Norsko:Česko a to bude jiné kafe... Tyjo, u vás to musí, nejen v hospodě, hučet jako v úle i teď, bez velkého plátna. Gratulace! Hezký večer!
Chřestík vypadá dobře, jistě bude chutný!
zolik
Ako vidieť aktuálne fičím na špargli. Je to moja najobľúbenejšia sezónna zelenina. Všetky druhy, farby, veľkosti atď. Tak si to užívam 😊
Tento krát zelená (ako vidieť 😂) len zľahka oblanžírovaná s parmezánovými zemiakmi a tymiánovou omáčkou (základ je alla holandská). K tomu pohár dobre vychladeného bieleho. Vlastne dva 😇, tej špargle bolo veľa.


laylastastykitchen
Dnes varim lečo... na 3 krat kedze prva letna burka k nam dorazila a uz hned na takejto urovni. 2 krat vypli elektrinu okrem toho som sa citila ako na diskoteke. Tma ako v noci a tie blesky... okrem toho som robila aj domacu zmrzlinu, ktoru tiez som nemohla dokoncit na prvy krat. Este aby toho nebolo dost tak my aj vyprate šaty vonku zmokli.... uz dnes radsej nerobim nic....


2x zolik a haji
zolik
@laylastastykitchen (21.5.2022 20:18)
By ma kleplo. Rozvarené lečo sa dá dovariť, ale tá roztečená zmrzlina by ma dorazila.
Inak, ako riešiš chladničku a mrazničku? Máte vlastný agregát v dome?
A máš pravdu. Už radšej nič nerob. Niekedy sú také dni.

haji
@zolik (21.5.2022 20:15)
Děkuji za koment a fotečku další šparglové vlny, věřím, že když je sezóna, tak se to musí využít. U nás je cena chřestu dlouhodobě nahoře a letos tuplovaně. Takže se ráda pokochám na obrázku, sliny se mi sbíhají. Hezký večer!
1x zolik
haji
@laylastastykitchen (21.5.2022 20:18)
Děkuji za komenty a fota. Tyjo, tak to je pohroma v kuchyni, když nejde elektřina. Jak píše @zolik , lečo ještě dovaříš, ale zmrzlina nepočká. Hlavně, že jste jinak v pořádku, šaty uschnou, akorát se člověk nervuje a má přidělanou práci.
Skvělý meloun od pohledu. Pamatuji si od tebe melouny z loňska, musí být skvělé! Mám naslintáno v technice.
Hezký víkend! a bez výpadků elektřiny!
haji
@zolik (21.5.2022 20:15)
Nakonec jsme to s Nory dali 1:4 , upoceně, ale podařilo se. Po první třetina vždy šlápneme na brzdu - nechápu. Vidím, že i Slovensko porazilo Itálii 1:3, blahopřání!



zolik
@haji (21.5.2022 21:53)
Hej, 3 body sú doma, len dosť zle sa na to pozeralo. Na druhej strane sú tam sami mladi hráči. Myslím že máme dokonca najmladší tím na MS.
Česi hrali o fouz lépe 😊
1x haji
laylastastykitchen
@zolik (21.5.2022 21:25)

Nastastie tak rychlo ako to prislo tak rychlo to aj odislo. Neboli sme bez elektriny tak dlho aby chladnicka vytiehla. Len ten moment ten je najhorsi ked sa vsetko deje naraz. Teraz je u nas pekne no s burkami sme na dnes neskoncili. Vecer ma byt zas a prave citam ze silnejsia poobede. No to ma velmi netesi lebo tu je to tak ze tornado velmi lahko pride. Ale uz aspon mam navarene :-D no je to tak ked sa nieco pokazi tak potom uz ide vsetko...
2x zolik a haji
laylastastykitchen
@haji (21.5.2022 21:47)

Lečo sa dovarilo. Zmrzlinu som spravila odznova kedze ta slahacka sa mi uz potom nepozdavala. So šatami to ano je to len robota navyše.
Melon je uzasny. Uz sme veru mali aj predtym. Ale musim povedat ze skoro vzdy su tie melony naozaj dobre. Kupujeme ich v Costco. To je nieco ako metro na slovensku. Dovažane su z Mexika takze celkovo ovocie tu je naozaj dobre aj cez zimu. No tie ceny... napr. Teraz kupim 900 g jahôd za 4,99 $. Take iste balenie v zime stoji 9,99 $
2x zolik a haji
laylastastykitchen
@zolik (21.5.2022 23:21)

No super... 1 kanadsky dolar myslim ze je 0,74 €... inak tuto fakt vsetko ovocie je super aj cez zimu. Jahody ani ja som nekupovala v zime ked este sme byvali v anglicku. V zime su velmi umele tie jahody. Ale tieto nie. Nemozem sa stazovat. Inac kolko u vas stoji benzin? Tuto tie ceny sa zacinaju podobat na telefonne cislo :-D
2x zolik a haji
cesminaz
@zolik (22.5.2022 01:01)

😅😅 no vidíš, na tú som aj pozabudla😊 Pred pár dňami som urobila na večeru špenátový mäsový prívarok so špenátovými Poača🤣🤣 Špenát so špenátom... Po včerajších špenátových raňajkách, dnes plánujem už niečo bez špenátu😊 Inak mám aj mangold pár koreňov, ale ztoho varím zriedka, väčšinou po špenáte. Šparglu zbožňujem, z bielej robím omáčku a zo zelenej polievku.


kucharka
My sme si pochutnávali na rezňoch, palestínskej ryži a samozrejme nemohol chýbať šalát. Dokonca dva - zo zelených listov, papriky a čerstvého syra, a rajčinový s cibuľou a fazuľkami.
Ešte si idem urobiť kafíko a idem aj pohľadať nejaký kúsok čokolády…


mijaita
@kucharka (22.5.2022 15:46)

Tuhle ryzi jim i samotnou jak je dobra! K rizku ne, to radsi kazde zvlast, ale jedna dobrota vetsi nez druha. U tebe bych se klidne a rada stravovala :-)
2x zolik a haji
kucharka
@mijaita (22.5.2022 16:34)
Aj ja mám rada túto ryžu. Viem, zdá sa, že sa veľmi nehodí k rezňom. Vždy sme mávali zemiaky… Až som to raz videla tu, na Vareche, tuším to bola @cesminaz , a musela som to skúsiť. Odvtedy mi to chutí takto. Musím to ale obmieňať so zemiakmi, lebo rodina si to tak vyžaduje :-)
Takže raz rezne so zemiakmi a raz s ryžou… aby boli všetci spokojní!

Nabudúce, keď to budem robiť, ti pošlem po holubovi jednu porciu, aby si skúsila! :-)

mijaita
@kucharka (23.5.2022 09:25)

No, mohla bych se zastavit na cerstve, ale preci jenom nejakych 600km, to by vystydlo :-) Ale rizky a ryzi jedi i Polaci, klidne k tomu i zeli!!! (videla jsem na vlastni oci, na obe!) Ale ja nemam nejmensi problem, jist samotny rizek, nejlepe za studena (asi nejsem normalni) a tu ryzi miluju, hned jak bude nejaka "arabarna".
Btw znas Mar Menor?
frezia68
@mijaita (23.5.2022 13:19) Súhlasím....asi pred 10 r. sme boli v Maďarsku a na večeru nás vítal rezeň s ryžou.Vtedy som skonštatovala,že asi nemajú zemiaky :-))). A potvrdzujem,že studený rezeň len tak bez prílohy a najlepšie večer pri telke kľudne zjem aj ja a pridávam sa k Tebe,len myslím,že sme normálne labužníčky :-))))).

2x zolik a haji
haji
@zolik (21.5.2022 22:23)
Trefný koment, milá @zolik . Jen bych to trošku upřesnila. Fúz je hrubý, o chlup, to víc sedí. Viděla jsem záznam Itálie:Slovensko.
1x zolik
haji
@laylastastykitchen (22.5.2022 04:25)
@zolik
Díky za komenty, u nás zpravidla jahody z řetězce jsou ty umělé červené "řepy/okurky" či s čím je to modifikované. Jen v létě může člověk párkrát natrefit na opravdické jahody, pěstované a sbírané na poli. Nesrovnatelná chuť a vůně. Jen jsou trochu háklivější, rychle dozrávají a kazí se. O cenách nemluvím. Benzin u nás: dobře 45,-Kč /kurz Eura dnes: 24,59Kč/. Prognóza: benzin zdražuje a zdražovat bude. Trochu klesla cena nafty, ale to nejspíš je přechodný jev.
Layla, tvoje domácí zmrzlina vypadá prudce jedle! Receptík bude?
Krásný a pohodový týden!
haji
@cesminaz (22.5.2022 00:32)
Děkuji za koment, bezové květy s ružovými listy - nálev bez cukru - hmmm to musí být osvěžující pitíčko!
1x zolik
haji
@frezia68 (22.5.2022 09:37)
Děkuji za koment, foto a přání. Vidím, že i ty jsi šparglová maniačka, tvoje šparglová polievka vypadá velmi chutně. Beru i tvarohové palacinky. I bez masa to chvíli jde, máš pravdu. Přeji krásný a úspěšný nový týden!
haji
@cesminaz (22.5.2022 12:15)
Děkuji za všechny fotečky, komenty a chutě! Špenátová omeleta, špenát se špenátem, jahody na záhonu a špargla za rohem. Krásné a chutné všechno. Aj ten mangold nádherně narostl. Cesmínko, tobě by se rozrostla a zarodila i suchá větev, stejně jako v kuchyni se ti daří. Jsi šikulka! Krásný a tvořívý nový týden přeji!
1x zolik
haji
@afataga (22.5.2022 12:50)
Děkuji za fotečky, komenty a nadělání chutí. Špargla jako malovaná, stejně krkovice na hubách - chutná a fotogenická. Beru oboje. Krásné pozdravení k vám!
haji
@cesminaz (23.5.2022 05:12)
Děkuji za komenty a fotečky. Ovesné lívanečky s krémovým tvarohom, jahodami, polité medíkem a melasou. Toto mě dostalo na lopatky!! Jejda, to je nesmírně skvělá a chutná kombinace! Miluju ovesné lívanečky a přeeeédlouho jsem je nedělala. To musím změnit!! Děkuji za inspiraci, milá Cesmínko! Domácí jahody nesplaším, ale nějak se s tím vypořádám.
1x zolik
haji
@kucharka (22.5.2022 15:46)
Děkuji za komenty a fotečky. Rezníky s ryžou a dva druhy šalátu vypadají moc dobře. Já se hlásím k @mijaita , také k řízku rýži ne. Sólo ano, o tom žádná. Samotný řízek - klidně. Oba saláty beru všema deseti, vaše zelenina nemá chybu! Krásné pozdravení!
haji
@zolik (23.5.2022 16:23)
Dýchám, levým okem spravuji Varechu, pravým okem švenknu na hokej a hlavně hokej hraju ušima - poslouchám. Nechtěla jsem, aby naši chlapci opět hopli po první třetině na brzdu, jak mají zvykem. Proto jsem zvolila odstup, abych odstranila možnost, že naše chlapce brzdím já!!!! Hrají dobře, živě, dokonce i s disciplínou to jde - nepřechválit!! Jak znám USA týmy, ve třetí třetině se do nás pustí a budou chlupy lítat. A to bude chtít o level větší nasazení.
1x zolik
haji
@frezia (23.5.2022 07:52)
Děkuji za koment a skvělé foto oběda, špargla aj s masom! Vidím, že šparglový ošial funguje aj u vás, dobrú chuť a skvělé zdraví, špargla je velmi zdravá. Užijte si to u vás doma!
1x zolik
haji
@mijaita (22.5.2022 17:02)
Děkuji za komenty a foto. Uzený bůček pečený a brambory se zelím vypadají velmi chutně a výživně! Skvělé foto!
K přílohové rýži a řízku: jsem s tebou zajedno. Každé hezky zvlášť. V okolí našeho města se též dělají řízky s rýží, řízky s knedlíkem a omáčkou :rajskou nebo křenovou omáčkou a tuším snad řízky s knedlíkem a se zelím, jestli se nepletu. Pro mě nepředstavitelné kombinace jak strukturou, tak chutěmi uf ¨
Krásné pozdravení!
1x zolik
haji
@kuko95 (23.5.2022 13:59)
Děkuji za koment a fotečku. Co tam potom, že je fotka obráceně, maso v pekáči drží!! Vidím, že tvůj svět je v pořádku a šparglové šílenství tě neovlivňuje. Úspěšný nový týden přeji!
haji
Kamarádka mě pozvala na nedělní oběd a měly jsme kuřecí polévečku s nudličkami, Španělské ptáčky s bramborem a zeleninovou oblohou. Sladká tečka: ořechová zmrzlinka.
Právě skončila druhá třetina, udrželi jsme skóre 0:1. Jdu se také občerstvit a nakrájet si jablko. Pak se přilepím na telku. V emočně vypjatých chvílích /třetí třetina/ přestávám být Napoleonem a zvládat comp, Varechu, telku a hokej zaráz a kvalitně. @zolik drž prosím pěstě!! Díííky!
haji
@zolik (23.5.2022 16:23)
Hotovo, udrželi jsme výsledek 0:1, hurá! Také s kopou štěstí. Musela jsem přestat chroustat jablkové plátky, málem jsem se udusila... Naši chlapci mě příjemně překvapili. @zolik dobře jsi držela pěsti, díky všem, kteří nám přáli!
1x zolik
zolik
@haji (23.5.2022 17:44)
😊 Päste som držala a aj hymnu som si s vami zaspievala 😂

1x haji
haji
@zolik (23.5.2022 17:46)
Díky moc, jsi zlatá! Já si vaši také zazpívám, slova která se mi nevybavím vybroukám. Co už, přece jenom je kus té vaší novější - alespoň pro mě.
Zítra si dám Finsko:Česko, to bude též dobře adrenalinkové! Důležité je, aby se chlapci zregenerovali, hrají až v podvečer, tak snad se nesplaší. Na pařbu bude času dost potom.
Papáá
1x zolik
haji
@zolik (23.5.2022 19:10)
Děkuji za koment a šparglovú fotečku. Máš pravdu, je to špargla iná, špargla s prézlama. S novými bramborami a klidně i bez tatarky bych si hned dala. Hmm
1x zolik
kucharka
@mijaita (23.5.2022 13:19)
Samotný rezeň, za studena, s chlebom, uhorkou a horčicou… jeeejda, hneď bych si dala!

Áno, Mar Menor poznám, ale nie moc dobre. Bola som tam len zopár razy, je to od nás ďaleko. Ja bývam blízko Barcelony. Prečo sa pýtaš? Páči sa ti?

2x haji a zolik
haji
@mijaita (24.5.2022 09:09)
Děkuji za komenty a fotečku, tvoje zeleno žluto bílo a hnědě opečená snídaně vypadá fajnově, mně by chutnalo! Šťastnou cestu do Španěl! a plno krásných zážitků!
1x zolik
haji
@kvakac (24.5.2022 10:46)
Děkuji za koment a fotečku, jsi muž činu, tvarůžkový koláč jako malovaný! Dala bych si testovací vzoreček... asi už není ani odrobinka.
haji
@kimlo (24.5.2022 19:36)
Děkuji za koment a provokativní foto, tvarůžky miluju!
1x zolik
haji
Teprve teď jsem se propracovala k hokeji Česko:Finsko, dostáváme na prdel. Lepší vyhrává, o tom žádná. Hezký večer přeji všem!
1x zolik
haji
Blahopřeji Slovensku k výhře nad Dánskem 7:1! Dám si to v záznamu, dnes nestíhám.
1x zolik
haji
Kvásek se rozkvasuje, dnes budu péct chlebík. Mazlíka jsem přikrmovala, věřím, že je v dobré kondici.
Náš včerejší hokej byl nic moc. Že trénink na příští zápas a slabá motivace. Jedním slovem, šetření sil. Mno i to je cesta. 3:0 a taktika. Za jiných okolností by už naši hokejisté byli doma.
haji
@stefanm (25.5.2022 08:08)
Děkuji za koment a fotečku. Prívarok s fašírkou je velká dobrota. Přiznám se, že zemiakový prívarok som nikdy nerobila. Děkuji za inspiraci. Na sekanou se chystám a zemiakový prívarok vyzkouším. K tomu patrí chlebík? Pak je o plné bříško postarané.
1x zolik
mijaita
@stefanm (25.5.2022 08:08)

Ten jsem poznala tady na Varese a chutna mi. Delam s klobasou. Vlastne prívarky jako takové, které v Cechách neznáme, jsem zařadila do jídelníčku.
2x haji a zolik
haji
@mijaita (25.5.2022 09:01)
Děkuji za koment a fotečku, to je opulentní snídaně hmm Vařená vejce miluju, nadělalas mi chutě! Jejda, belugové klíčky, vidím je prvně. Pravdu máš, naklíčit jde vše, co vzejde, velmi zdravý počin!
1x zolik
haji
@kvakac (25.5.2022 10:52)
Děkuji za koment a foto, velmi jsi mě potěšil. Skvělé spojení chutí jak přílohy, tak močingu - ten se ti skvěle podařil! Jak jsi ho dělal, smím-li se zeptat? Dělala jsem ho před pár dny, ještě mám bohatou porci na dnešek. Dobré zažití po skvělém obědě! Ať se daří!
haji
Pořád se něco děje. Kvásek vzešel víc než předpisově. Těsto na chlebík už kyne v misce kysce. Tentokrát, a to prvně, se mi podařil excelentní kousek. Neodložila jsem si část kvásku na příště. Neuvěřitelné se stalo možným. Aj tak sa dá.
1x zolik
kvakac
@haji (25.5.2022 11:40)

Robil som ho v pomalom hrnci so zeleninou. Takže mám polievku aj mäso. Mal som problém ho vytiahnuť z hrnca ostal ako rôsol. No ale tak to máme radi.
2x haji a zolik
haji
@kvakac (25.5.2022 12:11)
Aha, děkuji za informaci. Nedivím se, že se močingu nechtělo z hrnce haha Také mám ráda měkké masíčko. Zvlášť v poslední době, bo moje zuby...
haji
Políbil mě nápad odložit kousek hotového vykynutého těsta, smíchat ho s vodou a moukou, nechám rozkvasit, i vícekrát. Těsto odloženo, proces může začít. Buď a nebo.
2x dr a zolik
haji
@2010 (25.5.2022 15:28)
Děkuji za zajímavé a milé foto, agáve vidět kvést, ještě k tomu bonusem dva papoušky - dýchla na mě exotika. Potěšil jsi mě!
kucharka
@mijaita (24.5.2022 17:34)
Mne sa zdá, že všade je pekne… :-) Určite vám bude dobre…
Ak idete pre slniečko, dobré vínko a tapas, tak vám bude sveta žiť. Ak idete pre panenské pláže tak asi nie :-))


2x haji a zolik
mijaita
Mily komentar, dekuju :-) My nejedeme na bile plaze, ale kamoska si prala tu bahenni lagunu :-) krome toho my dost vyletujeme a hlavne toho si vzdycky a hodne u vody čteme. Covid nam to pretrhl, tak se tesim o to víc! Skoda, ze jsi 600km daleko :-)
2x haji a zolik
kucharka
@mijaita (26.5.2022 07:16)
No veru, škoda, musíte prísť niekedy aj k Barcelone :-)
Užite si to, príjemnú dovolenku prajem.

2x haji a zolik
2010
@haji (25.5.2022 20:28)
Najprv som sa potesil tomu kvetu
u nas v zahrade, budeme mat o najkrajsie agave menej, ale dookola je uz niekolko messiah.
2x haji a zolik
haji
Tyjo, dnes dva moc pěkné zápasy. Naši chlapci se vyznamenali v zápase proti Nemcům, mile mě překvapili rychlým, aktivním hokejem, zvláště první třetina byla neskutečně rychlá. Slováci, bratři, tyjo, to byl zápas, statečně jste prohráli se Suomi - prodali jste kožu za draho! Není se za co stydět, velmi solidní hokej!
@zolik nepotřebuješ první pomoc?
1x zolik
haji
@mijaita (26.5.2022 16:04)
Děkuji za koment a fotečku, cuketa restovaná na česneku s rýží by mi moc chutnala.
haji
@cesminaz (26.5.2022 16:30)
Děkuji za koment a fotečku skvělých ražných žemlí. Brala bych i makrely na grilu - všemi deseti hmmm Určitě vám chutnalo. Já bych měla gule za ušami hmmm
1x zolik
haji
@zolik posílám holuba s lékárničkou a butelkou rumu. Otvor dvera na terasu.
1x zolik
zolik
@haji (26.5.2022 22:10)
Dvere otvorené 😊
Dobre to začalo, smutnejšie skončilo.
Teší ma, že Fínom ten zápas nedarovali. Ešte že nám ostali bratia Česi.
1x haji
haji
@zolik (26.5.2022 22:37)
Milé od tebe, díky!
Je to pěkně nalinkované, v sobotu hrajeme s Kanadou a Suomi s Usákama. Zírám, že USA vykleplo Švajc, tyjo to jsou věci. Vítězství Kanady nad Švédy bych ještě pobrala. Takže v sobotu odpolko v Tampere budou chlupy a góly létat. Holub ať si zatím odpočine, aby v sobotu mohl čerstvý frčet s pomocí zpět na Moravu, ju?!
Krásný víkend! A v noci nezmrzni, mají klesnout teploty i pod nulu... asi rolba v Tampere nestíhá!
1x zolik
haji
Kvásek z těsta se celkem chytá /jediné moje štěstí/. Uf Netuším co budu vařit, múza spinká. Potvorka, ta narozdíl ode mě, netrpí nespavostí. Krásný a tvořivý víkend přeji všem!
1x zolik
mijaita
V Cechach se vari nejvíc knedlíky houskové. A i ty vari rodiny ruzne. Kynute, nekynute, z hrube mouky, z polohrube mouky. Já dělám sice s kouskem droždí, ale z pohrubé mouky a hodne kostiček starsiho pečiva :-) Co hospodyně, to jiné knedlíky, ale většinou houskové.


haji
@mijaita (27.5.2022 07:56)
Děkuji za koment a fotečku, chutná snídaně, jak je u tebe dobrým zvykem.
Nic mě nepolíbilo, natož múza. Dnes studený odchov, co lednice dala - chlebík s játrovým sýrem a cibulí. K obědu chléb s máslem a marmeládou. Kafe. Stávkuji.
1x zolik
haji
@stefanm (27.5.2022 09:04)
Děkuji za komenty a foto. Jejda, ty jsi stylový a ještě hokejový fanda, který udělá vše pro podporu všemi směry a výsledky! Neviděla bych to tak černě, oštěpok zaúčinkoval - hráli jste statečně a bojovali se ctí a vervou! Pěkný hokej i atmosféra zápasu, byť domácích fandů byla přesila.
haji
@stefanm (27.5.2022 13:07)
@mijaita
Pěkná rozprava i fota na téma knedlík. Jeden by z vašeho sdílení ještě dostal na knedlík chuť. A nejen na knedlík, @stefanm tvoje kačko knedlo kapusto vypadá skvěle!
1x zolik
stefanm
@mijaita (27.5.2022 16:11)

...mne "ty bile" viac pasujú k jedlám kde je aj omáčka (neviem si predstaviť seged alebo sviečkovú s "houskovym knedlikom!)...
...houskove podávam k pečenému mäsu zo šťavičkou a pod.
... každý podľa vlastnej chuti...nie?


stefanm
... kysnuté si robím väčšinou doma sám...cesto pripravujem v domácej pekarničke a robím na pare... zaujímavé na tom je, že nám vždy chutia 🙂


blissofplants
Zeleninové jedlo v štýle leča alebo shakshuky..uvarila som k tomu zemiakovú kašu..
lečo to nebude lebo som tam dala aj hríby a žltú a zelenú cuketu..so shakshukou som si tiež nie úplne istá kedže tam nie sú vajíčka..tak opäť neviem ako nazvať jedlo😁


stefanm
@haji (27.5.2022 15:10)

... uvažujem čo"štylove České" prichystať na zajtra aby som tak podporil vaše skvelé hokej mužstvo ale aby tam nebol knedlík... sviečková je "s šesti", vepřo,zelo tiež!🙂...tak teraz neviem!!!...asi si natiahnem ponožky a obujem sandaly 😀😀 (prepáč...pokus o vtip!)
...samozrejme budem držať palce


zolik
@stefanm (27.5.2022 16:49)
Výborný vtip 😂😂😂
Nevyriešiš to napr. Plzenským pivom, alebo nejakým Kozlom?
Ja si možno urobím “Lívance s boruvkami”.

1x haji
haji
@blissofplants (27.5.2022 16:36)
Děkuji za skvělé foto a komenty. Zeleninový míx /číslovku si doplň/ xy chutí. Samé dobré suroviny, mně by chutnalo. Přeji krásný víkend!
1x zolik
haji
@stefanm (27.5.2022 16:49)
Díky za komenty, fotečky tvých skvělých knedlí "podobojí", je to o zvyku. Já nejsem knedlíková. Raději chlebík. To už se i moje babička držela za hlavu, že rajskou s chlebem a tak podobně.
Jsi ty Stefan vtipkár, tak ponožky a sandále?! Dobře! @zolik to trefila, české pivo! A ne jedno... haha To už je aj uvařené, budeš to mít bez práce. Hlavně držet pěsti, díky!!
1x zolik
haji
@zolik (27.5.2022 17:01)
Děkuji za fotečku a komenty! Vidím, že jedeš další šparglovú vlnu. Slaný špenátovo sýrový štrúdlík vypadá dobře, zase to tak strašně nedopadlo, zlato!
Doufám, že naši hokejisté s návratem do Tampere nevyhrabou tu svoji starou brzdu po první třetině. Pevně věřím, že to byla taktika. Bo v Helsinkách byli jako vyměnění. Snad se vzbudí i další útoky, 1. útok: Červenka, Krejčí, Pastrňák je skvělý. Ale sami to všechno nepotrhají. Si asi také koupím pivo!
Hezký večer a bezva sportovní hokejové zážitky! MS v Tampere stále "jede"!
1x zolik
mijaita
@stefanm (27.5.2022 16:34)

Tak uuuž to chápu :-) Když jsem si obrázky prohlídla v pc a ne v malém mobilu. Tvoje houskové jsou také uplne jiné!! Takové k omáčce bych také nedávala. Proste každé, které vaříš, jdou mimo mě a obráceně :-) 101 :-) lidí, 101 chutí, kámo :-)
kvakac
@haji

Dnes koláč podľa @Kimlo. Dnes bola použitá bryndza miesto tvarôžky. To cesto sa mi veľmi ľúbi. Ja som do teraz používal lístkové cesto a to nebolo to pravé orechové. Dobré to vymyslel ten @kimlo - zaslúži si rad vařečky zlaté, ako v tej rozprávke.


haji
@mijaita (28.5.2022 10:23)
Děkuji za koment a foto snídaňového klíčkování, skvělá snídaně! Krásný výhonkový den!
1x zolik
haji
@kvakac (28.5.2022 11:36)
Děkuji za fota a komenty. Ty teda jedeš koláčové kolečko! Dobré vědět, že těsto od @kimlo je skvělé na slaný koláč. Když řekneš A, řekni, prosím i B: jaké máš plavky?!?
haji
Sedím u telky a dávám už druhou třetinu zápasu Finsko:USA. Suomi právě dala gól a vede 2:1. To je rychlost, to je hra, až mi oči přecházejí! Super zápas.
1x zolik
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@blissofplants (27.5.2022 16:36)

Toto jedlo sa volá "dobré jedlo", tento spôsob obeda je aj môj obľúbený, ja k tomu robím ryžu a zeleninu niekedy posypem strúhaným parmezánom - mňam.
haji
@zolik (28.5.2022 16:49)
Děkuji za komenty a fotečky. Hovězí na hnědých žampionech s rýží - jejda to miluju! Klidně aj s marhulovým kompotem jako sladkou tečkou.
@zolik počítá se všechno, i nic! Takže klidně bábovka s rozinkami. Hlavně, prosím, držet pěsti a fandit! Velké děkuji!
Už jsem z toho hokeje dnes vycucaná. Nestíhám puk. Finsko:USA 4:3, to byla rychlost Šinkanzenu. A teď je to s Kanadou též pěkně svižné. Zatím 0:1 uf
haji
@afataga (28.5.2022 17:18)
Děkuji za koment a fotečku, kuřecí kousky v korejské omáčce s rýží by mi chutnaly. Takové jídla já ráda.
Dnes jsem byla v terénu a k obědu byla těstovina s tvarohem a máslem, nasladko.
haji
@afataga (28.5.2022 18:50)
Mno, není to o tom, že by @zolik urobila chybu. Spíš naši hoši jsou prostě slabší, ve 2. třetině to prostě nešlo, pasivita, nespolupráce, nepozornost, nedisciplinovanost a našlo by se toho víc. Některé věci jsou mi záhadou, např. Vrána mě udivuje, tam se nechápu co se děje. Uf Kanada je prostě nad naše možnosti. 3. třetinu by jsme museli hrát božsky. Mno...
haji
@mijaita (28.5.2022 18:56)
Děkuji za koment a foto. Polévečka z kohouta, hmm ta musí být výborná a silná! Smažené hlavičky žampionů a smetanový okurkový salát, to je velká dobrota. Já by si prosila pár brambor s máslíčkem, ju?!
Ty nesedíš u telky? hokej nic?
1x zolik
zolik
@haji (28.5.2022 19:09)
Radšej ani nekomentujem. Hrozne sa na to pozerá…

1x haji
haji
@zolik (28.5.2022 19:40)
Přesně. Lepší vyhraje. O tom to je. Díky všem, kdo fandili, drželi pěsti. Tampere s brzdou uf
1x zolik
mijaita
@haji (28.5.2022 19:12)
Sleduju tv, hokej vzdycky rada, ale kdyz uz to bylo jasny, prepla jsem. To se nedalo divat na tu popravu!
Bramburky jsem nedelala, vzdyt kolem je houska! :-) Jsem si tak zobala a divala na film.
blissofplants
@zolik (28.5.2022 19:36)

Haha, nie nie kohúta nechám na pokoji😁 myslela som tú druhú fotku, hlavne ma zaujal ten 'smotanový' uhorkový šalát a vyprážaný karfiol😍 každý robí uhorkový šalát po svojom ale tento vyzerá skvelo😍
2x haji a zolik
mijaita
@blissofplants (29.5.2022 09:11) také jsem se divila, ale tak jsem alespon nekterým pripomnela polívku :-)
Okurkový salát nejradši z nakládaček, hrubé slzičky, nebo nakrájím cik cak na kousky, zakysaná smetana cca 10%, sůl, pepř a zakapu česnekovým olejem. A to druhé jsou malé hlavičky žampionu, klasický trojobal. Jenže to dělám v míse a krabici, aby to slo rychle. Do strouhanky pridávám kmín a pepř a sůl.

haji
@frezia68 (29.5.2022 10:04)
Děkuji za komenty, fotečky - neztratilo se, jedna porce navíc je nejspíš pro mě k nedělnímu obědu haha Mně by moc chutnalo, skvělé plněné papriky, gulky v rajské - aj moje oblíbené jídlo. Díky za navigaci, pomalu si chystám psyché a kýbl na nervíky. Z bezpečnostních důvodů nebudu vařit brambory - aby měl bronz větší rozměry k uchopení. Naši hokejisté mají možnost si na něj dnes sáhnout. Uvidíme.
Dobrú chuť k nedělnímu obědu a krásnou neděli přeji všem!
haji
@stefanm (29.5.2022 13:53)
Děkuji za koment a foto. Máš pravdu, k neděli řízek patří, dlouho jsem řízky nedělala. A strouhanky mám, že se v ní můžu koupat. Hezké nedělní odpoledne! Věřím, že u dobrého hokeje bude dobře trávit.
1x zolik
haji
Dovařuji kostky masa z divočiny /bůhví jaké, někdo opět neoznačil pytlík v mrazáku/. Na cibuli, špeku, hořčici, koření a vpašovala jsem jedno žluté jablko, které volalo po zpracování. Nebudu zahušťovat amerikou, bo masa je málo. Ve finále projedu omáčku tyčákem, přidám smetanu, povařím a na závěr přidám kousek másla. Těstovina dnes, rýže zítra jako příloha. K tomu zavařená červená řepa.
Za chvíli začneme hrát s USA o bronz. Fandit budu, o tom žádná, pěsti také držím, ale ať se na to dá dívat, chlapci!! prosím!!
haji
Oběd dopadl dobře, nejspíš jsem dělala masko z jeleňa nebo daňka, zakoupeno v řetězci. Masko mladé, křehké, omáčka silná a výborná.
Prohráváme 1:3. Ve 2. třetině jsme aktivnější, tedy zatím.



haji
@kimlo (29.5.2022 15:27)
Děkuji za koment a foto. Kuře vypadá výborně, šťavnatě a s br. kaší je to skvělý oběd. Krásný zbytek neděle!
1x zolik
zolik
U mňa dnes “Chilli con carne na britský spôsob” podľa @kimlo
Nestihla som odfotiť lebo: 1. Hokej, 2. Roland Garros 😊
1x haji
haji
Hurá a hujajá!! 8:4 jsme zvítězili nad USA, neskutečný zvrat započatý ve 2. třetině, 3. třetinu jsem se nešla ani vyčůrat. 2. třetina pěkný a produktivní hokej, 3. třetina pěkný a skvělý hokej. Šikovní chlapci!! Nevím kdo "oholil knír", ale podařilo se. Díky všem, kteří drželi pěsti a fandili!! Hurá!! Bronz je doma!!
haji
@frezia68 (29.5.2022 17:40)
Děkuji za gratulaci, chlapci jsou šťastní, konečně po 10-ti letech medaile. Naši chlapci sebrali odvahu a sílu vypnout se k tomu nejlepšímu možnému výkonu. Radost veliká u nich v Tampere i u nás doma!
Ještě si dáme Finsko:Kanada, uvidíme jistě skvělý hokej!
Hezký večer a také děkuji za nakopnutí k dnešnímu vaření, mně se moc nechtělo. Ale tvoje plněná paprika s rajskou omáčkou mě na dálku vlila chuť k vaření!
kuko95
Aj ja sa pripájam ku gratulácií bratom síce som sa narodil po rozdelení ale vždy som bral Čechov ako bratov a preto sa veľmi teším že ste vyhrali aj keď musím priznať moji kamoši v šenku má za to neznášajú 😁
haji
@kuko95 (29.5.2022 21:16)
Děkuji za gratulaci od srdce, jsi milý. A moc si vážím i tvého postoje brat/bratr, byť jsi mladší ročník. Aj u nás v šenku bych narazila na radikální kusy. Všichni jsme jenom lidé. Kdyby byl každý anděl, bylo by to jednostranné. Ani hokej by se nehrál. Hezký zbytek večera!
haji
Dramatické finále Finsko:Kanada bylo napínavé až do konce. Uf, nakonec po prodloužení 4:3. Rychlý, svižný hokej, vyrovnané síly obou mužstev, plno adrenalinu, radost pohledět. Gratulace Finsku, konečně zlatá medaile a ještě doma, to je velká radost a tuším v Tampere moc lidí tuto noc spát nebude a možná v celé Suomi. Díky Suomi i za našeho trenéra Kari Jalonena, umí!! Tuším, že švédský sudí by se teď měl vyhýbat dovolené směr Kanada...
1x zolik
haji
Včera jsem dostala od sousedky krásnou vetší kytici libečku/ligurčeku. Stvoly jsem osprchovala, obrala - lístky a stvoly zvlášť. Dnes jsem vše dala do sušičky, voní a ještě bude vonět celý byt.
Přeji všem krásný den a úspěšný, klidný nový týden. Pozítří otevřu další díl diskusie Co dnes vaříte?
Už několikátý den je chladněji, zvláště v noci. Dnes ustal vítr, ráno spadlo pár kapek. Oblačno, Oskar se sice pokouší vystrčit pár paprsků, vytáhl to na 17°C.
laylastastykitchen
Práve som dokoncila letnú jahodovú tortu s mascarpone a so šlahačkovou. Fotku este nemam kedze musi byt cez noc v chladnicke aby dobre stuhla...Uz konecne si uzivame leto aj my. Dnes sme konecne uz nahodili kraťase :-D z -28 v zime sme teraz presli na +30. A takto to bude cele leto. Teploty idu az na +38 :-)


2x haji a zolik
haji
@laylastastykitchen (31.5.2022 00:48)
Děkuji za koment a meteorologické zprávy, takže trenýrkové teploty u vás jsou v létě jasné. Tak jahodová torta už se chladí, těším se na receptík. Krásný den, ať se daří!
haji
@mijaita (31.5.2022 08:12)
Dobrou chuť snídani! Krásně barevná, krásně zdravá snídaně, to je maximálně živý start do krásného dne. Ať se daří!
haji
@mijaita (31.5.2022 09:13)
Jak kdy. Většinou mám opulentní snídani jako brzký oběd. Velmi jsem zpohodlněla. Někam jsem vytěsnila vločky. Vločkovou kaši jsem každé ráno snídala několik dlouhých let.
1x zolik
haji
@stefanm (31.5.2022 10:44)
Děkuji za koment a fotečku skvělého studeného bufetu. Tomu říkám ranní servis!
1x zolik
mijaita
@zolik (31.5.2022 16:39)

JO umí, mam ho rada. Krevety ne, ale do tech linguine
lze dat cokoliv. Linguine mam nejradsi. Zážitkový oběd! :-)
2x haji a zolik
haji
@zolik (31.5.2022 16:39)
Děkuji za koment a fotečku. Barilla Bavette n.13 vypadají moc dobře. Jejda, omáčku nevidím, ale krevetky a nějakou sušenou šunku/slaninku. Mně by moc chutnalo. Barilla těstoviny jsem měla snad jenom jedenkrát, ale semolinové těstoviny preferuji. Už jsem několikrát trefila na Linguine, jsou to rozpláclé špagety. Milý tvar, stejně jako Bavette n.13.
Krásný zbytek dne a hezký balkónový večer!
zolik
@afataga (31.5.2022 19:18)
Ani náhodou! Na kuchárske knihy som lakomec.
Konkrétne túto od J.O. som si kúpila ako prvú v 2006.



haji
@zolik (31.5.2022 19:14)
Mám Jamie Oliviera ráda, knihu nemám, ale v telce je jeho vaření pro mě osvěžením.
1x zolik
zolik
@haji (31.5.2022 20:59)
Aj ja. Okrem receptov sú v jeho knihách aj zážitky, spomienky, história a dosť humoru. Mám ich 7. Príjemne čítanie a spoľahlivé, relatívne jednoduché recepty.

mijaita
@zolik (31.5.2022 21:37)

Take jsem kuchařkova, kazdou prectu taky s chuti. JO mam jednu, ale mam yotama Ottolenghi, nekolik, taky skvely.
haji
@zolik (31.5.2022 21:37)
Děkuji za okénko do tvé knihovny, vidět, že Jamie je u tebe doma i v srdci! Milé sdílení i foto.
haji
@cesminaz (1.6.2022 15:21)
Děkuji za komenty a fotečky. Vidím, že jsi pilná jako Včelka Mája - jahodová Mája. Můj tatínek miloval jahodový lekvár a léta ho snídal s rohlíkem. Nikdy se mu jahodová snídaně neomrzela. Tvoje děti vědí co je dobré! Kuřecí maso s brokolicí je příjemná inspirace. V ryži vidím nudličky, jestli se nepletu, zajímavé oživení. Krásný den! Před chvílí jsem se probrala a rychle poslala ke schválení další díl diskusie Co dnes vaříte? - je nový měsíc! jejda