frezia68 nemá fotku

frezia68

«1 2 ...9 »

Pečené bravčové rebierka (fotorecept) Pečené bravčové rebierka (fotorecept) Vaše

Dávno som nejedla takú dobrotu :-) Asi preto, že negrilujem,či .....?

Lokše s makom bezlepkové (fotorecept) Lokše s makom bezlepkové (fotorecept) Vaše

Na FB ma zaujal recept Hanácke hertepláky. Na 1 kg zemiakov dávali 1/2 kg múky polohrubej a myslím, že tým sa líšia od našich lokší. U nás sa robili s hladkou múkou a vždy múky čo najmenej, len toľko, aby sa spravilo nelepivé, ale mäkké cesto a to vtedy bola pochúťka. Vyskúšala som s pohánkovou múkou, ale neboli také dobré, ako pamätám z detstva.

Chlieb bezlepkový a žemle asi najjednoduchšie Chlieb bezlepkový a žemle asi najjednoduchšie Vaše

Nezvyknem kupovať chlebové zmesi, ale bola v ponuka v akcii, tak som vyskúšala. Najprv chlieb a pre @Nephilim som na konci komentárov pridala podrobný postup na žemle tiež z chlebovej zmesi.

Veľkonočná spišská švencelina Veľkonočná spišská švencelina Vaše

Je to pochutina z jedál, ktoré sa svätia na Veľkú noc v košíkoch pred kostolom: šunka, domáca klobása, vajíčka a pridáva sa chren a kyslé mlieko. Je to špecifické jedlo a má na Spiši svoju tradíciu, ale veľmi sa nerozšírilo. No kto ho pozná z detstva s milými spomienkami na Veľkú noc, nedá na jedlo dopustiť. Kto a v akej oblasti to ešte dnes máte na stole?

Pečené krídla z vrecka (fotorecept) Pečené krídla z vrecka (fotorecept) Vaše

Zdravá a ľahká večera či obed. Nemienila som sem pridať recept, ale na pripomenutie...

Chrenový šalát s bandurkami Chrenový šalát s bandurkami Vaše

Už som dávno nepridala zložitý a komplikovaný recept. Asi kvôli splnu ma dnes spánok obchádzal, tak som vymyslela tento.

Galantína z kuracích stehien (fotorecept) Galantína z kuracích stehien (fotorecept) Vaše

Zaujal ma recept michelinského šéfkuchára Pospíšila, ktorý občas uvarí nejakú dobrôtku s Magálovou. Možno ste sledovali Tajomstvo mojej kuchyne a recept poznáte... Nevadí... Obídete :-).

Medvedí cesnak - raňajky, obed, večera (fotorecept) Medvedí cesnak - raňajky, obed, večera (fotorecept) Vaše

Sezóna medvedieho cesnaku vrcholí, a tak som ho mala na raňajky, obed aj večeru. Veď aj medvede po zimnom spánku ho vyhľadávajú a čerpajú silu (podľa legendy), aj diviaky...... tak prečo nie aj my?

Zemiakové muffiny + medvedí cesnak (fotorecept) Zemiakové muffiny + medvedí cesnak (fotorecept) Vaše

Včera som pozerala Tajomstvo mojej kuchyne a zaujal ma jednoduchý,t eraz aktuálny recept s medvedím cesnakom. Tak som vyskúšala.

Jablkový koláč bezlepkový (fotorecept) Jablkový koláč bezlepkový (fotorecept) Vaše

Recept pridávam len preto,že sa celkom vydaril a kým som nekrájala ešte vlažný,nevedela som,či pridám na Varechu.Často sa mi cesto kruší a aj vaľkanie niekedy obtiažne, aj krájanie.Na to by občas trebalo @Izabellu 929,jej šikovné rúčky,ale ani to nie je zárukou,lebo bezlepková múka je niekedy koťuha :-).

Maslová tekvica s fazuľou (fotorecept) Maslová tekvica s fazuľou (fotorecept) Vaše

Dnes som mala lenivý deň. Prechádzka krásnou zasneženou krajinou, lebo dnes od večera do rána nám konečne napadal sneh a komu sa chce variť, ak veľmi nemusí? V Kauflande mali ponuku maslových tekvíc z Talianska. Mimo sezóny zväčša nekupujem a zo Španielska už vôbec nič, od kedy som čítala, ako pestujú. Ale bola tam aj taká malá, tak pridávam zasa jeden rýchly recept.

Demikát pre virtuálneho priateľa @Sracza (fotorecept) Demikát pre virtuálneho priateľa @Sracza (fotorecept) Vaše

Nebude to prvý demikát na Vareche. Ale mám dôvod, prečo som dnes varila práve túto výbornú polievku a práve pre @Sracza.

Lepené viedenské koláčiky Spitzbuben bezlepkové (fotorecept) Lepené viedenské koláčiky Spitzbuben bezlepkové (fotorecept) Vaše

Hľadala som recepty u kuchára, ktorý varí a pečie z bezlepkovej múky Schär. Tieto koláčiky sa podobajú na naše linecké pečivo s malou odlišnosťou. Vyskúšala som a preto, že chutili, pridávam a zdravím všetkých Varecháčov so želaním príjemne strávených sviatkov vianočných. Kto vyskúša, nech sa podaria a chutia.

Bezlepková mrkvovo-orechová torta (fotorecept) Bezlepková mrkvovo-orechová torta (fotorecept) Vaše

Zdravšia, rýchla, rustikálna a celkom chutná. Nenašla som takú jednoduchú, tak možná niekto odkuká? Viem, že @Izabella 929 by aj z tejto torty urobila parádnu, mne stačila rustikálna. Ak nahradíte bezlepkové múky celozrnnou pšeničnou, tak upečiete podľa p. Magálovej.

Zemiaková slama (fotorecept) Zemiaková slama (fotorecept) Vaše

Ak varím nevýraznú polievku a je mixovaná, pridám do nej na ozdobu a zvýraznenie chuti zemiakovú slamu. Je tu dosť začiatočníkov, tak pridám postup, lebo taký recept som tu nenašla a možná sa niekomu zíde? A zasa jeden " náročný" recept :-).

Žihľavová polievka (fotorecept) Žihľavová polievka (fotorecept) Vaše

Žihľava je zdravšia ako špenát a ak ju nájdeme v čistom lese, dvojnásobne poteší. Obsahuje železo, vitamín C, B, provitamín A ak nazbierame aj na čaj a bez rukavíc, zbaví aj reumy (vraj). Polievka je hotová za 10 min.

Kvasienke (buchtičky) makovie, orechovie, škoricovie, ... (fotorecept) Kvasienke (buchtičky) makovie, orechovie, škoricovie, ... (fotorecept) Vaše

Recept je z relácie o slovenskom folklore pod názvom Nehaňte ľud môj.Je to špecialita zo Slovenského Komloša v Maďarsku a jeho obyvatelia sú vychýrení výbornými suchými klobásami.Dobré klobásy mám radšej,ale kde by som ich údila?Takže som vyskúšala kvasienke a z bezlepkovej múky Jizerka,preto nie sú tak pekne kysnuté.Ale recept a množstvá podávam tak,ako som videla na videu.

Kuracia pečeň a zemiakové pampúšiky (fotorecept) Kuracia pečeň a zemiakové pampúšiky (fotorecept) Vaše

Inšpirovalo ma vysielanie v televízii Tajomstvo mojej kuchyne,len pečeň som robila podľa mojej chuti.

Pagáče kapustové bezlepkové, zmenené na posúch (fotorecept) Pagáče kapustové bezlepkové, zmenené na posúch (fotorecept) Vaše

Alebo ako sa aj majster tesár niekedy utne. V televízii mi Kamila Magálová pripomenula kapustové pagáčiky. A je sezóna kapusty, tak prečo neupiecť? Veď som ich niekedy rada piekla, tak urobím z bezlepkovej múky. Veď nie je problém recepty si prispôsobiť.


«1 2 ...9 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist