frezia68 nemá fotku

Frezia68

«1 2 ...9 »

Medvedí cesnak - raňajky, obed, večera (fotorecept) Medvedí cesnak - raňajky, obed, večera (fotorecept) Vaše

Sezóna medvedieho cesnaku vrcholí, a tak som ho mala na raňajky, obed aj večeru. Veď aj medvede po zimnom spánku ho vyhľadávajú a čerpajú silu (podľa legendy), aj diviaky...... tak prečo nie aj my?

Zemiakové muffiny + medvedí cesnak (fotorecept) Zemiakové muffiny + medvedí cesnak (fotorecept) Vaše

Včera som pozerala Tajomstvo mojej kuchyne a zaujal ma jednoduchý,t eraz aktuálny recept s medvedím cesnakom. Tak som vyskúšala.

Jablkový koláč bezlepkový (fotorecept) Jablkový koláč bezlepkový (fotorecept) Vaše

Recept pridávam len preto,že sa celkom vydaril a kým som nekrájala ešte vlažný,nevedela som,či pridám na Varechu.Často sa mi cesto kruší a aj vaľkanie niekedy obtiažne, aj krájanie.Na to by občas trebalo @Izabellu 929,jej šikovné rúčky,ale ani to nie je zárukou,lebo bezlepková múka je niekedy koťuha :-).

Maslová tekvica s fazuľou (fotorecept) Maslová tekvica s fazuľou (fotorecept) Vaše

Dnes som mala lenivý deň. Prechádzka krásnou zasneženou krajinou, lebo dnes od večera do rána nám konečne napadal sneh a komu sa chce variť, ak veľmi nemusí? V Kauflande mali ponuku maslových tekvíc z Talianska. Mimo sezóny zväčša nekupujem a zo Španielska už vôbec nič, od kedy som čítala, ako pestujú. Ale bola tam aj taká malá, tak pridávam zasa jeden rýchly recept.

Demikát pre virtuálneho priateľa @Sracza (fotorecept) Demikát pre virtuálneho priateľa @Sracza (fotorecept) Vaše

Nebude to prvý demikát na Vareche. Ale mám dôvod, prečo som dnes varila práve túto výbornú polievku a práve pre @Sracza.

Lepené viedenské koláčiky Spitzbuben bezlepkové (fotorecept) Lepené viedenské koláčiky Spitzbuben bezlepkové (fotorecept) Vaše

Hľadala som recepty u kuchára, ktorý varí a pečie z bezlepkovej múky Schär. Tieto koláčiky sa podobajú na naše linecké pečivo s malou odlišnosťou. Vyskúšala som a preto, že chutili, pridávam a zdravím všetkých Varecháčov so želaním príjemne strávených sviatkov vianočných. Kto vyskúša, nech sa podaria a chutia.

Bezlepková mrkvovo-orechová torta (fotorecept) Bezlepková mrkvovo-orechová torta (fotorecept) Vaše

Zdravšia, rýchla, rustikálna a celkom chutná. Nenašla som takú jednoduchú, tak možná niekto odkuká? Viem, že @Izabella 929 by aj z tejto torty urobila parádnu, mne stačila rustikálna. Ak nahradíte bezlepkové múky celozrnnou pšeničnou, tak upečiete podľa p. Magálovej.

Zemiaková slama (fotorecept) Zemiaková slama (fotorecept) Vaše

Ak varím nevýraznú polievku a je mixovaná, pridám do nej na ozdobu a zvýraznenie chuti zemiakovú slamu. Je tu dosť začiatočníkov, tak pridám postup, lebo taký recept som tu nenašla a možná sa niekomu zíde? A zasa jeden " náročný" recept :-).

Žihľavová polievka (fotorecept) Žihľavová polievka (fotorecept) Vaše

Žihľava je zdravšia ako špenát a ak ju nájdeme v čistom lese, dvojnásobne poteší. Obsahuje železo, vitamín C, B, provitamín A ak nazbierame aj na čaj a bez rukavíc, zbaví aj reumy (vraj). Polievka je hotová za 10 min.

Kvasienke (buchtičky) makovie, orechovie, škoricovie, ... (fotorecept) Kvasienke (buchtičky) makovie, orechovie, škoricovie, ... (fotorecept) Vaše

Recept je z relácie o slovenskom folklore pod názvom Nehaňte ľud môj.Je to špecialita zo Slovenského Komloša v Maďarsku a jeho obyvatelia sú vychýrení výbornými suchými klobásami.Dobré klobásy mám radšej,ale kde by som ich údila?Takže som vyskúšala kvasienke a z bezlepkovej múky Jizerka,preto nie sú tak pekne kysnuté.Ale recept a množstvá podávam tak,ako som videla na videu.

Kuracia pečeň a zemiakové pampúšiky (fotorecept) Kuracia pečeň a zemiakové pampúšiky (fotorecept) Vaše

Inšpirovalo ma vysielanie v televízii Tajomstvo mojej kuchyne,len pečeň som robila podľa mojej chuti.

Pagáče kapustové bezlepkové, zmenené na posúch (fotorecept) Pagáče kapustové bezlepkové, zmenené na posúch (fotorecept) Vaše

Alebo ako sa aj majster tesár niekedy utne. V televízii mi Kamila Magálová pripomenula kapustové pagáčiky. A je sezóna kapusty, tak prečo neupiecť? Veď som ich niekedy rada piekla, tak urobím z bezlepkovej múky. Veď nie je problém recepty si prispôsobiť.

Zemiakové čipsy zdravšie (fotorecept) Zemiakové čipsy zdravšie (fotorecept) Vaše

Viem,viem,čím zdravšie tým menej chutné,aspoň niekedy aj pre mňa.Ale dá sa aj takto :-)

Patizón ako guláš, rezeň a paprikáš do 30 minút (fotorecept) Patizón ako guláš, rezeň a paprikáš do 30 minút (fotorecept) Vaše

Mám 3 mladé patizóny,ostatné som rozdala.Veď aj tak budem mať obed na 3 - 5 dní,ale výhodou je,že obed je raz-dva. Mäsožravci nech nečítajú,ale dnešný guláš je pre mňa ozaj chutný.Zajtra pridám rezeň a neskôr paprikáš,veď sa nedá všetko naraz :-)

Patizón zapečený s mäsom (fotorecept) Patizón zapečený s mäsom (fotorecept) Vaše

Ráno som bola poliať záhradu a usmieval sa na mňa patizón.No,neber ho.....hneď som videla plnený mäsom,tak ho ponúkam tomu,kto má rád.Je ľahko stráviteľný,má vysoký obsah vlákniny,prečisťuje črevá a pomáha pri ťažkostiach s pankreasom,obsahuje vitamíny A,B,E,aj minerálne látky.Len koža je ťažšie stráviteľná,kto má tráviace problémy,nech nekonzumuje,hoci je mäkká.

Cuketový predkrm za 10 minút (fotorecept) Cuketový predkrm za 10 minút (fotorecept) Vaše

Zasa nás čakajú horúce dni,tak pridávam rýchly a zdravý recept.Môže byť predjedlo,raňajky a pre skromných aj večera.Neudávam množstvá,každá gazdinka pripraví podľa počtu rodinných príslušníkov a ochutí podľa seba.Recept som našla na You Tube v relácii Varte s Majklom,len som ho trocha vylepšila.

Černice v pohári Černice v pohári Vaše

Dobrá susedka mi doniesla černice.Pečeniu sa vyhýbam,na jedenie akési kyslé,tak som vygooglila ,či majú dosť vitamínov a pri tom bol priložený tento fajný recept,tak pridávam.

Kalerábový šalát - tip pre lenivých labužníkov (fotorecept) Kalerábový šalát - tip pre lenivých labužníkov (fotorecept) Vaše

Štedrá záhradka ponúka dosť kalerábov,treba spotrebovať pokiaľ je mladý,chutný,ale najmä je náš,domáci a nie dovozový.Stačí ísť na trh a dopriať si ho v rôznych podobách,lebo je to vitamínový klenot.Veď mladý hlúbik asi 120 g,pokrýva dennú spotrebu vitamínu C.Tak prečo nie šalát?A sú horúčavy,kto by stál za sporákom,ak nemusí?

Kaša z instantnej pohánky (fotorecept) Kaša z instantnej pohánky (fotorecept) Vaše

Už som dávno nič nepridala,tak aby ste na mňa celkom nezabudli,pripomeniem sa tým náročným receptom.Nevadí,že je kaša hotová za 10 min.,veď je leto,horúčavy,kto by stál za sporákom,ak nemusí? A je variabilná,tak má niekto niečo proti tomu receptu?


«1 2 ...9 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist