Linecké koláče 10,20,30

verka1 - fotkaverka1, 16. decembra 2010

už som tu videla, kopu receptov na linecké zlepované kolieska, tak pridám aj ja ten svoj. My to voláme 10,20,30.

10 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

10  dg
20 dg
30 dg
1




Postup

  1. 1

    všetky suroviny spracovať na hladké cesto.

  2. 2

    formičkami vykrajovať polovicu plných koliesok a polovicu s dierkou. Upiecť do ružova na vymastenom plechu. Voľakedy sme tie dierky vykrajovali náprstkom a pohárom namočenom v múke, teraz mám na to formičku

  3. 3

    dierkové kolieska pocukrovať a položiť na plné kúsky potreté kyslejším džemom.

Diskusia k receptu

verka1
dnes som medovníčky piekla a zajtra 10,20,30 a pozajtra medvedie labky. Starnem, voľakedy som všetko v jeden deň a teraz pekne pomaličky, každý deň niečo.
elle82
Ja mám tento istý receptík...koláčiky sú mäkučké, chutnučké...mňam...dnes ich idem robiť :))
tonicka53
poznám ho ako 30,20,10, to je z opačnej strany :-)
zajtra upečiem
verka1
jej, si prvá, ktorá má tento recept, nie sme nejako spriaznené?
danculka
Zlatko,musíme si robotu šanovať,už nemáme 20 :))))))
verka1
včera som sa prekonala, aj medovníky aj 10,20,30. Dnes ešte medvedie labky a možno ešte niečo vymyslím. Mám lístkové cesto, bolo lacné v Lidli, tak ho musím minúť. Pokukám nejaké Varechorecepisy.
alab
robim takto isto, ale bez vajicka.
jezibabka1
už sú hotové, teraz už len strážiť, aby mi ich nepojedli:)))) mňam, dobrý receptík:)
verka1
teším, že ti chutia, ježibabka stráž!
havino
skúsim aj ja teda 10.20,30, mám iný recept,ale skusim tento rok tvoj, ja zliepane,tak ich moji volaju robím z dvojitej dávky




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia