Rôzne

Čo dnes varíte alebo pečiete? Máj 2024

redakcia - fotkaredakcia, 3. mája 2024

Májové pokračovanie obľúbenej diskusie pre všetkých, ktorí sa radi podelia o svoje kulinárske výtvory a gastrozážitky a aj pre tých, ktorí sa nimi radi inšpirujú.

@zareaguj


Diskusia k téme

zolik
@luwinka (4.5.2024 18:20)
Takýto obed by som si ja dala kedykoľvek s veľkou radosťou. Máš ich krásne upečené 😊
kucharka
Z internetu som našla recept na jemný chlieb, s vajcom, maslom a mliekom, akoby brioškové jemné cesto. Vydaril sa na jedničku.

Zajtra budú asi hamburgery.


zolik
@cesminaz (5.5.2024 15:27)
Keď už musí syn v nedeľu pracovať tak nech aspoň poriadnu pizzu má 😊
Fakt vyzerá k “sežraniu” dobre. Aj Tebe peknú poobednú nedeľu
cesminaz
@zolik (5.5.2024 15:38)

V poslednom čase mu škodí biela múka ( lepok) , tak preto som mu vymyslela takúto z ražnej múky 🥰 Ide na nočnú, je Security Portier🙂 Pekne zdravím.
1x zolik
kucharka
Na večeru sme mali pizzu.
Obyčajná margarita, tú máme najradšej, a na druhú som dala pár kúskov klobásky. Asi aj tá bude naša najobľúbenejšia :-))



kucharka
@zolik (6.5.2024 14:01)

Panenka skákavá …. :-))
Toto mám rada, dávno som nemala a dala by som si aj za dva taniere.
Dobre si veru navarila!
kucharka
Ja som si ale ešte viac pochutila na pečenom karfiole : nakrájala som karfiol na plátky, posolila a pokorenila, dobre posypala zmesou korenín ( tento raz to bol za’atar ) a trochu oliv.oleja. Rúra na asi 15-20min, podľa hrúbky karfiolu.
K tomu omáčka zo smotany ( alebo hustého gréckeho jogurtu ) a jemne dochutená. Väčšinou robím s modrým syrom ( Niva … ) ale tentokrát som nemala, tak som dala karí.
Je to dobrota.


mamec
@kucharka (7.5.2024 23:08)
Môj muž zje karfiol iba surový, ale toto by snáď aj on vzal na milosť:)
Budem musieť vyskúšať!
1x zolik
zolik
Obyčajný kysnutý slivkový koláč so škoricou. Mala som posledný pohár so slivkami zavarenými v soli. Tie sú na takýto koláč ideálne.


mamec
@zolik (9.5.2024 17:03)
Zrovna dnes som si na toto jedlo spomenula, nerobila som už celú večnosť :)
1x zolik
zolik
@mamec (9.5.2024 22:44)
Ahoj. U nás bol včera sviatok, tak bol čas na hranie sa s kysnutým cestom.
Urob a určite si pochutíš. Prajem pekný víkend.
1x mamec
kuko95
@zolik (10.5.2024 13:08)

Ahoj dáš prosím recept na to cesto lebo vypadá fajnovoo ale ja mám iba obyc trúbu či sa to bude dať spraviť aj v nej .
1x zolik
kucharka
Na obed som navarila baklažánové karí s jasmínovou ryžou. Dala som veľa čili, zelenej, bolo to super.
U nás bolo dnes veľmi teplo, slniečko vysvecovalo ako divé :-)) … akurát sa to karí k tomu hodilo!
Príjemný piatkový večer prajem.


zolik
@kucharka (10.5.2024 17:25)
Karí máš pekné, ale tá miska je rozkošná. Vizuálne dodá jedlu iný rozmer. Aj tu je dnes nezvyklo teplex - 25C. Aj Tebe pekný víkend. Ja sa práve rozčulujem pri hokeji, idem priam z kože vyskočiť!
kucharka
@zolik (10.5.2024 17:45)

Nekaz si kvôli hokeju zdravie!
Ja mám slabosť na misky …. Ak ma ale neprejde, tak budeme musieť kúpiť novú kuchyňu, lebo už nemám voľné miesto …. :-)))
1x zolik
zolik
Dnes boli neskoré raňajky, skorý hokej a neskorý obed 😇
Cuketa s pečenou paprikou, encián a pyré


zolik
A keďže mám dnes Muttertag (deň matiek), tak mám aj tortičku, čučoriedkovú 😍
Všetkým zaslúžilým matkám prajem peknú nedeľu 🥂


farbuska
Dnes skvelé jedlo podľa tohto receptu:  varecha.pravda.sk/recepty/cardasove-hovadzie-ragu/7186-re...

Pripravila som to z teľaciny, ale inak recept dodržaný (akurát teľacinu som pokrájala na kocky, nie na rezančeky a huby som použila namočené sušené, nie nakladané). Prílohou bol kuskus, ktorý pekne viazal šťavu z dusenej teľaciny a lahodný grilovaný fenikel (pokrájam na plátky, posolím, posypem mierne MČK, potriem oliváčom a rýchlo ugrilujem na rozpálenej grilovacej panvici). Zabudla som fotiť, tak rýchlo sme to doslova zožrali, ale foto pri recepte je výstižné.
1x zolik
kuko95
Také vianočné menu 😁😁😁 zemiaková kaša a filé na masle chcel som ho minút a mal som strašnú chuť na takú dobrú kapustnicu takže aj kapustnica ..dal som si aj do pohárov na horšie časy 😁
zolik
A sladké tvarohové palacinky. Recept na palacinky je podľa @methi “ Crepes podľa Julie Child”. Sú výborne!


zolik
Dostala som kúpiť pekný akurát správne zrelý ananás, tak poobedňajší dezert bol ovocný šaláť.


zolik
@afataga (17.5.2024 18:55)
Ahoj Afi, som sorry, ale nedám. Bola to čistá improvizácia.
Klasický hovädzí vývar odložený v mrazáku, ochutené s chilli, sójovkou, kurkumou a nastrúhaným zázvorom. Mrazená Ázia zelenina z obchodu a zbytok čínskych nudlí zo včera. Nemám ani po toľkých rokoch odhad na cestoviny. Vždy ich navarím viac ako potrebujem 😂
Prajem Ti pekný weekend